Do jaké skupiny patříte? Pohodáři nebo zlatý střed?

Anonymní
28.4.21 11:43

Do jaké skupiny patříte? Pohodari nebo zlatý střed.

Zdravím vespolek. Nedávno jsme řešily s kamarádkou takove kuriozity. Například mame společnou známou, ktera ja dost pohodová a vyfotila svoji dceru 9 měsíců, jak se pláži po letištní hale a poté ji vyfotila, jak byla špinavá. Mne to prijde úplně nepochopitelné. Ale všímám si poslední dobou, že je více tak "pohodovych'maminek. Nedávno jsem v obchodě viděla paní s miminkem a to bylo na koberci a plazilo se(obchod s koj. oblecenim). Nevím, jestli jsem uzkoprsa, ale přijde mi to nehygienické. Vždyť to dítě si dává ruce do pusy a lidi tam chodí celý den v botech.
Rovněž nechápu malé děti v nákupním košíku s rohlíkem v puse. Dítě špinavé ruce a rohlíkem utrelo celý koš a pak ho jedlo. :D :lol:
Doufám, že mne za to neukamenujete. Jen mne zajímá více názorů. Dekuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
31265
28.4.21 11:46
@Anonymní píše:
Zdravím vespolek. Nedávno jsme řešily s kamarádkou takove kuriozity. Například mame společnou známou, ktera ja dost pohodová a vyfotila svoji dceru 9 měsíců, jak se pláži po letištní hale a poté ji vyfotila, jak byla špinavá. Mne to prijde úplně nepochopitelné. Ale všímám si poslední dobou, že je více tak "pohodovych'maminek. Nedávno jsem v obchodě viděla paní s miminkem a to bylo na koberci a plazilo se(obchod s koj. oblecenim). Nevím, jestli jsem uzkoprsa, ale přijde mi to nehygienické. Vždyť to dítě si dává ruce do pusy a lidi tam chodí celý den v botech.
Rovněž nechápu malé děti v nákupním košíku s rohlíkem v puse. Dítě špinavé ruce a rohlíkem utrelo celý koš a pak ho jedlo. :D :lol:
Doufám, že mne za to neukamenujete. Jen mne zajímá více názorů. Dekuji

V době koronaviru s dítětem do obchodu chodím jen minimálně. Do těch typu Lidl vůbec. A ano, batole bych plazit po zemi nenechala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
997
28.4.21 11:47

Dítě si tím buduje imunitu, naopak přehnaná hygiena mu může zadělat na problémy. Takže bych byl v klidu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21073
28.4.21 11:47

To mi nepřijde jak pohodari, spis prasata :mrgreen: já tohle viděla i v nemocnici, ze matka nechala plazit se po zemi batole mezi lavickami kde čekají pacienti :poblion: nevím možná sem moc úzkostná, já nerada dávám děti i do toho nákupního voziku, ten předtim, než tam dítě posadim, aspoň postříkam dezinfekcí :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3213
28.4.21 11:49

Nevím, to musí zhodnotit ostatní :mrgreen:

Rohlík v obchodě ok. Plazit se v obchodě na zemi NE.

Sama jsem spíš čistotnější a nechápu třeba psa v posteli nebo kočku v dětské postýlce :mrgreen:

Ale u ostatních je mi to úplně jedno. Jejich dítě, jejich věc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16477
28.4.21 11:50

Po zemi v obchodáku, lidlu, nemocnic, nádraží ne. Na letišti nevím, záleží jaká by byla nálada a jak dlouho bysme tam byli, jestli bych měla věci na převelčení…, jinak jsem syna nechávala jíst a plazit se kde chtěl. netrpíme na přehnanou hygienu abych mu když vylezem z busu/ochodu/sundám ho z nákupního košíku čistila ruce. klidně mu ten rohlík taky dám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1603
28.4.21 11:54

Pohodova ohledne deti jsem jak na co. Zrivna spina a veci kolem toho mi vadi dist, takze jidlo venku se spinavyma rukama pro me neni idealni-nisim s sebou aspon ty vlhceny ubrousky :roll:…v nich je zase ta chemie, coz mi taky vadi hodne. V podstate chemie mi vadi mozna i vic nez spina. Hodne sleduju slozeni kosmetiky, kupuju, pokud to jde, vse bio (jidlo) a eko (kosmetika, cistici prostredky). Kdyz maji deti brat leky, tak jsem z toho dicela vyrizena. Takze porad hledam nejake prirodni alternativy. Vsimla jsem si ale, ze oproti rodicum vrstevniku mych deti min resim takovou tu kontrolu deti. Treba klidne na cele dopoledne pustim devitiletou ven, muze jezdit mhd…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21942
28.4.21 11:56

Zakladatelko, není důvod být anonymní - nic intimního o sobě nepíšeš,
jinak já se asi spíš řadím k pohodářkám, dítě spalo v postýlce s kočkama, rohlík ve vozíku v obchodě byl norma, protože dítě zabavil na celý nákup,
ale NIKDY jsem dítě nenechala plazit se jinde než doma, a i doma mně to neskutečně štvalo, jak měla pořád opatlané a špinavé ručičky,
nikdy jsem ji nenechala plazit ani na zahradě, myslím si, že tráva, písek, žížaly, mravenci a kamínky nepatří do imunity malého dítěte, a také jsem žasla, když jsem viděla matku, jak nechá dítě plazit se po zemi v nemocnici, kde všichni chodí v botách a navíc je tam plno bacilů

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7981
28.4.21 11:58
@Anonymní píše:

Takže ty nedáš dítě ani nikam na zem, trávu apod.? A jak víš, že ona pak tomu dítěti ty ruce neumyje a oblečení nevymeni? Mě přijde úplně normální, že děcka byly špinavý, když někde lozily apod. Mě spíš nejdou na rozum ty matky, který za děckem pořád běhají s vlhcenym ubrouskem a pořád všechno kolem dítěte a dítě umývají. Ideálně desinfekční.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19
28.4.21 11:59

Ne, dítě nikde plazit nenechám- kromě teda doma, na návštěvě nebo u nás na zahradě :mrgreen: Taky mam fotky, jak dcera jedla k narozeninám poprvé dort a měla ho až za ušima, nebo když jedla špagety a byla jako prase :lol: ale jinak si potrpim ať je dcera vždy čistá. Ruce, oblečení.. ale teda rohlík jí v krámě občas taky strčim, hlavně ať je ticho :roll: :oops: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16477
28.4.21 12:08

Jinak na hřišti, písku, trávě, zahradě, parku, tam se plazil/lozil běžně. a bosky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31265
28.4.21 12:08
@Aquarius79 píše:
Dítě si tím buduje imunitu, naopak přehnaná hygiena mu může zadělat na problémy. Takže bych byl v klidu.

Nějak nemám chuť budovat dítěti na koberci, který čistí možná jednou za rok, kde lidi na podešvích nanosí exkrementy, flusance a podobné pochoutky. Imunita je skvělá věc, nemyju dítě savem, ale lézt jsem ho nechala spíš na trávníku, kde nehrozily střepy nebo bobky. Oni psi mohou mít červíky a dítě pak taky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3894
28.4.21 12:09

Každý přece považuje sám sebe za normálního a zlatý, rozumný střed, ne? ;) Kdyby měl člověk sám pocit, že to nějakým směrem přehání, tak své chování asi změní, řekla bych.

Takže bych moc nečekala, že ti tu lidi napíšou, že jsou třeba přehnaně hygieničtí, nebo že jsou totální prasátka, sami se určitě vidí jako ten rozumný kompromis. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16477
28.4.21 12:10

Na cizích dětech si všímám spíš jiných věcí než jestli mají čistý ruce a oblečení. spíš v čem rodiče děcko vozí v autě, nevhodný boty, nevhodný visítka, chodítka a jíný p-čoviny. to mě žere daleko víc než jestli jí rohlík ve vozíku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63
28.4.21 12:15
@Anonymní píše:

nebyla to evička, tenhle týden jsem to myslím viděla na ig? grin: první, co mě u toho napadlo, bylo, že jí musím napsat, jak je mi právě sympatický, že to nehrotí. nevypadalo to, že by tam byl bordel (ani lidi, teda 😁), malá vypadala spokojeně a hned u ní byl tatínek, kterej by ji, věřím, zastavil, kdyby chtěla rejpat do nějaký špíny.

za mě mnohem lepší než rodiče, co jdou s dítětem na hřiště, vystajlujou ho až na půdu a pak se hroutěj’ z toho, že prcek má špinavý kolena, a hubujou ho za to 💁🏻‍♀️

Příspěvek upraven 28.04.21 v 12:17

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat