Do jakého tydne se miminka v ČR dávají do inkubátoru?

203
14.8.21 17:55

Do jakého tydne se miminka v ČR dávají do inkubátoru?

Ahoj,
Pravděpodobně se nevyhnu císařskému řezu v dřívějším týdnu a tak mě zajimalo, do jakého týdne v ČR dávají miminka automaticky do inkubátoru, nebo do jaké váhy bez ohledu na jejich generických zdravotní stav?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
78318
14.8.21 18:10

@anetan007 Dokud je pro to duvod. A co vyhodnoti za duvod záleží na porodnici a lékaři a zkusenosti s nedonosenci.

Fuj, hrubka.

Příspěvek upraven 14.08.21 v 20:12

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1709
14.8.21 18:28

Jednak záleží kde porodíš, protože co je někde pohoda, jinde považují za závažnou situaci, druhak záleží opravdu na stavu dítěte a pak taky na tom, jak moc jsi schopna se o dítě případně „porvat“, pokud ty důvody úplně nebudou. Vždycky máš možnost konzultovat s několika lékaři, případně s někým mimo danou porodnici, atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22529
14.8.21 18:29

Podle aktuálního zdravotního stavu, ale většinou to bývá do 38tt, aby se dítě stabilizovalo a zahřálo. Délka pobytu v inkubátoru závisí na celkové adaptaci. Může to být pár hodin, ale i pár dní až týdnů. Pokud se tedy nejedná o extrémního nedonošence.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24588
14.8.21 18:30
@anetan007 píše:
Ahoj,
Pravděpodobně se nevyhnu císařskému řezu v dřívějším týdnu a tak mě zajimalo, do jakého týdne v ČR dávají miminka automaticky do inkubátoru, nebo do jaké váhy bez ohledu na jejich generických zdravotní stav?

Co znamená dřívější týden? Od 36tt se děti většinou považují za donosene. Ale záleží na celkovém zdravotním stavu. Váha vliv mít nebude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1709
14.8.21 18:31

@Kriss Tina Dítě se považuje za donošené ukončeným 37tt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24588
14.8.21 18:33
@JanaDaR píše:
@Kriss Tina Dítě se považuje za donošené ukončeným 37tt.

Tak 37tt, taky záleží na váze, tuším že donosenec má mít aspoň 2,5kg.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1709
14.8.21 18:35

@Kriss Tina váha se tolik neřeší. Některé děti narozené ve 40tt nemají 2,5kg.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4216
14.8.21 18:36

To ti asi předem nikdo neřekne, já jsem dceru přenášela 9 dní, měla normálně 3,420 kg, ale po porodu ji do inkubátoru na noc dali, aby se líp adaptovala, byla dost hotová z těžšího porodu..

Edit: pardon, teď jak čtu další příspěvky, tak mi došlo, že dcera nebyla přímo v inkubátoru, ale jen na tom vyhřívaném lůžku :oops: :)

Příspěvek upraven 14.08.21 v 21:44

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26007
14.8.21 18:47
@Kriss Tina píše:
Tak 37tt, taky záleží na váze, tuším že donosenec má mít aspoň 2,5kg.

Donosence s 2,37 kg mi do inkubátoru nikdo necpal.
Těžce nedonošené děti při 2 kg pouští z porodnice, kde posledních pár dní/tydnu také v inkubátoru nejsou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1709
14.8.21 18:49

@Svistice i pod dvě kila. To je právě ta variabilita dle pracoviště.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14.8.21 18:53

U nas na novorozeneckem.kde pracuji se rodi od 34+0, do inkubatoru se po porodu davaji jen ty spatne-nemocne, zdrave ikdyz mensi se nechaji pripadne dele na vyhrivacim luzku, nedavno jsme meli holcicku 35+0, 1900g, v inkubatoru nebyla vubec, byla pul dne u sestricek, vyhrivaci luzko vzhledem k teplote ted v lete potreba nebylo a sla po pul dni na pokoj k mamince, takze deti okolo toho 35-36 tg a 2kg jdou normalne hned s maminama na pokoj kdyz jsou ok ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26007
14.8.21 18:54
@JanaDaR píše:
@Svistice i pod dvě kila. To je právě ta variabilita dle pracoviště.

Samozřejmě, záleží i na dalších okolnostech. Jak drží teplotu, ji, dýchající, jak moc je maminka hysterka… Vím o diteti, které domu pouštěli ještě s nějakou podporou dýchání a sondickou, ale maminka byla zdravotní sestra).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1709
14.8.21 18:57

@Svistice to je v zahraničí třeba poměrně běžné, že se děti pouští domů s různou podporou. Ale pro pracoviště, kde se přijímají děti narozené od 32tt je takové dítě něco jiného, než když se vylodí v perinatologickém centru s neonatologií pro děti narozené od 24tt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2425
14.8.21 21:32

Já rodila císařem 32+0, týden v inkubátoru a 14 dní na intermediální péči ❤️, pak 3 dny normální pokoj a hurá domů. Syn tedy neměl žádné zdravotní komplikace, tak to šlo takhle rychle. Jinak se ale hledělo na to jestli děti samy pili z lahvičky nebo se kojily, jestli pribiraly a aby měly kolem 2,5 kg při odchodu domů. My měli asi 2350 g, byli jsme trochu výjimka ☺️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat