Reklama

Do kdy by měla být předkožka stažena?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

ajurka
Stálice 97 příspěvků 23.02.18 14:39
Do kdy by měla být předkožka stažena?

Ahoj maminky chtěla bych se Váš zeptat do kdy byla měla být stažena předkožka.. synovi jsou 4 roky a stahne předkožku tak na 3/4…zbytek má stále přilepený.. na pindíka si sahnout nenecha a když jsem mu řekla že se mu na něj raději podívá dr. tak už napřed brečí.. nechci ho zbytečně stresovat.. myslíte, že už ten kousek se uvoní sám.. budu ho ted nutit každy den aby si ho parkrát přetahl sám.. on si s ním totiž nehraje což jeden čas dělal.. a tím se předkožka trochu uvolnila

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Pucalkovic Amina
Zasloužilá kecalka 788 příspěvků 23.02.18 14:43

Náš syn ji má hodně zúženou, byli jsme nedávno v Motole na chirurgii to konzultovat, pže tam měl jen malinkou škvírku, kterou čůral, a Dr. nám předepsala Triamcinolon kortikoidovou mast. Tu jsme měli mazat 2× denně po dobu 30 dnů, a synovi se předkožka výrazně zlepšila. Teď máme dát půl roku pauzu, pak zopakujeme 30 dnů mazání a teprve pak případně přistupují k chirurgickému zákroku. Ale já se uklidňuju tím, co mi kdysi říkala obvoďačka, že u kluků se to často rozvolní hormonama v pubertě.

ajurka
Stálice 97 příspěvků 23.02.18 14:45

No syn jí má už dost staženou chybí mu opravdu kousek na to aby jí měl staženou uplně takže doufám, že se to nebude muset řešit chirurgicky.. @Pucalkovic Amina

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.02.18 14:47

Syn ma 5,5let a jde mu to tak zpulky. Vubec se tim neznepokojuji, po konzultaci s pediatrickou a. prectenim par clanku mam celkem jasno-zadne invazivni metody, pokud to nedela zdravotni problemy. Anonym L.

Pucalkovic Amina
Zasloužilá kecalka 788 příspěvků 23.02.18 14:48

@ajurka - určitě, já bych to prostě šetrně něčím promazávala, třeba kokosovým olejem (my máme teď mazat libovolným olejem) a opatrně stahovala (ne přes bolest) a prostě to časem povolí.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.02.18 15:02

Manželovi se předkožka uvolnila až po osmém roce a až kolem 10 si ji dokázal přetáhnout sám oběma směry, do té doby potřeboval aby mu jí stáhla zpátky jeho máma. Tohle mi řekl, když jsem byla nešťastná z toho, jak se správně starat o synův penis. I podle naší dětské doktorky je lepší nechat předkožku na pokoji pokud vypadá normálně a nepřekáží močení.

sladke-mameni
Ukecaná baba ;) 1689 příspěvků 23.02.18 15:06

Do puberty. Nechala bych ho na pokoji a rozhodně bych ho každý den nenutila jak píšeš.

Sabinka
Ukecaná baba ;) 1975 příspěvků 23.02.18 15:13
@Pucalkovic Amina píše:
Náš syn ji má hodně zúženou, byli jsme nedávno v Motole na chirurgii to konzultovat, pže tam měl jen malinkou škvírku, kterou čůral, a Dr. nám předepsala Triamcinolon kortikoidovou mast. Tu jsme měli mazat 2× denně po dobu 30 dnů, a synovi se předkožka výrazně zlepšila. Teď máme dát půl roku pauzu, pak zopakujeme 30 dnů mazání a teprve pak případně přistupují k chirurgickému zákroku. Ale já se uklidňuju tím, co mi kdysi říkala obvoďačka, že u kluků se to často rozvolní hormonama v pubertě.

Toto ale funguje na zúženou předkožku, jak sama píšeš. Na přilepenou (tj. konglutinaci) ne. U syna to také řeším, zatím máme jen přetahovat tak, aby to nebolelo, časem by se to mělo zlepšovat. Chodíme na chirurgii.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.02.18 15:22
@Sabinka píše:
Toto ale funguje na zúženou předkožku, jak sama píšeš. Na přilepenou (tj. konglutinaci) ne. U syna to také řeším, zatím máme jen přetahovat tak, aby to nebolelo, časem by se to mělo zlepšovat. Chodíme na chirurgii.

Funguje to i na přilepenou. Syn (7) ji měl na jedné straně přilepenou a po pár namazání je přetáhnout v pohodě.

Sabinka
Ukecaná baba ;) 1975 příspěvků 23.02.18 15:33

Nevím proč anonymně… Ne, tak to není. Příčina a léčba je prostě jiná.
Viz například zde
 https://www.urologiepropraxi.cz/…13/03/04.pdf

janablizkova
Kecalka 424 příspěvků 23.02.18 15:42

Již u miminek je vhodné opatrně předkožku při mytí stahovat, kam až lze, ale ne silou. U 4 letého chlapce bych to řešila s lékařem. Já jsem byla se synem asi ve třech letech na obřízce. Čím dříve típ lépe starší chlapci to snášejí hůře. Ale je to na tobě já píši jen svou zkušenost.

misuled
Kecalka 394 příspěvků 23.02.18 16:03

@janablizkova podle me je lepsi snaseni zalozeny hlavne na tom, ze se tech mladsich nikdo nepta, zakladatelky syn nema predkozku zuzenou, jen dosud neuvolnenou

Lidym
Ukecaná baba ;) 2249 příspěvků 3 inzeráty 23.02.18 16:22

Taky vyčkávám. Syn má 4 roky a půjdeme na konzultaci, ale obřízku nechci v žádném případě. Vůbec mu předkožka nejde stáhnout, zato ročnímu synovi jde bez problému.

majdula1
Kelišová 6465 příspěvků 23.02.18 16:24

Myslim, ze priroda to zamyslela tak nejak, aby se predkozka dala stahnout v momente, kdy je to potreba pro reprodukci ;)

Tj. v nasich koncinach do puberty casu dost, ono se to fakt uvolnuje postupne. Spech skodi, mam dva brachy, u prvniho byla mamka jurodiva, ze pomalu jeste jako miminko nepretahne, hruza, takze pilne stahovali a chudak bracha si pak uzil, mel srusty, dodneska pamatuju, jak brecel se zadkem v lavoru s hermankem.

Druheho uz po techhle zkusenostech nechala zit a kupodivu si telo dokazalo poradit samo, i bez maminky.

Ja kluky (skolaky) nenapadne pozoruju, jednou za cas se zeptam, jak to jde, oni si to zkusi, a jedeme dal. Mladsi pretahne cca do pulky, starsi skoro vubec, dr. se k tomu nijak nevyjadruje, takze verim, ze je to ok.

martina.hanus86
Kecalka 143 příspěvků 23.02.18 16:28
@janablizkova píše:
Již u miminek je vhodné opatrně předkožku při mytí stahovat, kam až lze, ale ne silou. U 4 letého chlapce bych to řešila s lékařem. Já jsem byla se synem asi ve třech letech na obřízce. Čím dříve típ lépe starší chlapci to snášejí hůře. Ale je to na tobě já píši jen svou zkušenost.

Boze jen to ne! Tohle vubec neni vhodne. Muze se stat ze mu akorat zpusobite mikro trhlinky!

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Syn Špinarové: Chci novou sochu, ve hře je právník. Úřad: Sochař peníze vracet nebude

Sochař David Moješčík možná pro Ostravu udělal velkou kulturní službu, když... číst dále >

Zkroušená pašeračka Tereza: Soud se chýlí ke konci, soudce si vzal dovolenou

Je tomu už několik měsíců, co pákistánský soudce přislíbil pašeračce Tereze,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >