Do kdy musí vrátit přeplatky za vodu ?

Anonymní
27.7.21 17:36

Do kdy musí vrátit přeplatky za vodu ?

Zdravím,

tedka na facebooku se v jedné skupině rozhořela plamená diskuze plná dohadů i urážek o tom, do kdy musí družstvo vlastníků vrátit přeplatky za vodu?

Jedna skupina tvrdila, že vyhláška je do 31.7. a druhá, že udajně do 4 měsíců od vyučtování, ale maximálně do 31.8.

My většinou máme mírný přeplatek a chodí právě touhle dobou, ale taky máme vyučtování už třeba v březnu. Letos nám vyučtování přišlo až v druhé půlce června.

Tak mě zajímá jestli někdo neví? Loni jsem byla díky covidu x měsíců bez práce a jsem na holku sama a popravdě by se ty peníze hodily a už jsem z toho na nervy :(

Neví někdo? Já na té diskuzi v tichosti pozorovala, ale samotnou by mě to zajímalo.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
32476
27.7.21 17:42
@Anonymní píše:
Zdravím,

tedka na facebooku se v jedné skupině rozhořela plamená diskuze plná dohadů i urážek o tom, do kdy musí družstvo vlastníků vrátit přeplatky za vodu?

Jedna skupina tvrdila, že vyhláška je do 31.7. a druhá, že udajně do 4 měsíců od vyučtování, ale maximálně do 31.8.

My většinou máme mírný přeplatek a chodí právě touhle dobou, ale taky máme vyučtování už třeba v březnu. Letos nám vyučtování přišlo až v druhé půlce června.

Tak mě zajímá jestli někdo neví? Loni jsem byla díky covidu x měsíců bez práce a jsem na holku sama a popravdě by se ty peníze hodily a už jsem z toho na nervy :(

Neví někdo? Já na té diskuzi v tichosti pozorovala, ale samotnou by mě to zajímalo.

tak my na vyúčtování máme, do kdy máš zaplatit nebo naopak dostaneš. Máme do konce července, i když to přišlo dřív.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.7.21 17:47
@vokishka píše:
tak my na vyúčtování máme, do kdy máš zaplatit nebo naopak dostaneš. Máme do konce července, i když to přišlo dřív.

my nemáme právě. Hodně lidí psalo 31.7. v té diskuzi taky, ale zase je pravda, že je divný, že 31.7. je sobota a že by to posílali v pátek až…

• Citovat
  • Nahlásit
32476
27.7.21 17:50
@Anonymní píše:
my nemáme právě. Hodně lidí psalo 31.7. v té diskuzi taky, ale zase je pravda, že je divný, že 31.7. je sobota a že by to posílali v pátek až…

tak ono je to prostě dané bez ohledu na dny v týdnu. Každý rok to přece vyjde jinak, nebudou to měnit. Ale už by to mělo přijít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.7.21 17:52

@vokishka

tak jasné, jen že kdyby to bylo do července bylo by to ještě tento týden…někdo tvrdí, že je lhuta ale až do srpna či déle…

to mě zajímá…

• Citovat
  • Nahlásit
32476
27.7.21 17:55

Tak jsem zagooglila
Vzhledem k pandemii koronaviru byl přijat zákon Lex Covid, který mimo jiné prodlužuje doručení vyúčtování spotřeby vody a tepla, a to do 31. 8. 2020.

„Změnu termínu vyúčtování ministerstvo přijalo z důvodu, že nemohl být všude proveden odečet měřičů tepla nebo indikátorů vytápění, které nemají dálkový odečet,“ informuje Veronika Vároši z Ministerstva pro místní rozvoj ČR a doplňuje: „Pro finanční vyrovnání nadále platí, že k němu musí dojít nejpozději do čtyř měsíců ode dne doručení vyúčtování příjemci služeb.“

Zdroj: https://www.idnes.cz/…3_viteze_frp

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32476
27.7.21 17:56

Pokud přišlo vyúčtování až v dubnu, tak do konce srpna.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24297
27.7.21 18:51

U nás je to každoročně do konce srpna. Letos to teda přišlo pozdeji, až někdy v květnu, ale ta doba na placeni/ vrácení se nemění.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27.7.21 19:13

@vokishka

Pani pise ze to dostala az v cervnu, takze dle me do rijna diky te vyjimce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.7.21 11:19
@Levandulová voda píše:
@vokishkaPani pise ze to dostala az v cervnu, takze dle me do rijna diky te vyjimce.

tak to je v háji :(

• Citovat
  • Nahlásit
32476
28.7.21 11:30
@Anonymní píše:
tak to je v háji :(

Ale to neznamená, ze to tak musi byt. My to bezne dostáváme mnohem driv, nez je dany termin.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.7.21 18:33
@vokishka píše:
Ale to neznamená, ze to tak musi byt. My to bezne dostáváme mnohem driv, nez je dany termin.

Tak jasne ale kdyz je 31.7. sobota tak by to max zitra museli poslat. Coz se asi nestane. Pochybuju, ze by to posilali posledni mozny den. Takze spis srpen a nebo i dyl…

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat