Do Chorvatska omiše s osmiměsíčním prckem

119
5.6.13 09:33

do chorvatska-omiše s osmiměsíčním prckem

Ahoj, prosím o radu, mám nabídku do omiše na týden…v červenci. malé je osm měsíců…zvládne to??? pokoj s klim. bych vzala samozřejmě. děkuju :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
13124
5.6.13 09:37

Půlka ti tu napíše, že to zvládne, půlka napíše, že ne. Jsi máma, ty znáš své dítě nejlépe, tak musíš rozhodnout ty. Je potřeba brát v úvahu, že může být zima i velké vedro, že je ještě malý, takže se mu přizpůsobit a nejdůležitější je způsob dopravy. Pokud autobusem, tak o tom, bych neuvažovala v žádném případě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2760
5.6.13 09:37

Už tady takové debaty jsou, zkus pohledat :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
474
5.6.13 09:45

Autobusem bych nejela, autem ano…pokud zvlada cestu autem dobre, moje by byla nestastna pri tak dlouhe ceste…ale co nechat mimi na hlidani unekoho komu veris?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3153
5.6.13 09:46

Omis je super misto, ale ja bych osobne v sezone nejela s tak maly ditetem, jela bych bud v cervnu coz je ted nebo v zari, to uz bude lepe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1640
5.6.13 09:51

My bychom chtěli jet letos v září s jedenáctiměsíčním, ale pořád jsme na vážkách :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7628
5.6.13 09:54

@Lucyyy Radu tady nenajdeš - sama musíš vědět jak zvládá cestování. Jeden napíše v žádném případě, jen letět, druhý napíše jo v pohodě. Patřím do té druhé kategorie :)

Jeli jsme s 10m a pohoda. Autem na Istrii, 12h jízdy přes den, nejli jsme na noc. Poslední hodina byla sice očistec, ale zbytek cesty v pohodě.

Letos (za 14 dní) jedeme zase, tříletá a roční. Jedeme zase nějakých 12h, a holky to zvládnou. Roční líp než tříletá, tříletá už bude kecat. Ale těším se. Holky jsou zcestovalé, nebojím se že by to nedali.

Příspěvek upraven 05.06.13 v 09:57

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8923
5.6.13 09:55

Cesta zalezi na tom, jak spavy a klidny mas mimino. Pobyt zvladnete, budes se muset trisku prizpusobit. Ale ja bych s 8 mesicnim nejela. Dceri je ted 8 mesicu a plazi, leze, seda a vsecko ji, proste domaci mop. Hlidam ji kazdou minutku, uz je setsakra rychla :lol: Takze za me bud s mimcem, co je jeste ve stadiu placka a bude ochotne lezet v kocarku, nebo s batoletem nad cca rok a pul, co se nechova jako vysavac na pisek a vajgly ;) :oops: :lol:

Příspěvek upraven 05.06.13 v 09:55

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2603
5.6.13 09:55

Ahoj, pokud mrňous zvládá cestování autem a změnu prostředí dobře tak proč ne? V Omiši je krásně, s kočárkem dojedete až na pláž. Samozřejmě bych vzala s sebou pro mrně vše co by bylo potřeba jak v horkých dnech, tak i když by bylo chladno a ošklivo. Když něco nebudete mít, tak to tam dokoupíš…krámů je tam dost ;) My jedeme s malou taky…teda až začátkem září, malé bude 10 měsíců, ale zase ještě nevíme kam. Původně jsme měli jet na Cres a pak na Lošijn. Teď známí přišli s návrhem na Istrii ale já bych raději někam dolů…Omiš a její okolí miluji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10638
5.6.13 10:04

Tak myslím, že to zvládne, co by ne. Když budete dělat časté přestávky autem, tak by to měla zvládnout. Ale za mě osobně bych s takhle malým prcekm nejela. Můj syn bude mít teď 9 měsíců a vím, že bychom z dovolené neměli nic ani my, ani on. Možná příští rok, letos určitě ne. Ale je to vaše věc, je to jen můj názor.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5200
5.6.13 10:11

Hrozně mě překvapuje, kolik lidí to tady denně řeší. Proč pořád máte tendence někam jezdit? Dítěti bude do určitého věku nejlíp doma. Ano, cestu asi zvládne, ale stojí vám to za to???

Nemůžu si pomoct, ale přijde mi to tady často jako klub matek, co si pořídily děti hrozně brzo, nebo si nic neužily a teď jsou nadržený jet kamkoli za každou cenu k moři. Sakriš to jsme se nemohly narajzovat přec těhotenstvím? Co z toho u toho moře budete mít? Co to dítě? Co když tam onemocní?

Mimochodem Omiš je příšerný místo na zemi, vydrželi jsme tam pár hodin a pak rychle pryč :mrgreen: Je to tam jak u Mácháče, hlava na hlavě, samá čeština… to ten Mácháč mi přijde už lepší a kdyby něco, česká péče a doktoři nedaleko. :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5200
5.6.13 10:15

@NikysekR
Přesně :palec:
Jestli někam pojedem, tak možná (!!!) příští rok, až budou malý aspoň dva roky. A ideálně někam poblíž, Slovensko, nebo tak. Abychom to v případě potíží neměli daleko a složitý domů.

Nějaký dálky autem a letadlem budou taky fajn, super by bylo zase si dát Karibik, Státy atd, ale pro dítě to chce začít pomalinku, od nějakýho Slovenska a okolních států, přes písečný pláže v Itálii a tak postupně dál, až bude větší a mít z toho trochu rozum. Ale úměrně věku!!! :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10638
5.6.13 10:16

@Pinkie S tou lékařskou péčí teda musím souhlasit. Já byla v Chorvatsku na pohotovosti, sice se mnou samotnou, ale byla to hrůza. Přišlo mi to tam hrozně nečistý, doktorka byla obložená zlatem, sestra zmalovaná jako plakát, všichni nepříjemní, arogantní. Kdybych tam musela s miminkem, tak si hodím mašli :zed:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7628
5.6.13 10:26

Moje dcera bude mít tři roky v létě, v červnu pojede potřetí k moři - v 10m byla s námi, loni ve dvou letech z babi a dědou, letos s námi. Ani jedna dovolená nebyla pro nikoho za trest - ani pro ní ani pro nás (babi a dědu), všichni jsme si to náramně užili.

Nechápu proč když mám dítě (děti) mám sedět na prdeli zalezla doma, a necestovat. :nevim: Cestovat snad můžu i s dítětem. Za mě osobně bych nejela s dítětem do půl roku (taky jsme loni nikde nebyli, holka je květnová, připadalo mi to brzo jet s ní někam k moři), ale pak už v tom nevidím problém.

@pinkie - Ano stojí mi to za to.

Příspěvek upraven 05.06.13 v 10:27

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
779
5.6.13 10:27

@Pinkie Tak já tedy dítě plánovala, věk už na to mám a rozhodně jsem vybouřená a rozhodně nesedím doma na zadku, tak že to je asi každého věc, tak že já to vidím tak že ty sed doma…když myslíš, že je to nejvhodnější, já zase myslím, že dítěti je dobře tam kde jsou rodiče. Každopádně cestování s rozumem je jasná věc

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat