Do kdy nechávat miminko po jídle odříhnout?

208
3.3.08 15:45

Do kdy nechávat miminko po jídle odříhnout?

Ahoj maminky,
chtěla jsem se zeptat, do kdy jste nechávaly miminka odříhnout a jestli jste je nechávaly i po čaji a lžičkových příkrmech.

Omlouvám se, pokud už tu podobné téma je, dřív - když jsem to ještě nepotřebovala vědět - jsem na něj narazila, ale teď ho zaboha nemůžu najít…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

9130
3.3.08 15:55

Ahoj,
ja jsem Honzika nechalava po obede odrihnout, dokud jsem myslim plne kojila, to bylo do pul roka, pak jak uz zacinal sedet, tak si odrihaval sam a dela to tak porad.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
141
3.3.08 16:05

Ahoj,

Jak Lukášek začal sedět, tak si odříhávál sám. Takže asi do těch 8 měsíců. Lukášek byl hodně říhající miminko, potřeboval to opravdu po každým kojení/jídle.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5648
3.3.08 20:49

ahojky,ja nechavam Tomáška odrihnout vzdycky,kdyz pije UM z lahvicky.Po caji ani po zel.prikrmech atd. uz ho nenechavam,odrihne si pri pohybu sam.Kolikrat ho polozim i hned po piti z lahvicky,kdyz mu to dlouho trva.Dneska mi u UM dopol. usnul,tak si rihnul az po 1,5 hod.,co se probudil :-).Nejsme blinkaci,tak to moc neresim.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
160
3.3.08 23:02

Ahoj,
musela jsem dávat říhat dokud dcerka neseděla a to po lžičkových příkrmech, mlíce. Když byla malý mimčo asi do 6 měsíců, tak to po každém mlíce trvalo 20-30min, než krkla,jinak šla celá dávka obloukem ven.
Andrea.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.3.08 23:28

Ahoj,
tak já jsem nenechávala odříhnout vůbec. Ze začátku jo, ale dcerka si stejně neodříhla a fakt se mi v noci nechtělo sedět na posteli dvacet minut a čekat. Kromě toho jsem stejně často u kojení usla. Takže po prvních dvou týdnech mě jakékoli snahy o odříhnutí přešly.

Nicméně v babyklubu nám říkali, že když dítě po nakojení položíš na levý bok, tak ten přebytečný vzduch z žaludku odejde sám. Nemusíš ho držet svisle. A když už dítě přikrmuješ, tak obvykle i sedí, takže si pak odříhne po jídle, když si třeba hraje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Bedhann
4.3.08 09:56

Ahoj, tak jelikož máme blinkacího prcka, tak já, i když už sama sedí, dávám odříhnout pořád. Tedy, když jí přes den nabídnu čaj, tak nee, ale po každém jídle či UM joo. Myslím si, že už by to zvládla aj sama, ale tak nějak je to zvyk.. 8O

• Nahlásit
  • Citovat
49
16.4.08 19:24

Ahoj, tak mě DR radila, že do 10 minut- pokud nebrkne, tak spolikalo málo vzduchu a nemá potřebu.
V noci jsem malou od 1,5 měsíce už nedávala, pokaždé se vzbudila a pak nechtěla usnout. Pokládala jsem jí mírně z boku, kdyby ublinkla, ať to vyteče a neudusí se mi.
A bylo to v poho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13
13.6.08 13:26

Nekrkáme

Ahoj,
no nám se to říhání taky moc nedaří. Můžem chodit ukotvení na rameni dvě hodiny po bytě a jediný co se stane, že kočička usne :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
618
13.6.08 15:53

Tak naše je taky neříhací, fakt jen vyjímečně, někdy až třeba hodinu po jídle 8O ,ale nemá s tím žádné problémy,takže nečekám, max.položím na levý bok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.6.08 09:12

Ahoj,
já mám takový pitomý dotaz. Jak poznám, že miminko odříhlo? Syn občas vyloudí takový zvuk, jako by z něj vyšla bublinka, tak nevím, jestli to mám považovat za odříhnutí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
789
17.6.08 11:03
Nikanika píše:
Ahoj,
já mám takový pitomý dotaz. Jak poznám, že miminko odříhlo? Syn občas vyloudí takový zvuk, jako by z něj vyšla bublinka, tak nevím, jestli to mám považovat za odříhnutí.

Jo to můžeš považovat za bublinu. Říhnutí je silné podle toho, kolik vzduchu při pití nasaje. Můj klučina občas krká jako dřevorubec a občas jen tak vyloudí tichý zvuk. Buď v klidu, je to v pořádku :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.2.15 00:41
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama