Do čeho dnes investujete peníze - jak se zajistit?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Napsat příspěvek
Velikost písma:
Anonymní
27.6.15 16:42

Casto vidim a ctu, jak si lide shaneji po mensich bytech naprikald 2+kk to je prave to, co jsme kupovali. Jeden uplne novy v centru mesta(novostavba) a dlasi cca 60m2 u fabriky ale presto v klidne casti s krasnym vyhledem na louku.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
27.6.15 16:44
@Anonymní píše:
Jj v mnohem souhlasim. Urcite bych nekupovala byt k pronajmu, na ktery by byla treba hypoteka…to se opravdu nevyplati. Udelal to takto jeden nas znamy a byla to chyba, ktere asi sam docela ted lituje. Jinak jak jsi napsala, je pravda, ze je tady trend vlastnictvi a napomahaji k tomu dostupne hypoteky. Byty jsou predrazene a samozrejme cena najmu nemuze byt premrstena. My jsme nasli idealni misto tady v cr…takova idealni, stredni velikost prave pro zacinajici pary, vlky samotare ci naopak starsi pary uz bez deti. Jelikoz jsou tady fabriky, ale zaroven i krasne centrum, zajemci jsou. navic konkurence opravdu nulova, oproti tomu co jsme nabizeli my :roll: taky souhlasim s tim, ze platy se nijak zasadne nezvedaji, takze bych to na tom sparvnem miste porad videla jako dobrou investici. Do prahy bych nesla, je tam tech bytu opravdu hodne…na druhou stranu, dalo by se to pronajimat rekreacne, ale na to se asi neda spolehat pri tak vysoke kupni cene. S brnem zkusenosti nemam…co se tyka domu v zahranici je to usa, kalifornie. Je to obsazeno celorocne uz 6let stejnou rodinou, jelikoz tam uvery skoro nedavaji, takze lide nemaji finance na nakup vlastniho bydleni…presne opacna situace nez je tady, ale my porad verime v cr, prestoze to neni tak rychle zpatky.

No já se kdysi dívala na ceny nemovitostí v Kalifornii, teda ne, že bych chtěla kupovat, ale pro zajímavost. Ty ceny byly strašné, oblast Palo Alto apod, takové malé bungalowy - zvenku vypadaly spíše jako chaty v zahrádkářské kolonii, uvnitř naopak moc pěkné, tak ty tam dnes stojí 700 i milion dolarů. To mi přišlo strašné, a staré a ze dřeva. A jak to potom v USA koordinujete, když se něco rozbije nebo tak? Přece tam nemůžete kvůli tomu vždy letět? Nebo tam máte nějakou správcovskou firmu?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
27.6.15 16:48
@Anonymní píše:
Casto vidim a ctu, jak si lide shaneji po mensich bytech naprikald 2+kk to je prave to, co jsme kupovali. Jeden uplne novy v centru mesta(novostavba) a dlasi cca 60m2 u fabriky ale presto v klidne casti s krasnym vyhledem na louku.

Ano, nejlepší jsou jednopokojové a dvoupokojové do těch 60m2. Jenže i ten jednopokojový, pokud je nový nebo po rekonstrukci a ne v romské čtvrti, tak v Brně vyjde na 1,7 mil. Kč, ten dvoupokojový kolem 55m2 na 2,5 mil. Kč. A z toho jednopokojového můžeš mít čistého 5500-6000Kč měsíčně, z dvoupokojového kolem 7000Kč mesíčně. Takže pokud jde o výnosnost, je často vyšší u paneláku pořízeného za nižší cenu než u současné novostavby.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
27.6.15 21:38
@Anonymní píše:
No já se kdysi dívala na ceny nemovitostí v Kalifornii, teda ne, že bych chtěla kupovat, ale pro zajímavost. Ty ceny byly strašné, oblast Palo Alto apod, takové malé bungalowy - zvenku vypadaly spíše jako chaty v zahrádkářské kolonii, uvnitř naopak moc pěkné, tak ty tam dnes stojí 700 i milion dolarů. To mi přišlo strašné, a staré a ze dřeva. A jak to potom v USA koordinujete, když se něco rozbije nebo tak? Přece tam nemůžete kvůli tomu vždy letět? Nebo tam máte nějakou správcovskou firmu?

Vse je adresovane na nasi adresu, vubec tam nepotrebujeme byt, ale take je to dane tim, ze partner je rodily. Jinak domy jsou v kalifornii neuveritelne drahe. Je to prisernost. Jinak pokud se neco rozbije, samozrejme nas najemnici kontaktuji a my zajistujeme opravy. Dale hradime pravidelne zahradnika, ktery sece travu. Nastesti se jeste nic zavaznejsiho nepokazilo krome klimatizace. Jinak domy jsou drevostavby, ale takove ty ve spanelskem stylu. Porizovaci cena je ted okolo 18mil

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
27.6.15 21:45
@Anonymní píše:
Ano, nejlepší jsou jednopokojové a dvoupokojové do těch 60m2. Jenže i ten jednopokojový, pokud je nový nebo po rekonstrukci a ne v romské čtvrti, tak v Brně vyjde na 1,7 mil. Kč, ten dvoupokojový kolem 55m2 na 2,5 mil. Kč. A z toho jednopokojového můžeš mít čistého 5500-6000Kč měsíčně, z dvoupokojového kolem 7000Kč mesíčně. Takže pokud jde o výnosnost, je často vyšší u paneláku pořízeného za nižší cenu než u současné novostavby.

Tak to je v brne dost drahe :roll: tady se poridil byt 44m2 novostavba v centru za 1,5mil dalsi 55m2 za 900tis v bytovce po rekonstrukci. Ale jak rikas, take jsme si dali strop prave ten 1,5mil, samozrejme zalezi na oblasti kde clove zije, ale vseobecne koupit prilis drahy byt na pronajem v cr je nesmysl.

• Citovat
  • Nahlásit
4782
28.6.15 10:06

Fondy alá Franklin Templeton

Máte někdo zkušenost s pravidelným a jednorázovým investováním do fondů typu Franklin Templeton a jiných podobných?
Jaké jsou vstupní poplatky, provize, poplatky za zhodnocení, poplatky na provoz, na výpis a je nevím co ještě všechno. Jo a jaký je výstupní poplatek?
Kolik dám, kolik můžu ztratit, kolik mi vemou, kolik dostanu???
Hledám alternativu spoření na důchod, řekněme 20-40 let.
Jaké je riziko vs zhodnocení?
Spíš by mě zajímal názor poučeného investora, tj. jaké riziko zvolit, s kým do toho jít/nejít, nebo zvolit blízké zahraničí např. Německo.
Pokud by tady psal různého druhu poradce, žádám ho o jeho jednoznačné představení (společnost, ČNB registrace apod., ev. kontakt)

Příspěvek upraven 28.06.15 v 17:13

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
389
28.6.15 10:30

@Swift To by mě také zajímalo :-) Já ty poplatky nemám ráda, ale jsou určitě nějaké možnosti, jak je mít levnější.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6814
28.6.15 11:08

Není zcela nemyslitelné si portfolio cenných papírů sestavit sám. Otevřít si účet ať u českého, nebo zahraničního brokera není složité.
Pokud nechci jednotlivé tituly, můžu koupit celý „index“- třeba Dow Jones, nebo třeba různé podindexy- automobilový, zdravotnický, těžařů zlata…
Případně jsou již vytvořeny fondy- ETF- které opět mohou kopírovat pohyb něčeho. Třeba USO kopíruje pohyb ropy, GLD kopíruje zlato, SLV stříbro…
http://www.google.com/finance?…
Poplatek za správu portfolia je rovnou započítán do kurzu. A náklady na vystupní poplatek se rovnají ceně za obchod dle brokera. Takže třeba USD 15, nebo také USD 1.

Ale - u každého investování v cizí měně je přítomno i kurzové riziko, nejen riziko pohybu ceny akcie.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4782
28.6.15 11:34

@Ivan PPZ Je mi to jasné, vím, že prostě nemám na to sledovat situaci na trhu a reagovat, proto se zajímám o ty aktivně řízené fondy, tak abych předešel všem možným nástrahám a ev. mohl i změnit měnu když skončí ČNB intervence a koruna bude silnější. Zajímá mě opravdu něco na dloooouho ve stylu kup a drž.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6814
29.6.15 11:18

Kup a drž je právě skoro zbytečné dělat přes někoho.
Ale pořád je to, že za nějaký servis se prostě platí a nikde není napsáno, že ten servis povede k zisku.
Za správu ciziho majetku se obvykle platí z hodnoty portfolia, i když dojde k poklesu.
A zatím v obecné rovině nikdo nevymyslel nic lepšího, než Dollar-Cost Averaging.
Tj. pravidelně se investuje menší částka, bez ohledu na situaci na trhu. Žádné trefování dna a pod.
Jednorázová investice sebou nese riziko, že nakoupím nahoře a…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
96
29.6.15 12:11
@Ivan PPZ píše:
Kup a drž je právě skoro zbytečné dělat přes někoho.
Ale pořád je to, že za nějaký servis se prostě platí a nikde není napsáno, že ten servis povede k zisku.
Za správu ciziho majetku se obvykle platí z hodnoty portfolia, i když dojde k poklesu.
A zatím v obecné rovině nikdo nevymyslel nic lepšího, než Dollar-Cost Averaging.
Tj. pravidelně se investuje menší částka, bez ohledu na situaci na trhu. Žádné trefování dna a pod.
Jednorázová investice sebou nese riziko, že nakoupím nahoře a…
Dollar-Cost Averaging. Co to přesně je? Nebo jak to funguje? Děkuji za info
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6814
29.6.15 13:23

Investuji třeba do akcií Google.
Pak každý měsíc nakoupím za stále stejnou částku odpovídající počet akcií.
Je skoro jedno, jestli to bude za 10.000 Kč, nebo za USD 10,000.
To je závislé na investorovi. A akcie kupuji stále za stejnou částku, ať trhy rostou, nebo padají. Takže někdy koupím třeba 100 akcií, další měsíc (při poklesu) to bude 115 akcií a pod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
96
29.6.15 19:46
@Ivan PPZ píše:
Investuji třeba do akcií Google.
Pak každý měsíc nakoupím za stále stejnou částku odpovídající počet akcií.
Je skoro jedno, jestli to bude za 10.000 Kč, nebo za USD 10,000.
To je závislé na investorovi. A akcie kupuji stále za stejnou částku, ať trhy rostou, nebo padají. Takže někdy koupím třeba 100 akcií, další měsíc (při poklesu) to bude 115 akcií a pod.

Ale já vůbec nechapu co je na tom tak dobré " A zatím v obecné rovině nikdo nevymyslel nic lepšího, než Dollar-Cost " přeci nakupují když to klesne a prodam když to stoupne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6814
30.6.15 07:34

Vy investujete i reálně, nebo ani moc ne?
Nakoupím za celou částku. Opět je jedno, jestli za 100.000,– Kč, nebo za USD 100,000.
A nastane několik možností:

• koupím, jde to jen nahoru a prodám v zisku- ideál.
  • koupím, začne to klesat a…???

A nikdo neví, jestli po nákupu porosteme, nebo ne.
Jak se zachováte, když po nákupu začnou trhy klesat? Nebo koupíte, protože už nějakou dobu klesají a vy čekáte, že už půjdou nahoru (hledání dna)? Po nákupu budou klidně klesat ještě měsíc. Budete v klidu koukat, jak zmizelo 15% hodnoty? A co když to klesne o 30%?
Když budete pravidelně dokupovat, tak koupíte akcii za 100,–, pak za 90,–, pak za 80… Po třech nákupech máte průměrnou nákupní cenu 90,–, resp. ještě lépe, protože nakupujete za stejnou částku a těch levnějších akcií máte víc. Když se cena vrátí na 100,–, už jste v pěkném zisku. Kdybyste nakoupil za těch 100 za celý objem, budete mít (možná) okousané prsty ke kloubům a po návratu na 100,– budete pouze na 0. Nebo také možná v panice prodáte za těch 80.
Tohle nakupování funguje i u drahých kovů, ropy… je to skoro jedno. Jen by to chtělo něco, co nezkrachuje…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
96
1.7.15 13:29
@Ivan PPZ píše:
Vy investujete i reálně, nebo ani moc ne?
Nakoupím za celou částku. Opět je jedno, jestli za 100.000,– Kč, nebo za USD 100,000.
A nastane několik možností:
  • koupím, jde to jen nahoru a prodám v zisku- ideál.
  • koupím, začne to klesat a…???

A nikdo neví, jestli po nákupu porosteme, nebo ne.
Jak se zachováte, když po nákupu začnou trhy klesat? Nebo koupíte, protože už nějakou dobu klesají a vy čekáte, že už půjdou nahoru (hledání dna)? Po nákupu budou klidně klesat ještě měsíc. Budete v klidu koukat, jak zmizelo 15% hodnoty? A co když to klesne o 30%?
Když budete pravidelně dokupovat, tak koupíte akcii za 100,–, pak za 90,–, pak za 80… Po třech nákupech máte průměrnou nákupní cenu 90,–, resp. ještě lépe, protože nakupujete za stejnou částku a těch levnějších akcií máte víc. Když se cena vrátí na 100,–, už jste v pěkném zisku. Kdybyste nakoupil za těch 100 za celý objem, budete mít (možná) okousané prsty ke kloubům a po návratu na 100,– budete pouze na 0. Nebo také možná v panice prodáte za těch 80.
Tohle nakupování funguje i u drahých kovů, ropy… je to skoro jedno. Jen by to chtělo něco, co nezkrachuje… [/citace
Já jsem asi před 1,5 rokem jako že koupím, prodám asi půl roku jsem sledoval akcie.cz ,diskuse "cipiskovo koule " atd. něco jsem si o tom přečetl nekupovat jenom jeden druh, nakoupil jsem ČEZ, no ale zisk? Zisk nebyl pak jsem se kousal do těch nehtů aby to trochu vylezlo a já byl alespoň na 0, zisk +- 0 a to jsem byl rád :) a k tomu vašemu návodu kupuji za stejnou částku když to klesá, když to stoupá tak přeci ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat