Do jaké míry kontrolujete své větší děti?

Anonymní
10.6.15 08:51

Do jaké míry kontrolujete své větší děti?

Ahoj všem, prosím napište, do jaké míry kontrolujete své velké děti, věk 15-18 let.
Chodíte jim do pokoje prohlížet jejich pořádek -nepořádek? Vlezete jim třeba do šuplíku nebo do tašky? Máte kontrolu nad tím, co si prohlíží na internetu? Co si kupují za kapesné? Moc mě to zajímá, děkuji za příspěvky. Máme v péči manželova syna, je to středoškolák, moc s náma nemluví, zavírá se do pokoje, v podstatě o něm nic nevíme..je to takové divné. Chlap to nijak neřeší, ale mě to příjde divné, občas tam klukovi nakouknu, má tam hrozný nepořádek, ale muž se na mě zlobí, že mu tam lezu a „kontroluju“ ho. Občas nakouknu i do historie v pc, na co se dívá ve společném pc. Jak je to u vás? Anonymně, protože nechci být identifikována!

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

241
10.6.15 09:10

Mám 15 letého syna, do tašky a skříní nelezu, ať se nevyděsím :D. Vyprané prádlo mu dávám na židli, ať si to „srovná“ sám. Spíše jen otevřu okno, ať vyženu z pokoje skunka, který asi v pokoji přespává. Jednou týdně ho, ale naženu k úklidu a daří se to udržet v normě. 13 letá dcera je na tom hůř, vytahá během týdne snad všechno co ve skříních má a pak, když si má uklidit neví kde začít a binec svádí na malý pokoj.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9659
10.6.15 09:11

Synovi bude v lednu 15. Chápu, že už žije ve „svém světě“. Podle mne to jsou spíše mladí dospělí a zasluhují naši úctu a respekt. Tedy pokud se chová normálně.

Myslím, že váš syn se normálně chová. Nepřijde mi to divné. Jak jsi se chovala ty v jeho věku? Jak bys chtěla, aby s tebou jednali tví rodiče?

Do pokoje chodím jen když nesu vyžehlené košile nebo chci se synem mluvit. Pokud má v pokoji nepořádek, řeknu mu do kdy ho má uklidit. Internet řeší ve škole a pak ho má na starosti manžel. Nikdy bych mu nelezla do historie ani na FB ap. Co dělá s kapesným mi je jedno. Ale většinou si ho šetří na něco většího.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.6.15 09:11

Mám dceru 17let, když jí bylo 13-15 tak jsem občas ze zvědavosti nakoukla do pc co tam dělá, nebo se třeba zapoměla odhlásit s fb tak jsem se podívala… ale teď už to nedělám máme spulu skvělý kamarádský vztah, neni důvod. Pokoj si uklízí sama o školu se taky starat nemusim je zodpovědná ;) S nevlastním dítětem to máš těžší, špatně se stanovuje hranice do jaké míry je potřeba zasahovat :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2751
10.6.15 09:15

Mám skoro 17ti letou dceru. Do pokoje jí samozřejmě chodím, ale zásadně jí ho nekontroluji a už vůbec neuklízím. Nekontroluji její noťas (ani nemám heslo) a co si kupuje za kapesné? Většinou hadříky a kosmetiku. Ona je ale v pohodě a bezproblémová. Pokud bych měla nějaké podezření na drogy nebo nevím co, tak bych se nerozpakovala jí ty šuplíky prohledat. Ještě v tomto věku se ptá, jestli může jít ven a v kolik se má vrátit.
Kdyby mohla, samozřejmě je taky neustále zalezlá ve svém pokoji v posteli, s noťasem a telefonem v ruce a ještě k tomu puštěnou televizí. To je normální. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2751
10.6.15 09:16

@Eveelin Přesně tak, vždy si vzpomenu na sebe a hned si uvědomím jak mám zlaté dítě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30837
10.6.15 09:22

Syn se chova normalne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21076
10.6.15 09:22

Tak s nevlastním potomkem to máš těžší.
Já tedy své odrostlejší holátka kontroluji tak napůl. Každý z nich sdílí pokojík s mladším sourozencem téhož pohlaví, takže kvůli „prckům“ tam občas vlezu..Nebo když probíhá velká hádka a jsem nucena ji řešit.
Do skříní jim dobrovolně nelezu, ovšem někdy to ani není třeba - když je rozvalená, div na mě obsah nevypadne 8o. Také na zemi když je příliš bince, to mi vadí. To jim pak sdělím, do kdy požaduji nápravu.
Do PS jim nekoukám - netřeba. Hrají hry a velmi to prožívají, takže nemám nejmenších pochyb. Spíš to reguluju časově, to bývá problém…
Dcera bývá občas na FB, ale to už neřeším - bylo jí 16. Její kamarádky všechny znám…

Příspěvek upraven 10.06.15 v 09:27

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12207
10.6.15 09:26

Synovi je taky 17 a do jeho pokoje chodim jen s pradlem a to se snazim nevidet ten bordel, abych mu ho nevyhazela. Mel problemove obdobi, kdy jsme bojovali. To jsem se snazila kontrolovat a stejne mi to bylo prd platny. I tak si delal, co chtel, me naprosto ignoroval. Ted je to o dost lepsi, neporadek v pokoji ma teda porad, ale uz zase normalne komunikuje a zapojuje se do rodinneho zivota.

Dceri je 19 a take byla neskutecna bordelarka, snad jeste vetsi, nez syn. Ted uz je pul roku z baraku, ma svoji domacnost a zvlada to naprosto s prehledem. Ve skrinich kominky, vsude naklizeno, naprosto se srovnala a i nas vztah se hodne vylepsi. Ted mi v mnohem dava za pravdu. Musela si ale na vsechno prijit sama.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
merde
10.6.15 09:27

Zalezi na diteti. Jednu dceru jsem musela kontrolovat neustale, druhou vubec. Pokud mas jakekoliv pochybnosti, tak kontroluj! U nas byl nejhorsi vek 14-16 let

• Nahlásit
  • Citovat
9659
10.6.15 09:29

@berusa.m ;)

Jinak pokud u mladších dětí řeším FB, tak s nimi u FB sedím, když na něm v prvních dnech jsou a domluvím se, že si ho každý týden prohlédnu - abych jim v praxi vysvětlila, co může být problém a řeknu jim, že si i prohlédnu zprávy. Ale když mám jistotu, že se chovají bezpečně, už je nechám být.

Pokud bych chtěla vidět historii, tak bych se s dětmi domluvila, že ji budu prohlížet a dívala bych se s nimi. Nikdy bych neslídila. Dělala to moje máma (tedy ne na internetu, protože nebyl) a já to nesnášela. A hlavně to nebuduje důvěru a dobrý vztah. Ale nikdy jsem to zatím nepotřebovala ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1584
10.6.15 09:42

Podle mne moc nema cenu kontrolovat historii pc, vzdyt to z te historie muzou vymazat, pokud koukaji na nejake stranky, o kterych rodice nemaji vedet…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.6.15 12:13

Díky za příspěvky všem - aspoň vím, jak to chodí „jinde“…zakladatelka

• Nahlásit
  • Citovat
2427
10.6.15 12:48

Syn 18 let…už jsem rezignovala. Bordel u něj v pokoji je neustále. Jednou za čas nakouknu a udělám bubu, aby si uklidil. Do skříní, tašky, pc mu nelezu. Vyzehlene prádlo mu dávám na stul, uklízí…teda jak kdy…si ho sám. Akorát mu otviram okna, někdy se ten smrad nedá prezit :mrgreen: Jinak když je venku, vím kde je a kdy přijde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama