Do kdy platit alimenty, když neudělala maturitu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

VerčaBart
Zasloužilá kecalka 587 příspěvků 04.06.10 12:22
Do kdy platit alimenty,když neudělala maturitu?

Ahojky holky,chci se zeptat. Manžel má z prvního manželství dcerku. Ta teď v květnu maturovala,ale maturitu neudělala ze dvou předmětů a musí jít znovu ale až v lednu. Chci se zeptat, do kdy jí musíme platit alimenty? A kdy by se měla nahlásit na pracák? Ptala jsem se jí kdy se půjde nahlásit a že prý až po prázdninách,ale mě to přijde blbost.Nevím,já sama jsem před dvěma lety maturovala,ale naštěstí jsem to udělala hned na poprvé a pak hned nastoupila do zaměstnání takže v tomhle opravdu nevíme. Děkuju za odpovědi,Verča :mavam:

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:

viky23
Neúnavná pisatelka 16444 příspěvků 04.06.10 12:31

já mám taky dojem že jsem se po maturitě hlásila na pracák až v září, ty dva měsíce spadájí děcka pořád ještě pod školu, vím že nám učitelka říkala ať na sebe dáváme bacha :-D :mrgreen: :lol: :mrgreen: ale je to 4 roky, tak vše může být jinak :nevim:

Klovasa
Závislačka 2855 příspěvků 04.06.10 12:32

Ahoj…no podle zákona by měla mít statut studenta do konce prázdnin…a od září musí na pracák… :-) Nebo může být doma,ale platit si zdrav. pojištění…a to vim na 100pro,páč kamarádka ze školních lavic měla stejnej případ a takhle musela… :-)

Macinka82
Kelišová 5436 příspěvků 04.06.10 12:33

Ahojky. Nemám osobní zkušenost, ale co jsem slyšela tak alimenty se platí do 18ti let. Pokud dítě studuje, tak do 26..teď jde ale o to,jestli je stále vedená ve škole, nebo už se musí vážně přihlásit na pracák a pak jí čeká jen zkouška. To nevím teda :nevim: .

Angua
Hvězda diskuse 50730 příspěvků 04.06.10 12:34

Jo jo, určitě to tak bylo, že středoškolák má ještě na prázdniny nárok, ještě je student. Otázka je, jak to je, když ještě neodmaturovala - není náhodou student až do toho ledna? :think: :nevim:

Jana206
Nadpozemská drbna 26547 příspěvků 04.06.10 12:34

Myslím,že je to jak píše Viky.Má povinnost platit alimenty až do konce srpna.Ty dva měsíce jakoby spadají ještě pod studium.

Náhradní termín maturit bývá v září a kdyby opět neudělala,tak až v lednu.Jak je to mezi tím s alimenty,ne­vím,ale do září určitě..

Klovasa
Závislačka 2855 příspěvků 04.06.10 12:39

No je to tak, že proste do konce srpna je stale jeste student…od zari není nic at udelala maturitu ci ne…v zári maturovat nemuze,pac neudelala vic jak dva predmety…takze alimenty se plati,dokud dite studuje…takze bych rekla,ze za zari uz platit nemusi… :lol:

farska
Vesmírná mluvilka 30178 příspěvků 04.06.10 12:40
Jana206 píše:
Myslím,že je to jak píše Viky.Má povinnost platit alimenty až do konce srpna.Ty dva měsíce jakoby spadají ještě pod studium.Náhradní termín maturit bývá v září a kdyby opět neudělala,tak až v lednu.Jak je to mezi tím s alimenty,ne­vím,ale do září určitě..

ANO,
skolni rok trva AZ DO KONCE SRPNA,a v zari se asi rozhodne,zda maturu udela nebo ne…

Michaelakkk 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.06.10 12:44
VerčaBart píše:
Ahojky holky,chci se zeptat. Manžel má z prvního manželství dcerku. Ta teď v květnu maturovala,ale maturitu neudělala ze dvou předmětů a musí jít znovu ale až v lednu. Chci se zeptat, do kdy jí musíme platit alimenty? A kdy by se měla nahlásit na pracák? Ptala jsem se jí kdy se půjde nahlásit a že prý až po prázdninách,ale mě to přijde blbost.Nevím,já sama jsem před dvěma lety maturovala,ale naštěstí jsem to udělala hned na poprvé a pak hned nastoupila do zaměstnání takže v tomhle opravdu nevíme. Děkuju za odpovědi,Verča :mavam:

Ahoj tak já ti to můžu říct úplně přesně ted jsem totiž odmaturovala a táta na mě platí alimenty :-)
Tak já jsem maturitu udělala a status studenta mi zůstává do konce srpna, čili do konce srpna by mi měl táta alimenty platit od srpna musím na pracák. A takhle je to i v případě, když se musí jít k maturitě až v lednu od září do ledna se musí jít zapsat na pracák. V tom případě už alimenty platit nemusíte, ale druhá možnost je, že se přihlásí na nějakou střední (jinou, než chodila doteď) tam to přečká do ledna ale bude mít status studenta a vy byste museli platit pořád… jestliže maturit v lednu udělá a nevude se dále hlásit na vš platit nemusíte! jestli neudělá má na výběr bud nemít dodělanou střední a jít pracovat, nebo si ještě jednou zopakovat 4(kdyby ten půl rok před maturou nechodila do školy) a nebo dodělat tu druhou střední na kterou by popřípadě šla… Takže Do konce srpna platiti musíte, pak to záleží na tom, jakým směrem se bude manželova dcera ubírat :-)

Jana206
Nadpozemská drbna 26547 příspěvků 04.06.10 13:03

Míšo,nemáš úplnou pravdu..

Pokud dodělá jednu střední nebo i nedodělá a přihlásí se na druhou,otec se může soudit,že už alimenty platit nebude!!
Pravděpodobně i vyhraje.Protože alimenty se platí jen v případě,že si slečna zvyšuje vzdělání.Pokud např.dělá souběžně 2 školy na stejné úrovni a první dokončí,otec se může soudit,že jí dál alimenty platit nebude,i když jí ještě nebylo 26 let..

Něco jiného je,kdyby šla na vysokou.Tam si vzdělání zvyšuje,je povinnen platit.Ale pokud dělá např.souběžně dvě výšky,povinnost platit alimenty končí s ukončením první školy.Pokud dodělá střední školu a nastoupí na druhou,taky už nemusí platit alimenty..

Verčo,to ale není váš případ.Bohužel,tito fluktuanti a věční studenti jsou zákonem chráněni.Máme v rodině podobný případ.Slečna je už druhým rokem v prvním ročníku,po neúspěšné zkoušce - stejné školy ale jiného oboru a bohužel,alimenty na ni placeny být musí :cert: Bez ohledu na to,že neudělala zkoušky.

kattkka
Generální žvanilka 24324 příspěvků 04.06.10 13:08

Status studenta ma do konce prazdnin at maturitu udelala nebo ne.
Miso: jak to ze na tebe plati otec alimenty??Kdyt uz mas dite a tam preci uz by na tebe platit.Nebbo je to tak ze pokud ams dite a studujes dal tak n atebe platit musi?? :think:

Michaelakkk 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.06.10 13:18

kattko : ano zákon říká dokavad studui je povinnen platit alimenty, ale až nebudu student čili v září, bude povinnen na mě platit výživné stejně jako moje mamka a pavlovi rodiče nechtěj po mě vysvětlit proč, ale zákony jsou zákony. :nevim:

Michaelakkk 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.06.10 13:20

Jano to platí jen tehdy, kdyby maturitu udělala a šla na druhou středníí, v tom případě, by platit už neměl, ale jakmile maturitu nemá(nemá ukončený SŠ vzdělání tak je povinnen platit! My se na to ptali právníka..... protože hrozilo, že to neudělám :-) :nevim:

IMI
Závislačka 2766 příspěvků 04.06.10 13:22

Ahoj ja delel opravnou maturu 15. zari, na pracak sem se hlasila potom a za tech 15 dni sem si musela zaplatit pojisteni. Je to sice 12 let, ale tohle se asi nezmenilo.

doriang
Kelišová 5579 příspěvků 04.06.10 13:28

Ja si teda nejsem moc jista tema prazdninama… mozna je rozdil mezi stredni a vysokou… Ale manzel kdyz skoncil vysokou (zacatkem cervna statnicema) tak mu tim taky skoncil status studenta… mel tehdy narok na pridavky na dite a pak se skoro pul roku pretahoval se socialkou jestli jim ma ty pridavky za cervenec a srpen (ktery mu poslali, prestoze donesl potvrzeni o ukonceni VS) vracet nebo ne. Nemel na ne narok a musel je vratit. Nevim jak je to po stredni, ale ja bych si nebyla tema prazdninama az tak jista.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Jana Tunu napadla ochranka klubu: Chtěl jsem jen zahrát písničku, brání se

Moderátor Jan Tuna (45) o sobě dal zase vědět. Tentokrát svou zadnici... číst dále >

Partnerka Dvořáka ze StarDance: „Každá chyba je u nás trestanější!“

Jejich pár teď postoupil do finále, což tanečnice Lenka Nora Návorková bere... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Ondřeje: Chci konečně strávit Štědrý den s mámou, žena je proti

Začal advent, období, které jsem měl od dětství z celého roku nejraději.... číst dále >

Deset tipů, jak nastartovat životní změnu a být zdravější

Cítit se dobře fyzicky i psychicky si přejeme určitě všichni. Někdy k tomuto... číst dále >