Do čeho dnes investujete peníze - jak se zajistit?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Napsat příspěvek
Velikost písma:
6814
1.7.15 13:52

Tak u Čezu máte ještě dividendy, ty musíte započítat do ceny akcie. Kupovat jen když to klesá zní logicky, ale reálně to asi moc nefunguje. Podívejte se na graf něčeho zajímavého (tedy mimo ČR burzu)- třeba indexy v US a uvidíte, že prakticky od propadu2008/2009 to leze jen nahoru a korekce jsou zanedbatelné. Když to zjednoduším, tak za posledních 5 let byste tedy nic nenakoupil? A připravil se o to zhodnocení?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
96
1.7.15 14:06
@Ivan PPZ píše:
Tak u Čezu máte ještě dividendy, ty musíte započítat do ceny akcie. Kupovat jen když to klesá zní logicky, ale reálně to asi moc nefunguje. Podívejte se na graf něčeho zajímavého (tedy mimo ČR burzu)- třeba indexy v US a uvidíte, že prakticky od propadu2008/2009 to leze jen nahoru a korekce jsou zanedbatelné. Když to zjednoduším, tak za posledních 5 let byste tedy nic nenakoupil? A připravil se o to zhodnocení?

Byl jsem na 0 včetně zisku z dividendy, kupoval jsem přes Fio a tam je asi jenom ČR burza a tu USA neumím, a do rizika bych se bál takže jsem spíš na jistotu ČEZ atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6814
1.7.15 14:28

Jestli se bojíte rizika, tak investování do akcií je pro vás nevhodné. Jestli si myslíte, že ČR a ČEZ je nějaká jistota, tak si dovolím nesouhlasit. FIO umí i okolní burzy a to i zámořské.

A technická- necitujte předchozí příspěvek. Jen to znepřehledňuje diskuzi a i bez citace je jasné, že reagujete na předchozí příspěvek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
96
1.7.15 14:37

Ano máte pravdu, chtěl jsem to vyzkoušet a třeba si koupím ČEZ a necham si ho na důchod, pokud teda za 20 let bude ČEZ existovat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4782
1.7.15 14:58

Já jsem se rozhodl pro pravidelnou úložku do podílových listů střešního fondu. Není to „zajištěné(proti růstu)“ takže můžu ten majetek i zhodnotit, snad se povede zdvojnásobení do 12let.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3657
1.7.15 15:01
@Ivan PPZ píše:
Jestli se bojíte rizika, tak investování do akcií je pro vás nevhodné. Jestli si myslíte, že ČR a ČEZ je nějaká jistota, tak si dovolím nesouhlasit. FIO umí i okolní burzy a to i zámořské.A technická- necitujte předchozí příspěvek. Jen to znepřehledňuje diskuzi a i bez citace je jasné, že reagujete na předchozí příspěvek.

Akcie ČEZU zažily snad loni celkem velký propad.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5406
1.7.15 15:06
@Anonymní píše:
Jezdíme každé dva měsíce do ČR. A s těmi pronájmy nadálku nejsou vůbec žádné problémy. To není tak, že když něco pronajímáte, tak vám každý měsíc nájemník volá nebo tak. Navíc tam máme ty lidi dlouhodobě. Letos zrovna jedna paní odcházela a do měsíce jsem měla nové zájmce, maminku jsem zplnomocnila k podepsání smlouvy, zorganizovala za mne i prohlídku bytu, stačila jedna prohlídka a byt byl pronajat. S těmi pronájmy nejsou zase takové starosti, jak si lidi myslí. Ten penzion by se samozřejmě nadálku dělat nedal, to až bychom se vrátili natrvalo.

Já bych si to zkusila více promyslet, protože taková kotelna pro více bytů, či rozvody pak jsou mnohdy pořádné pálky. Nebo okna, plísně a já nevím co..Jako jeden rodinný dům asi ok, ale více jednotek no nevím, může to spolknout mnoho peněz..ale jestli na to máte a není to tak, že máte teď třeba 5mega a víc nic, asi bych hodně váhala…Taky bych počítala s neplatiči a tak..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4782
1.7.15 15:08

ČEZ

Při dlouhodobém a pravidelném investování to vypadá jinak. Od začátku obchodování k dnešnímu dni jsou cca 9× zhodnocené.

Příspěvek upraven 01.07.15 v 15:09

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
96
1.7.15 15:09

Fondům nevěřím, pak mi někdo z fondu řekne sory ale nevyšlo to…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4782
1.7.15 15:13
@henry7 píše:
Fondům nevěřím, pak mi někdo z fondu řekne sory ale nevyšlo to…

Konkrétně?
Pokud nemyslíš to maškarádu z Harwardu, tak si nemyslím, že by celé Švýcarsko sedělo v letadlu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.7.15 15:17

Pozemky a nemovitosti. Pozemky kousek za Prahou jsme po revoluci kupovali za 20,–/m2. Nikdo v te dobe o to z mistnich nemel zajem. Kupovali jsme je v dobe, kdy jsme jeste studovali a meli zanedbatelny prijem. Prodavali jsme je za 2200,–/m za cca 10-15 let a mistni nam nemohli prijit na jmeno.
V sirsim centrum Prahy mame tri nemovitosti urcene k trznimu pronajmu.

• Citovat
  • Nahlásit
4782
1.7.15 15:23

Nečesky gratuluji k dobré volbě. Hm teď už chápu proč je tolik kraválu z územním plánem a divnýma prodejema eráru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
96
1.7.15 15:24

Jo tak fondy peněžního trhu bezpečné jsou, no ale pro příklad fondy pioner?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.7.15 15:40

Swift na tom nebylo nic divneho, pozemky za tu dvacku byly prodavany jako vyvedene ze zemedelskeho fondu a urcene k budouci vystavbe. Zadne cachry s uzemnim planem a erarem se nekonaly.

• Citovat
  • Nahlásit
4782
3.7.15 17:33

Nemyslel jsem to osobně… Mám na mysli celou oblast kolem Prahy. Vám se podařilo včas vystihnout trend.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat