Do kdy nosí děti plenky?

16.1.20 23:12

Do kdy nosi děti plenky

Ahoj maminky, do kdy vaše děti nosily plenky a jak je to vlastně odnaucovat? Diky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

16.1.20 23:30

Syn má 2r4m a plenku má jen na noc. Ale myslím, že do týdne bude i bez té. Už týden je ráno v suchu a pokud chce v noci čůrat, tak se sám vzbudí. Nijak jsem na něj netlačila. Vše zvládl sám, šikula můj.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1066
16.1.20 23:46

U prvního jsem se snažila vysazovat, učit, bylo to k ničemu, v květnu byl u zápisu do školky s plenou (2r 4m), v červnu jsem sebrala plenu, několik nehod, do týdne pochopil, zvládnul bez i odpolední spaní, v noci plena. V říjnu nastoupil do školky, školku zvládal, ale přestal zvládat odpolední spaní bez plíny, ve školce spal až od druhého pololetí, plenu na noc jsme měli dost přes třetí rok.
U dcery jsem neřešila, začala až rovnou v obdobném věku, bez větších nehod pochopila skoro hned, v září nastoupila do školy (2,5roku) i na spaní. Plenu na noc zase přes třetí rok a dodnes výjimečně nehoda, např. když je nemocná, spí tvrdě a prostě se nevzbudí ani v tom mokrém.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5168
16.1.20 23:47

Syn je bez plenek na den od necelých 3 let, na noc se plenky zbavil zhruba o 3 měsíce později. Přišel si na to sám a až na asi 3 výjimky je bez nehod, teď je mu 4,5. Dcerce je 18 měsíců a začala se urputně zajímat o nočník, zatím bez úspěchu, ale myslím že bude bez plen asi o dost dříve než syn. U obou používám 100% látkové pleny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3565
16.1.20 23:51

Syn je bez plínky od 18 měsíců neměl ji ani na noc ale s nočníkem jsme začali opravdu brzy žádné nuceni prostě jsme zkoušeli a chválili :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2263
17.1.20 00:44

Dcera bez plenky na den v roce a půl. V noci asi od dvou a čtvrt.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11696
17.1.20 04:04

Starsi kolem 2.5, rovnou na den i na noc. Na noc teoreticky mohl i drv, byl suchy docela brzy bez jakekoliv me zasluhy :lol: Ma den jsem zacala kolem 2 let sundavat plinu ale dlouho to nikam nevedlo (nocnik uz znal z drivejska), pak se jednou vzbudil, sundal plinu, si tam sednul a bylo to :nevim: Mladsimu je 17 mesicu a zatim ani nezkousim.

Poznamka - zijeme v zahranici a deti tady uplne bezne odnaucuji az kolem 3 let, na noc i pozdeji, pokud nezacnout byt suche samotne. V CR jsem byla divna, kdyz mel ve 2 letech plinku, tady me doktorka prohlasila za supermatku, kdyz jsme ve 2.5 dorazili bez plenky :mrgreen: Za „spravne“se povazuje zacit az v momente, kdy si dite dokaze dojit samo, vcetne svleknuti/obleknuti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13047
17.1.20 05:28

Naše děti tak různě, nejstarší byla mimořádně šikovná, přes den bez pleny v 17 měsících na spaní v cca 19 měsících. A to opravdu bez nehod. Dodnes si pamatuju, jak jsem jí poprvé dala kalhotky a ona se do nich počůrala, jak stála a nevěřila, co to jako je. Už se to neopakovalo :)
Syn přes den i přes noc ve 2 letech.
Další dcera na den někdy kolem 2 let, ale do 3 let mívala nehody, v noci se počůrávála skoro do 4 let, to vlastně přestalo ze dne na den (ve chvíli, kdy jsem nakoupila zásobu velkých plen:-) To je jediné naše dítě, které po odplenkování mělo nehody, u ostatních to neznám.
Nejmladší se sama odplenkovala v cca 22 měsících, na noc kolem 2 let. Ta se snad taky nepočůrala ani jednou.
Takže za mě někdy kolem těch 2 let je čas. Taky záleží na ročním období, lepší odnaučovat v teplém období roku :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
705
17.1.20 05:49

Syn v roce a pul… bez nehod a to i v noci… uceni jsmenpojali jako hru, kdyz udelal neco do nocniku, delali jsme ruzne blbustky tleskali, skakali atd a jemu se to hrozne libilo :mrgreen: nicmene, co jsem si vyslechla od rodinky, jak jsem ja jako dite byla uz v roce bez plen a jakto ze syn je ma jeste v roce a pul :roll: neresit, proste kazdy ma sve tempo… ja vsak byla rada i za rok a pul, jednak jsme usetrili prachy za pleny a konecne nevytvareli dalsi neeko odpad :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
760
17.1.20 05:58

Dcera od půl roku chodila na nočník třeba pětkrát za den. Plenu měla do roka a půl, šlo to nějak samo. Na ven nebo na noc ji měla dýl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12805
17.1.20 06:11

Na den do 2 a pul, na noc 3 a ctvrt.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12471
17.1.20 06:13
@Lulina999 píše:
Dcera od půl roku chodila na nočník třeba pětkrát za den. Plenu měla do roka a půl, šlo to nějak samo. Na ven nebo na noc ji měla dýl.

A to už v tom půl roce seděla, tak že mohla na nočník?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8606
17.1.20 06:28

Každé moje dítě jinak, ale rozhodně ne před druhým rokem. To jsem ani nezkousela.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
283
17.1.20 06:36
@Lulina999 píše:
Dcera od půl roku chodila na nočník třeba pětkrát za den. Plenu měla do roka a půl, šlo to nějak samo. Na ven nebo na noc ji měla dýl.

Jakože v šesti měsících vstala z postýlky, vylezla ven a docupitala k nočníku? :mrgreen: :potlesk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3240
17.1.20 06:55

Oba kluci byli bez plinky okolo roku a třičtvrtě. V létě začali běhat nahati a postupně sami pochopili. Starší měl plinky na noc do cca 2 a půl roku, mladší má 3 a čtvrt a každý ráno je ta plinka totálně přeplněná, netuším, co s tím, všechna možná i nemožná opatření vyzkoušená.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama