Dny s tříměsíčním miminkem

355
15.10.19 08:43

Dny s tříměsíčním miminkem

Ahoj holky :mavam: chci se zeptat, jak probíhají vaše dny s tříměsíčním miminkem? (Nebo probíhali). Zajímají je už nějaké hračky? Chcou se koukat na televizi na pohádky jako ta moje? :lol: ta vidí televizi hrát a nedycha :lol: Maji už nějaký režim? Jak často vyžadují papat? Mě malá vždy spala do 7 pak si zchrupla od cca 9-10 a potom spinkala od 13 do cca 16 a večer usínala v 19h. Teď ale poslední 3 dny ji nějak nejde usnout na dýl jak půl hodiny (přes den).. a potom je protivná, v noci spinká hezky (2× se budí na kojení). Ale vím, u těch miminek se to pořád mění. Přes den vyžaduje často jíst, někdy i co hodinu a půl. Co u vás? :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2747
15.10.19 08:53

@Deňa1995 mladsi se ve 2 mesicich sam zabavil na hraci dece s hrazdickou. Se starsim jsem si musela vice hrat, ukazovat hracky atd. Ten sam nevydrzel skoro vubec. Televizi nevideli hodne dlouho. Starsi snad do 3 let, u mladsiho uz to bohuzel neslo z prostorovych duvodu oddalovat tak dlouho. Nedivim se, ze hure spi. Televize je moc podnetna, stale tam neco blika, krici,…dite ma pak v hlave zmatek a silene podnetu, ktere neumi zpracovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20583
15.10.19 08:59

Ty necháváš koukat 3 měsíční miminko na televizi?? 8o jasně že ani nedycha, protože tolik podnětů nedokáže ta malinká hlavička vůbec vstřebat. Bude z toho bláznit, nicis ji mozek a to ze nespí je taky z toho. Má toho moc na zpracování a nezvládá. V tomhle věku děti začínají bavit hračky, dej ji radši na deku pod hrazdičku a televizi v její přítomnosti vůbec nezapinej.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3575
15.10.19 09:01

Já už si to moc nepamatuji, ale myslím že nějak v tomto věku už holky sahaly na hračky, hrály si hodně s ručička a když jsem je chovala tak mě tahaly za vlasy, sahaly na náušnice a podobně, i když možná to bylo trochu později, fakt už si to moc nepamatuji. Hodně jsme chodily ven, za každého počasí, 2× denně, dávala jsem je na bříško. Mladší se ve 3 a půl měsících začala točit na břicho, takže tam bylo pak o zábavu postaráno. Ovšem tedy tu televizi bych v přítomnosti dítěte fakt nepouštěla. U nás tak kolem roka max. 5 minutová pohádka, např. krtek. To milovaly, ale určitě jsme koukaly až když rozuměly slovům a začínaly mluvit. Ve třech měsících je to pro dítě moc podnětů a rozhodně z toho nic nemají, spíš naopak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
898
15.10.19 09:02

Nas misa kouka pravidelne kazdy rano na spangeboba, uz od 2mesicu..a zadny poznatky na nem fakt nejsou.. spi furt v pohode.. :mrgreen: jinak jsme rezim meli.. :) spani, papani, kooupani skoro vzdy ve stejny cas.. :) a musela jsem mu hracky ukazovat a zabavovat ho ja. Samotnyho ho to nebavilo. Jinak hodne byl na hraci dece s milion hrackama..Misa je teda od 2m na Um ale papal po tech 3-3,5h. V noci spal od 20:20 do +-5h rano… pak jeste usnul.. ted na 6,5mesicich se v noci budi jednou na mliko. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
321
15.10.19 09:12

Tak nas trimesicni vydrzi chvili pod hrazdickou, ale uz se zacal pretacet tak ted nedela nic jinyho. Kdyz jsme doma tak mu ukazuju hracky, rikam rikanky a tak. Jinak chodime ven na cele dopoledne (na hriste se starsim) a to vetsinou prospi ty 3 hodky. Odpoledne nespi vubec 8o. Vecer chodi mezi 19-20. Vzdy se vykoupe, naji a spat. V noci se budi jak kdy. V rozmezi 2-5 hodin. Ted to bylo casteji, tak asi spurt. Jinak se dost prizpusobuje starsimu no. Kdyz byl jeden, chodila jsem na prochajdy v kazdem pocasi 2× denne. A telku mam pustenou casto jako kulisu nebo kouka starsi, ale nedavam ho moc tak aby na ni videl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3575
15.10.19 09:13

@Týnka20 no to není nic divnýho že se budí na mlíko, buď má hlad nebo chce mámu. Moje holky kolem 3 měsíce spaly i 7 hodin v kuse, ale někdy kolem 8 měsíce se začaly budit a až do doby co jsem přestala kojit (jednu v roce, druhou ve 14m) vstávaly třeba po 2 hodinách.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
898
15.10.19 09:16

@Lucka1111 ale ja nerikam ze je na tom neco divnyho. :think: nam ted rostou i zoubky. A chce bejt asi kus chlapa, proto se budi na mlicko i v noci.. :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
355
15.10.19 09:17

Já nepíšu že ji záměrně dávám dívat na televizi, myslela jsem tím, že když ji třeba mám na rukách a zahlidne hrát televizi tak už ji nezajímá nic jiného :lol: ale třeba od kamarádky malá se taky dívá od 2 měsíců na pohádky na televizi jak psala týnka20 a taky je v pohodě, hezky spinká, je hodná atd..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20583
15.10.19 09:21

Ale ze se budi na kojení 2× v noci je ještě dobré. Náš 5 měsíční se budi i častěji. Kamarádka má roční a taky ji dává 2× během noci mliko. Navíc v tomhle věku může mít spurt, že bude chtít jist casto.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
820
15.10.19 09:21

Ahojda, já mám holčičku 3 a půl měsíce. Kojím každé 3 hodiny (+ -) kromě noci, to kojím v 19:00, pak kolem 1 a pak v 6:30, kdy vstáváme. Malou převléknu, chvilku si s ní povídám a mazlíme se, pak pokládám malou na hrací deku a já jdu do sprchy. No a pak si doma chvilicku hrajeme, malá jde spinkat a kolem 10 jdeme ven (na prochazku a nebo na cviceni) To samý odpoledne. Je ještě malá, denní rytmus se jí ještě několikrát změní, tkž bych v tom nehledala žádnou složitost :)) Může taky procházet růstovým spurtem ;)1

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
388
15.10.19 09:24

Malá taky ráda koukala na televizi a žádné následky nemá a spala a spí v pohodě. Spí pořád hodně od 20 hod-7:30 v kuse a přes den 3-4 hodiny a to jí je 11 měsíců. Ale za to jsem kojila přes den každé 2 hodiny a v noci jen jednou. Zatím užívej, to jsem si v klidu uvařila, uklidila a hrála si s malou. Teď jí zajímá odpadkovej koš, hlína a kytky, lišty na podlahách a jak pere pračka :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
558
15.10.19 09:46

Malá se ve třech měsících dopoledne vesměs zabavila sama - pod hrazdičkou zvládla ležet klidně hodinu, povídala si s ní, když už ji nebavila, použila jsem hrazdičku č. 2 :lol: Mezitím jsem krásně stihla takové ty věci jako ustlat, jít na wc, uvařit základ na oběd. Přes den spala jen v kočárku, kolem 13-15 jsme proto byly venku. Odpoledne jsme pak byly na hrací dece, já jsem třeba skládala prádlo (to se mohla vždycky uchechtat), psala svatební pozvánky (to zaujatě sledovala, já jsem jí vysvětlovala, co dělám, děsně chápala).

Jak se začala přetáčet, tak jsem ji, když jsem potřebovala odejít, s klidnou hlavou dala do lehátka směrem k TV, kde hrálo Simon ´ s cat. Následky to na ní fakt nezanechalo, spala a spí pořád stejně (od 19 do 8-9 s max. jednou pauzou na UM), dnes má 10 měsíců a taky jí semtam pustím nějaké štístko a poupěnku nebo tak, ne, že by z toho měla rozum, ale nadšeně aspoň opakuje co dělají oni (jakože tleskání, mávání,…).

S usínáním byl a je taky boj, musí mít nohy nahoře, hlavu zalomenou a být skoro až na břichu. Prostě jen takto pokroucená usne, a ještě jí musíme držet ruce, jinak začne drápat peřinu, tahat si vlasy, hrát si s dudlíkem,…a u toho brečet, že chce spát :zed: Ale jak jednou usne, tak je do rána tuhoš :)

Jinak něco jako sprut nebo růst zubů jsme vůbec nezaznamenali :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat