Do kdy jste vozily vaše děti proti směru?

279
24.9.20 14:12

Do kdy jste vozily vaše děti proti směru?

Ahoj mamky, máme syna 21 měsíců, jezdí v protisměrné autosedačce besafe izi turn. Čekáme v únoru další mimco, takze pujde do vajíčka po synovi a pak bych chtěla, aby cca v roce podedil i tu besafe. Jenže! Syn bude mít v té době 3 roky a cca 2-4 měsíce, což mi přijde na posmernou sedačku málo. Mám vyhlidnutou Klippan wego, která roste do stran, ale chtěla bych ho tam dát nejdřív ve 4 letech (pokud teda nebude mít těch 18 kg dřív, ale to pochybuju). Nevím teď co dělat..Protismerky do 25kg jsou u nás asi pasé, jsme s manželem vysocí a nevlezli bychom se pohodlně. Jak byste to resily? Do kdy jste vozily děti proti směru? Davaly jste deti do autosedacek 15-36 kg třeba už ve 3,5letech? Díky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5240
24.9.20 14:17

Dceru vozime po směru myslím tak od 2 let. Ted ma 3roky a neco. Nedávno jsme měli i autonehodu, náraz ze zadu a v pohodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1798
24.9.20 14:18

Vozila jsem syna v proti směru max do 1 roka. Pak už se vztekal a chtěl prostě koukat dopředu. Ve 3 letech už bych to neřešila a koupila sedačku po směru :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6135
24.9.20 14:20

Ja mam v prosinci 5letou (19 kg) ještě proti směru, máme Axkid Minikid a zabere méně místa nez Be safe izi combi x4 od mladší :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29549
24.9.20 14:20

Jen do roka v klasickem vajicku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9104
24.9.20 14:23

Vozime dceru po směru už od 11 měsíců, i když máme protisměrnou sedačku. V protisměru řve jako tur a nechápe, proč nemůže sedět jako starší brácha.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19164
24.9.20 14:25

Prvni dite do tri let, druhe pujde do posmerne cca ve 2,5 letech. Ale kdyz maji deti naladu, tak je ze skolky vezu ve vymenenych sedackach, tedy starsi ctyrlete dite v protismerne a mladsi v posmerne. A to starsi tam tedy moc mista jiz nema, standardne by takto jiz jezdit nemohlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19164
24.9.20 14:27

Ale tady 3,5 lete dite bych dala do 9-36 kg nebo 9-18, preci jen z protismeru do sedacky poutane jen pasem z auta je dost skok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18851
24.9.20 14:34

Do roka, pak mu bylo male vajicko a sel uz do klasické sedacky. Nehledě ze teda v protismeru nevidel ani na nas ani ven a jecel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4758
24.9.20 14:34

Už teď se dcera vzteka ve vajíčku, od roku bude v normální posměrné. Se divím že těm dětem není špatně.. :poblion:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3729
24.9.20 14:39

Vozila jsem do roka a půl. Před prvními narozeninami jsem vyměnila vejce za obousměrný Britax na isofixu. Takže viděla ven a byla spokojená. V tom roce a půl už se jí tam děsně mačkaly nožky, takže jsem ji jen otočila a jezdí se dál…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19164
24.9.20 14:39

@Kriss Tina Ven by videl, ony ty 0-18 jsou mnohem vys nez vajicka, takze nen dite vidi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3455
24.9.20 14:40

Obě děti do 2,5 let - pak už chtěly koukat směrem a jak to jednou vyzkoušely, nebylo cesty zpět :-)
Myslím, že jak vám vyroste mimčo z vajíčka, bude to v pohodě - už bych se toho nebála. Důležitá je velikost hlavy a posílení šíjových a krčních svalů, což si myslím, že už bude ok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
279
24.9.20 14:41

Tak syn se v tom roce ve vajíčku taky vztekal, ale vajíčko není protismerna autosedacka. Ven ted vidí krásně, my máme zrcatko na prostrednim sedadle, tak se vidime a celkově tu sedacku miluje. Rád tam spinká. Ja trpím kinetozou a je jedno jestli jedu po nebo proti směru :). No ale tech 3,5 bude asi teda už ok… Asi fakt záleží i celkově na váze atd..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3455
24.9.20 14:43

@Lelio

Taky máme besafe izi kombi a fakt je obří… opravdu mega velká. Takže pro druhé dítě jsme kupovali jinou (romer dual fix), jinak by nešlo řídit auto :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama