Do kdy musí v době covidové vrátit přeplatek za vodu ?

Anonymní
1.9.21 14:31

Do kdy musí v době covidové vrátit přeplatek za vodu ?

Ahoj,

prosím je nějaká lhuta oficálně v době covidu do kdy musí družstvo zpět vyplatit jednotlivým majitelům bytu zpět peníze ze záloh? Normálně to bývá tak, že do konce dubna vám to mají dát a do 31.7. vyplatit přeplatky. My většinou dostáváme vyučtování až v květnu a nedoplatky se musí platit hned, ale většinou přeplatky do toho 31.7. chodí.

Letos nám to dali až někdy v půlce června!. Na netu jsem vyčetla, že díky covidu kdyby byl někdo v karanténě je doba vyplácení posunutá na 31.8., takže sem to neřešila. Jenže v půlce srpna sem potkala sousedy a ty řekli, že už přeplatky dávno mají. Ptala jsem se dalších a taky prý už měsíc. 8o

Tak jsem napsala email na družstvo o co jde a pán mě arogantně sdělil, že to neposlali, že já jsem neposlala číslo účtu. Tak sem obratem odpověděla, že sem to posílala
( přiložila jsem i screen emailu s datumem ) a zároven napsala to číslo znovu.
To bylo 14 dní zpět. Do ted nikdo neodepsal a peníze taky nepřišli.

Je mě jasné, že to asi budu muset řešit nějak písemně oficiálně doporučeným psaním nebo tak. Ale je na to zákonem daná lhuta v době korony? Do kdy mají čas to vyplatit? Třeba mají ještě mesíc nebo tak. By asi nebylo dobré vyvolávat spor a pak zjistit, že nejsem v právu…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
1.9.21 14:52

Dobu corony bych do toho vůbec nemotala. Nejspíš za to může váš správce…možná byl někde na dovolený a prostě to neřešil.
Být tebou tak si zajdu za správcem - družstvem nebo kdo u vás spravuje veškeré společné finance a účet domu a slušně je požádám, že ti stále přeplatky nedorazily i když sousedům už dávno.

• Citovat
  • Nahlásit
33428
1.9.21 15:21
@Anonymní píše:
Dobu corony bych do toho vůbec nemotala. Nejspíš za to může váš správce…možná byl někde na dovolený a prostě to neřešil.
Být tebou tak si zajdu za správcem - družstvem nebo kdo u vás spravuje veškeré společné finance a účet domu a slušně je požádám, že ti stále přeplatky nedorazily i když sousedům už dávno.

má to s koronou souvislost, loni kvůli to mu posunuli termín, ale ten skončil včera.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.9.21 15:38
@Anonymní píše:
Být tebou tak si zajdu za správcem - družstvem nebo kdo u vás spravuje veškeré společné finance a účet domu a slušně je požádám, že ti stále přeplatky nedorazily i když sousedům už dávno.

má to souvislost a hlavně to chci řešit písemně

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
1.9.21 16:06
@vokishka píše:
má to s koronou souvislost, loni kvůli to mu posunuli termín, ale ten skončil včera.

ano o tom 31.8. vím jak jsem psala, ale zase někde není nic přímo napsané na netu. Lhůta uplynula včera, nikgo nereaguje atd. Evidentně tedy nějaká domluva možná není a chci tedy poslat příští týden poslední email a když nikdo nepošle peníze řešit to písemně. Jenže než na ně vlítnu chci vědět zda jsem v právu. Aby to kvůli covidu nebylo třeba posunuto o několik měsíců…

• Citovat
  • Nahlásit
33428
1.9.21 16:09
@Anonymní píše:
ano o tom 31.8. vím jak jsem psala, ale zase někde není nic přímo napsané na netu. Lhůta uplynula včera, nikgo nereaguje atd. Evidentně tedy nějaká domluva možná není a chci tedy poslat příští týden poslední email a když nikdo nepošle peníze řešit to písemně. Jenže než na ně vlítnu chci vědět zda jsem v právu. Aby to kvůli covidu nebylo třeba posunuto o několik měsíců…

no tady už byla diskuse, někde na netu k tomu byly informace. A neposílala bych mail, rovnou bych zítra poslala dopis.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33428
1.9.21 16:10

Tak ted jsem našla informace k lonsku, a možná je to trochu jinak, ale je to lonský rok
https://www.ppmas.cz/…-a-sluzby-55

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.9.21 16:18
@vokishka píše:
no tady už byla diskuse, někde na netu k tomu byly informace. A neposílala bych mail, rovnou bych zítra poslala dopis.

no jo, ale loni bylo finanční vypořádání až právě do prosince…takže pokud by ted platilo to stejné byly by ještě v právu…

nikde nic k tomu jak je to letos nemohu najít, všude jen diskuze nebo spekulace…

• Citovat
  • Nahlásit
33428
1.9.21 16:20
@Anonymní píše:
no jo, ale loni bylo finanční vypořádání až právě do prosince…takže pokud by ted platilo to stejné byly by ještě v právu…nikde nic k tomu jak je to letos nemohu najít, všude jen diskuze nebo spekulace…

v mém odkazu je citovaný nějaký zákon nebo co, tak si ho zkus najít

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat