Do kdy jste dávali plenku na noc?

1738
28.5.18 10:57

Do kdy jste dávali plenku na noc?

Do kolika let, do jakého období jste dítěti dávali / dávaly plenku na noc? Synovi budou 4, bez plen začal původně spát kolem třetích narozenin, ale po nástupu do školky a narození holčičky se zase začal počůrávat, takže jsme prosadili návrat plenky. Zprvu nechtěl a kolikrát brečel, teď už si ji nechává nasadit bez problémů. Většinou je ráno suchá, ale někdy se počůrá, a když spí hodně tvrdě, tak načůrá hodně a jak spí na břiše, plena se zmáčkne a proteče… Dávala jsem onehdá ložní prádlo vyprat a moje máma, co bydlí nad námi a chodí k nám na návštěvy každodenně několikrát, mne začala kritizovat, že mu musím plenu sundávat, že neexistuje, aby zdravé dítě ve 4 letech čůralo v noci do pleny, že se to nikdy nenaučí a další řeči v podobném duchu. Její argument, že ona v noci taky kolikrát převlékala postel, že ať si nemyslím, že to měla nějak jinak, nezmiňuji. Tak se chci poradit, jak jste to měly / máte Vy - jestli plenku nechávat, dokud se dítě samo neodplenuje (já měla původně předsevzetí, že mu ji budu dávat, dokud celý týden v kuse nezůstane suchá, což zatím nezůstala ani jednou), nebo zda prostě risknout to, že se několikrát po sobě v týdnu v noci probudíte všichni mokří a budete muset převlékat celou postel, složitě to sušit a k prokojeným nocím připojit ještě tuhle „radost“. Mámina kritika mne samozřejmě naježila, nemělo cenu na ni jakkoli reagovat (máme spory už delší dobu), ale zas může být pravda i to, že pokud má syn plenu, prostě to pustí, místo aby mne vzbudil a šli jsme na nočník nebo na záchod (i když mi spíš přijde, že opravdu spí tak tvrdě, že si čůrání neuvědomuje). Navíc mi 4leté dítě ultra „dospělé“ nepřijde, natož když přihlédnu k tomu, že máme doma mimino (spíš díky tomu je ještě víc regresivní, než kdyby byl sám jako předtím)…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19827
28.5.18 11:03

Plenu bych mu nevracela, když kvůli tomu plakal, vždyt to musel cítit jako ponižování, dala bych pod něj takovou tu neprosakovou podložku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2740
28.5.18 11:08

Stejně tak, nedávala bych mu ji, když ji nechtěl. Ty podložky jsou dobrý nápad. Nas byl bez plenky na noc ve 2 letech a 3 měsících. Tak jednou do týdne má ještě nehodu, ale spíš když hodně pije. A v noci ho budim a jdeme na WC.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18865
28.5.18 11:10

Nemame zhruba od dvou a pul roku, proste kdyz sem viděla ze se ráno budi se suchou plenou a maže na nočník tak sem mu je uz nedávala, ma takovou tu neprosakujici podlozku, ale musim zaklepat zatim zadna nehoda nebyla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1738
28.5.18 11:10

Tak on už se s tím srovnal a teď si o ni říká sám - protestoval hlavně na začátku, kdy se sám odplenkoval, ale pak to bylo co každou noc převlékání postele a složité sušení ložního prádla. Měli jsme čerstvě mimi, takže každá hodina spánku byla dobrá a plenka v tu chvíli byla nejlepší nouzové řešení. Teď už si o ni říká sám a právě si nejsem jistá, jestli i díky tomu není v klidu, že kdyby se počůral, nemusí to řešit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19827
28.5.18 11:14

@PenelopaW zkus ty podložky a existují i prostěradla, vysvětli že je to podobné jako plena, fakt nevidím důvod aby tu plenu mělo čtyřletý zdravý dítě, no a je léto takže sušit se ti bude dobře

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3686
28.5.18 11:19

@PenelopaW plenku pres den nosila do roku a pul. A pres noc do dvou let :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2088
28.5.18 11:20

Nejmladší spí asi týden bez plenek (už se mi nechtělo kupovat další balík :mrgreen: )a budou jí za měsíc dva.. dávám nepromokavou podložku a musím jí vytáhnout z postýlky hned jak se probudí, ve spánku nečůrá, ale jak se probudí, tak to klidně pustí do peřin :D
asi bych taky nevracela plínku a zkusila to nějak vydržet, i když je to opruz pořád převlíkat postel.. ještě si vzpomínám, že neteř se hodně dlouho počůrávala při spaní, snad skoro do pěti let, ale pustila to, jen když měla pyžamo, když měla noční košilku, tak ne, asi jak cítila mezi nohama ty kalhoty, tak měla pocit, že má plínku :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37
28.5.18 11:23

Teď napíši jedno ohlednutí do dob minulých. Děti jsem měla malé v době, kdy od 2 let nastupovaly do MŠ a samozřejmě musely být bez plen. Takže se včas musely začít odnaučovat. Syn byl bez plen od roka ve dne i v noci a nestalo se, že by se počural. On byl ale mimořádně šikovný a hlavně čistotný, mokré pleny se štítil - samozřejmě měli jsme tenkrát jen látkové. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14247
28.5.18 11:24

Já si myslím, a bez urážek, sže si neměla dávat plenku zpátky, když nechtěl.. Prostě asi nastalo období, kdy třeba byl nachlazený- prochladlý ani nevíš, a nebo reakce na sourozence..
myslím, že má máma pravdu, ale, samozřejmě je to jenom názor…Já znám okolo tolik maminek co jsou neštastné, že děti právě křicí, že bez plenky nechtějí, takže si myslím, že je to krok zpět vráti plenku..
U nás jsme to řešili tak, že se běžně ve vlekém pilo přes den, ale před spaním už ne, jenom třeba torchu zapít a samozřejmě vyčůrat..
Prostě je to tak, že se k dětem na začátku vstává, když se počůrá a v noci převléká :nevim: a pokud je podložka tak trochu zabrání ve velkém množství prádla.. já měla ještě na posteli podložkua ještě deku, takže jsem v noci nemusela předělávat celou postel, ale mokrá byla jenom deka utřela jsem podožku dala jinou a spalo se, nemusela jsem prostřeradlo atd.. a pyžamo samozřejmě
Ale jenom můj názor.. Jinak u nás plenka na noc u obou děti do 3 roku…
Ale zase bych to nebrala dramaticky, prostě máte malé mimčo, tak bude odplekovaný pozděj

Příspěvek upraven 28.05.18 v 11:29

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12661
28.5.18 11:29

Hele to nocni pocuravani je slozitejsi, neni to uplne o tom, ze se to dite „nauci,“ nekterym to trva z ruznych duvodu dlouho a jsou pritom „zdrave.“ Ja myslim, ze to je na tobe, ja prestala davat, kdyz byl suchy a odplenkoval se I na den, ale ted taky cekame druhy a pocitam I s tim, ze muze nastat regrese.
Jinak tip od zkusenejsich - muzes dat ty nepromokave podlozky 2 -,jako jednu, na to prosteradlo, pak druhou, dalsi prosteradlo…pak kdyz se pocura, jednu vrstvu shodis a nemusis prevlikat, poperes se s tim pak rano ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14247
28.5.18 11:31

U nás zase docela dlouho bylo přes den.. malý vlastně se odplenkoval tak, že najednou nechtěl vůbec, ale přes den měl ke 3 roku, tak to už okolo sem tam řešilo..
A když mě to naštvalo, tak jsem jim odpověděla, co jim to trhá žíli, že plenky nekupujou :mrgreen:
Ale chápu tě, že něni nic příjemného, když někdo něco řeší..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
534
28.5.18 11:32

Starší syn se sám v noci na čůraní vzbudí až od cca 4,5 let. Ale bez plen v noci je od cca 2,5 roku. Stačí dát než jdeš spát vyčůrat do nočníku a je to. Pokud mu nebylo blbě (nemoc) a dali jsme ho na nočník tak se nikdy nepočural.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5882
28.5.18 11:44

Taky bych zkusila podložky, on určitě nebude chtít spát v mokrém :hug: já teda plenu na noc nedávala asi od roka a třičtvrtě, když už byla čtyři týdny po sobě vždycky suchá, měla jsem jistotu, hned jak se ráno probudil, byl v první řadě nočník ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
364
28.5.18 11:48

Naše byla ve 2 letech a 1 týdnu konečně bez plen přes den a o měsíc později si ji vecer sama sundala, oblikla si zpatky pyzamko, dosla si pro nocnik a spala. Ja na to priska az kdyz jsem sla spat a byla jsen ji zkontrolovat :) rano mi řekla, že nechce plenku na noc a tak je od té doby bez plen. Ale má u postýlky vždycky na noc nočník (a občas je v něm ráno nacurano, takže se někdy v noci probudí a vyčůrá se a spí dal) a jak píšou i ostatní, ma nepromokavou podlozku. Měla nehody tak co čtvrt roku. No stává se. Ted už cca půl roku nic (jsou ji 3 a pul). Já bych na tvém místě zkusila pozitivní motivaci, vzít znova plenku, na noc moc nepít, a třeba zkusit ten no nik k postýlce, aby věděl ze tam je a oblozit postylku nepromokavou podložkou :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama