Do kdy brát utrogestan a hořčík? 3. trimestr

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Katulinecka96
Kecalka 110 příspěvků 28.06.19 11:55
Do kdy brat utrogestan a horcik, 3.trimestr

Zdravim, chci se zeptat kdo bral horcik a utros. Do kdy jste jej brali? Me od 31tt hrozi predcasny porod(rikala ze to vidi tak na 2 tydny ), mimi moc naleha na cipek, ale je tuhy, (v tom 31t mel 25mm, podle dr je to hranice). Dnes jsem 34+4, (opet stanoveny cca 2 tydny)na kontrolu jdu za2 tydny.Mudr ma dovolenou a dala mi dalsi utrogestan a horcik na dalsi 3 tydny, coz bude 38tt. (Je mi jasne ze ani ona neni jasnovidec a nemuze vedet kdy to prijde)..utros mam 2×1tbl. Horcik 3×2tbl. Utros je na udrzeni, to je mi jasne, samozrejme cim dyl male vydrzi tem lepsi, ale nekde jsem cetla ze se ma brat max do36tt.? Horcik ten na tvrdnuti (bricho mi ale vubec netvrdne, jen z nejake namahy, delsiho chozeni) ale bezne prave vubec(asi prave diky horciku). Jde mi zkratka o to ze se bojim, abych nakonec jeste neprenasela, coz bch nerada. Bojim se abych pak vubec mela nejake stahy a poznala az se to bude blizit, aby vubec probihaly stahy delohy, nerada bych neco k vyvovani stahu, atd… :oops: snad nekdo bude mit zkusenost. Diky

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Kajka9
Kelišová 5037 příspěvků 28.06.19 12:02

@Katulinecka96 utroš nevím to jsme brala v trim. ale hořčík max do 36tt pak zase hrozí že budeš přenášet.. ale to on ti nic neřekl?
jinak malá byla strašně nízko od 34tt :nevim: otevřená jsem chodila 4týdny na prst a týden na 2 a nikdo mi utrogestan nedával.. myslím si že na to už si dost vysoký týden (35tt)

Martina747
Zasloužilá kecalka 516 příspěvků 1 inzerát 28.06.19 12:11

Taky jsem mela hrozbu PP, ale utrogestan jsem teda nebrala. Utros se bere v prvním trim.

Katulinecka96
Kecalka 110 příspěvků 28.06.19 12:39

@Kajka9 no rekla jen ze dale v obou pokracovat…utros mam jeste „stare“ baleni jedno platicko, pak mam novy recept, baleni zase na 2 tydny… Horciku mam plno, ale prijde mi ze ho beru docela dost… Taky sem si davala „limity“ at dokoncim 33, pak34, rada bych dotahla vpohode na dokonceny 36…a pak uz to nechala, a navic klidne ji rada uvitam i drive, navic ty horka, ale plice uz by meli byt vyvinute a to je hlavni.. :srdce: a ono prave ani v tom pribalovem letaku, o 3 trim nic vlastne psano neni… Ale dost premyslim ze jak bude dokonceny 36 tak utros brat prestanu a horcik, jen kdyby byly nejake nezvladatelne krece…

Kajka9
Kelišová 5037 příspěvků 28.06.19 12:53

@Katulinecka96 tak hořčík jsem brala 6× denně i tak mě tvrdlo břicho…
tak to se divím že tě to nechá tak dlouho brát..mě řekla dr max do 36tt a všude jsem i četla 35-36tt :nevim:..a ten utroš nechápu proč ho dávají myslím že už to nemá smysl…ale už jsme to četla u víc ženských :nevim:..
hořčík neber ani při nezvladatelných křečích…jako potom jak si psala…
to je největší blbost..já měla taky šílené tcrdnutí a od 3 měsíce…ale poslední týdny jsme se na to vyprdla ta děloha už musí pracovat…
jak píšeš udělala bych to stejně ukončený 36tt teda začátek 37tt a už bych nebrala ani jedno..
jo ty vedra mě ani nemluv rodila jsme 31 srpna takže největší vedra s bubnem :lol: :lol: :lol:

Lirio
Kecalka 114 příspěvků 28.06.19 12:56

Já měla u obou těhotenství od začátků rizikové. Utrogestan jsem brala vždy do 12.tt, pak je to prý už k ničemu. Tak nevím. A hořčík beru podle potřeby a tvrdnutí břicha. U prvního jsem ležela od 32.tt v nemocnici s hrozícímu předčasným porodem. Pouštěli mě po ukončeném 35.tt a dr mi tenkrát řekla, že dobrat hořčík jen do 36.tt a pak vysadit. Teď jsem opět 32.tt a zatím beru cca 3×1. Večer si někdy dám dva, mívám křeče v lýtkách.

Uživatel je onlineBlaZenkaB
Ukecaná baba ;) 2098 příspěvků 28.06.19 13:09

Já jsem brala obojí asi do 33 týdne a porod jsem měla vyvolávaný (ale před termínem, protože byly nějaké rizika) ale údajně když se dlouhodobě bere magnezium před porodem, tak je pak často nutné porod vyvolávat.
Já byla celý porod na oxytocinu, když mě pustili na 15 minut do sprchy tak kontrakce hned přestávaly a porod by nepostupoval.
Ale na vašem místě bych viděla jak prioritu fakt zabránit předčasnému porodu, hrozí-li. To zda se pak bude porod vyvolávat bych neřešila. Přenášet, pokud bude nějaké riziko, vás nenechají.

Katulinecka96
Kecalka 110 příspěvků 28.06.19 13:11

@Lirio a kdy jsi nakonec rodila? :slight_smile: No ja sem z toho cela zblbla, zadne krece nic takoveho nemam, jen kdyz treeba uz dyl chodim, nejaka mensi namaha nebo kdyz ridim, ale neni to nic co byse nedalo prezit…nekdy chodim cely pulden a nic… Navic mam klidovy lezerni rezim, ale ten uz me taky nejak extra nebavi…

Kajka9
Kelišová 5037 příspěvků 28.06.19 13:14

Já se na klidový režim vyprla kolem 36tt…taky jsme si dávala hranice 30tt 34tt a pak 36tt a už jsme na to prděla

Uživatel je onlinedebra.morgan
Echt Kelišová 9470 příspěvků 28.06.19 13:17

Od 35tt bych nebrala nic, horcik jsem vysadila už v 30tt.

Katulinecka96
Kecalka 110 příspěvků 28.06.19 13:22

@BlaZenkaB me prave napsala oboji jeste na 3 tydny, coz uz bude 38tt, mi to prijde uz dost… Samozrejme je mi jasne ze az bude cas rozhodne se mala sama :srdce: ale prijde mi to brat docela dlouho…jinak riziko bylo v tom 31 velke, tam fakt lezet odpocivat, cipek se troosku zacal otevirat(citela jsem i sama pohmatem) proto ten urogestan, ale po cca tydnu uz byl zase zavreny, to jsem i sama citela. Ale proste mi prijde ze to az zbytecne moc protahuje, a hlavne mala prospiva dobre. Riziko bylo vlastne jen to ze moc nalehala na cipek, aby se nezacal zkracovat. Ale myslim ze kdyz bude dokonceny 36, tak bych tomu uz nechala volny prubeh…

KatrynWolf
Povídálka 11 příspěvků 3 inzeráty 28.06.19 13:23

Já brala hořčík i utrogestan od 28tt kdy začal zlobit čípek, hořčík jsme vysazovali v 32tt kvůli trávení, ale utrogestan necháváme do 36tt. Já se na to ptala proč se dává ten utrogestan a bylo mi řečeno, že s tím jsou dobré zkušenosti, že to často pomůže, protože ten hormon působí příznivě proti zkracování a měknutí čípku ve smyslu prevence předčasného porodu, proto jen do 36tt kdy už je mimčo komplet a jen se dopéká.

Edit hořčík
Jo a ten hořčík tam by mohl být problém s kontrakcema, že je pak u porodu rodička tolik necítí a dá se najít, že miminka mají menší tonus, ale co je na tom pravdy?? :nevim: Každopádně hořčík je stejně takové placebo, mě příjde že mi tvrdne břicho méně než když jsem ho pravidelně brala..

Každopádně nejlépe zavolat dr nebo jestli nemá zástup tak do porodnice a zeptat se na to co a jak, jsme jen lidi ale třeba má dr důvod proč toho napsala více…

Příspěvek upraven 28.06.19 v 13:32

Uživatel je onlineBlaZenkaB
Ukecaná baba ;) 2098 příspěvků 28.06.19 13:28

@Katulinecka96 Hlavně bych žádné léky nevysazovala svévolně. Zavolala bych své doktorce a zeptala se na to. Vymluvte se třeba, že vám Utrogestane nedělá dobře a proto byste ho už taky ráda vysadila, je-li to bezpečné (mě třeba perorálně způsoboval bolení hlavy a vaginálně zase svědění a výtoky) Nebo ji řekněte narovinu z čeho máte obavy. Ona by měla vědět co dělá, možná si to při psaní léku neuvědomila a prostě jen napsala více balení.

Lirio
Kecalka 114 příspěvků 28.06.19 14:13

@Katulinecka96 Nakonec jsem rodila v tom dokončeném 36.tt. Malý měl 3,1kg a opravdu bez jakýchkoliv problémů. Teď mám v plánu taky doklepat ten 36.tt a vše vysadit. Miminka už jsou touto dobou v pořádku. Záleží jen na váze. Ten Utrogestan zavádíš nebo polykáš?

Lirio
Kecalka 114 příspěvků 28.06.19 14:15

@Katulinecka96 K tomu tvrdnutí, pokud ležíš, tak miminko právě netlačí na ten čípek, takže to je v pořádku. Mně nejvíce tvrdne taky břicho při větší námaze, chození. Mám doma dvouleťáka, tak moc ležet nejde :-)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama