Do ČR už vozí pracovníky i z Bangladéše

3657
15.5.18 14:38

Do ČR už vozí pracovníky i z Bangladéše

Děvčata, jsem v šoku, do ČR už vozí lidi i z Bangladéše, zřejmě jsme se už dostali na úplné dno, že chtějí zaměstnávat tyto chudáky.
Jako chápu, že zaměstnávat Italy, Řeky, Španěly apod. je nereálné, neboť za české platy by nepracovali, ale že sem musíme dovážet ty nejchudší, to jsem teda netušila.

https://hochtief.jobs.cz/detail/?…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
45644
15.5.18 14:41

@Kaliopa hledáš si novou práci, nebo proč máš z Lucemburku potřebu sledovat český trh práce? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27629
15.5.18 14:41
@Kaliopa píše:
Děvčata, jsem v šoku, do ČR už vozí lidi i z Bangladéše, zřejmě jsme se už dostali na úplné dno, že chtějí zaměstnávat tyto chudáky.
Jako chápu, že zaměstnávat Italy, Řeky, Španěly apod. je nereálné, neboť za české platy by nepracovali, ale že sem musíme dovážet ty nejchudší, to jsem teda netušila.https://hochtief.jobs.cz/detail/?…

Mně spíš připadají divní Bangladéšané, že jdou přes půl světa do naprosto neznámé země a s neznalostí jazyka. Asi jako kdybych já šla pracovat do Bangladéše. U nás se zas vyskytují Indové a Mongolové :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3657
15.5.18 14:42
@lucenka píše:
@Kaliopa hledáš si novou práci, nebo proč máš z Lucemburku potřebu sledovat český trh práce? :think:

A proč bych ho nesledovala? Zajímá mne, co se kde děje. A jsem v šoku, jak to tam chodí. Že by se zvýšily mzdy, to ne, ale dovezou se ti největší chudáci na světě. Je mi z toho zle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24682
15.5.18 14:42

Musíš založit diskusi na nějakém německém serveru, jak se jim ti exotičtí pracovníci osvědčili :think: 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
45644
15.5.18 14:43
@Kaliopa píše:
A proč bych ho nesledovala? Zajímá mne, co se kde děje. A jsem v šoku, jak to tam chodí. Že by se zvýšily mzdy, to ne, ale dovezou se ti největší chudáci na světě. Je mi z toho zle.

Tak se vrať domů ty ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27629
15.5.18 14:43
@lucenka píše:
@Kaliopa hledáš si novou práci, nebo proč máš z Lucemburku potřebu sledovat český trh práce? :think:

Hele, myslíš, že vůbec existuje člověk, co u nás zná bengálštinu na takové úrovni? A chce hákovat někde v Plané nad Lužnicí 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3657
15.5.18 14:44
@Russet píše:
Mně spíš připadají divní Bangladéšané, že jdou přes půl světa do naprosto neznámé země a s neznalostí jazyka. Asi jako kdybych já šla pracovat do Bangladéše. U nás se zas vyskytují Indové a Mongolové :nevim:

Svým způsobem je to smutné, že tito lidé z Indie, Mongolska, Bangladéše, z takových dálek, sem jdou dělat za pár šupů. Ukazuje se, že je vlastně jedno, jaké tu budou firmy, jestli zahraniční nebo české apod., protože ony vůbec Čechy zaměstnávat nemusí, ale přivezou si sem levnou pracovní sílu klidně z opačného konce zeměkoule. Tohle mohou v budoucnu udělat třeba Číňané, budeme vítat čínské investice, ale také si přivezou čínské pracovníky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3657
15.5.18 14:45
@lucenka píše:
Tak se vrať domů ty ;)

Já s Bangladéšani a podobnými soutěžit o mzdu nehodlám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3657
15.5.18 14:48
@Russet píše:
Hele, myslíš, že vůbec existuje člověk, co u nás zná bengálštinu na takové úrovni? A chce hákovat někde v Plané nad Lužnicí 8o

Tak to může být třeba Bangladéšan hovořící anglicky. To je jedno, ale rozhodně tam jde o snahu o mzdové úspory, a to dost markantní. Hnusí se mi, že v EU je tolik nezaměstnaných, v podstatě celá jižní Evropa má vysokou nezaměstnanost. Ale tito lidé v ČR téměř nepracují, přitom jim není nutné zařizovat víza apod., proč k nám teda nejdou, když se u nás žije tak skvěle a máme podobně vysokou životní úroveň jako v jejich zemích, když říkáte? Proč sem chodí Mongolové, Indové a Pákistánci, Filipínci, Bangladéšani a prostě vůbec chudáci z celého světa, kterých je mi líto? To už je opravdu jak obchod s lidmi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
45644
@Kaliopa píše:
Já s Bangladéšani a podobnými soutěžit o mzdu nehodlám.

tak kdyby češi nikam neodcházeli, tak by firmy nemusely vozit levnou pracovní sílu ze zahraničí ;)

Příspěvek upraven 15.05.18 v 14:48

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4393
@Kaliopa píše:
Svým způsobem je to smutné, že tito lidé z Indie, Mongolska, Bangladéše, z takových dálek, sem jdou dělat za pár šupů. Ukazuje se, že je vlastně jedno, jaké tu budou firmy, jestli zahraniční nebo české apod., protože ony vůbec Čechy zaměstnávat nemusí, ale přivezou si sem levnou pracovní sílu klidně z opačného konce zeměkoule. Tohle mohou v budoucnu udělat třeba Číňané, budeme vítat čínské investice, ale také si přivezou čínské pracovníky.

Zacinam mit pocit, ze jsi opravdu nemocna :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27629
15.5.18 14:49
@Kaliopa píše:

Zas jestli se tu uchytí, třeba občas nějaká Mongolka rodí i u nás v porodnici, tak je jim snad líp. A zaprdění Češi si zvyknou potkávat i trochu jiné lidi odlišné kultury :nevim: Zajimalo by mě, kolil dostanou a kolik zaplatí na ubytovně. Musí být asi hodně skromní. U nás Čechy ještě celkem solidně zaplatí, ale Němec dostane víc za stejnou práci :nevim:
Zas když jedu do Ikea, tak tam je skoro všechno z dálky. Bangladéš nevyjímaje. A lidi to nakupují. I v Lidlu jsou trika až někde z tramtárie. Přitom umíme vyrobit v Čechách i kvalitní látky a i výrobky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27629
15.5.18 14:50
@Kaliopa píše:
Tak to může být třeba Bangladéšan hovořící anglicky. To je jedno, ale rozhodně tam jde o snahu o mzdové úspory, a to dost markantní. Hnusí se mi, že v EU je tolik nezaměstnaných, v podstatě celá jižní Evropa má vysokou nezaměstnanost. Ale tito lidé v ČR téměř nepracují, přitom jim není nutné zařizovat víza apod., proč k nám teda nejdou, když se u nás žije tak skvěle a máme podobně vysokou životní úroveň jako v jejich zemích, když říkáte? Proč sem chodí Mongolové, Indové a Pákistánci, Filipínci, Bangladéšani a prostě vůbec chudáci z celého světa, kterých je mi líto? To už je opravdu jak obchod s lidmi.

Požadují i češtinu. Tak to asi rodilý Bangladéšan nemůže být.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1598
15.5.18 14:52

@Kaliopa A co je na tom jako špatnyho? Ty lidi pracovat chtějí a v ČR není dost pracovní síly. Kdyby si alespon trochu viděla do trhu práce, věděla by si že v ČR už nepracuje jen ten kdo nechce. Lidi prostě nejsou. Poptávka silně převyšuje nabídku. Automatizace nejde tak rychle jak by měla.

Takže ja na tom nevidím nic špatného :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama