Do kdy považujete kojení za normální?

Anonymní
10.11.19 23:45

Do kdy považujete kojení za normální?

Hezký večer, chci se zeptat, do jakého věku dítěte považujete kojení za normální? Já myslím, že pokud je dítě už na pevné stravě a umí jí strávit, a už má nějaké zuby, že není nutné dál kojit. Co Vy? Také Vám přijde divné, když vidíte ženu, co kojí dvouleté dítě? Mně ano…

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

822
10.11.19 23:49

Je mi to úplně jedno, ať si každá koji jak dlouho chce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9020
10.11.19 23:49

Já myslím, že je to každého věc, jak dlouho kojí. Rozhodně mě nepohoršuje kojení dvouletého dítěte.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11244
10.11.19 23:51

Ne, mě přijde divný, pokud se mi někdo snaží vnutit svůj pohled na svět. Kdo jsi, že určuješ co je a není normální? No vlastně anonym...…., jak jinak, že? :roll: To už je prakticky záruka stupidní diskuze…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.11.19 23:56

Ať si každá kojí jak dlouho chce, ale v soukromí. Neřeknu novorozenec, ale kojení dětí třeba 2,5+ venku/restauraci /hřišti mi přijde hodně slušně řečeno ujeté. Jinak mám měsíc do termínu druhého porodu a kojit chci tak toho půl roku, maximálně do roka. Ale kojit ve smyslu nakrmit dítě a ne ze sebe dělat dudlík. Při pomyšlení, že dítě vlastně nejí, ale jen žužlá mě až oklepe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.11.19 00:02

@white_snow No já jsem svuj dotaz vznesla proto, že jsem nedávno byla u kamarádky, měla oslavu, kde byli nejen dospělí, ale i děti. Její dítě najednou přiběhlo, je mu tak nějak přes dva roky, a sápalo se jí do výstřihu a tahalo jí prso ven… A kamarádka se přede všemi vychloubala, že ještě kojí… Jako mě to přišlo spíš trapné než k vychloubání…To dítě už umí s mobilem, má zuby, jí všechno, a ona ho tam při večeři kojí jak kdyby to bylo novorozeně. Tak jsem z toho byla trochu v šoku no…

• Nahlásit
  • Citovat
3148
11.11.19 00:03

Takto… divná teda asi jsem, protože dceru jsem odstavila ve 22 měsících, syn je v tom samém věku momentálně a vypadá to, že ještě chvilku kojit budu. Ale stejně jako tehdy dcera, má to už jen jako rituálek před spaním. Pravda je, že od toho cca roku jsem kojila výhradně doma v soukromí, protože už mi to samotné bylo takové nepříjemné, že by nás u toho někdo viděl. Mimino klidně na zastrčené lavičce v parku pod plínou, ale u toho chodícího dítěte už mi bylo takové blbé, dávat to někde na odiv. Ale to jsou jen mé pocity a plně respektuju, že někdo to cítí jinak. Pokud vím, tak Světová zdravotnická organizace stále doporučuje kojení do dvou let, samozřejmě jako doplněk k běžné stravě :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.11.19 00:08

@Janli No anonymní jsem z toho důvodu, aby mi pak nechodily sprosté zprávy od lidí jako jsi ty, víš? Co mi tady div nenadávaji…A co si dovoluješ ty mi říkat co si mám myslet nebo nemám?

• Nahlásit
  • Citovat
11244
11.11.19 00:09
@Anonymní píše:
@white_snow No já jsem svuj dotaz vznesla proto, že jsem nedávno byla u kamarádky, měla oslavu, kde byli nejen dospělí, ale i děti. Její dítě najednou přiběhlo, je mu tak nějak přes dva roky, a sápalo se jí do výstřihu a tahalo jí prso ven… A kamarádka se přede všemi vychloubala, že ještě kojí… Jako mě to přišlo spíš trapné než k vychloubání…To dítě už umí s mobilem, má zuby, jí všechno, a ona ho tam při večeři kojí jak kdyby to bylo novorozeně. Tak jsem z toho byla trochu v šoku no…

Tak já se hrdě hlásím, že jsem trapná taky. Moje dítě má přes dva roky a pořád ho večer kojím. Jediný názor na kterém mi záleží, je názor pediatra. A ti mě zatím chválí do nebe, když to zjistí...…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11244
11.11.19 00:12
@Anonymní píše:
@Janli No anonymní jsem z toho důvodu, aby mi pak nechodily sprosté zprávy od lidí jako jsi ty, víš? Co mi tady div nenadávaji…A co si dovoluješ ty mi říkat co si mám myslet nebo nemám?

Tak si to mysli, to ti nikdo nebere, ale nepohoršuj se tady nad tím, jak se kdo chová ke svému dítěti. Zvlášť, když pro něj dělá to nejlepší, co může.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.11.19 00:19

Hlásím se do klubu těch divných, kojim dvouleté dítě. A víš co? Vyhovuje nam to oběma a názor nějakého anonymního nicku kdesi na netu je mi u zadele. :*

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.11.19 00:27

Klidně budu kojit do tří let, když nám to bude vyhovovat. Kojení není jenom o jídle. Zatím se můj skorodvouročák tváří, že se bude kojit minimálně tak do deseti. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.11.19 00:27

@modravlocka no zato tvůj uzamceny neanonymni profil toho říká o mnoho víc vid :) a když je ti to u zadele tak proč vlastně přispívás? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
11.11.19 00:30
@Anonymní píše:
@white_snow No já jsem svuj dotaz vznesla proto, že jsem nedávno byla u kamarádky, měla oslavu, kde byli nejen dospělí, ale i děti. Její dítě najednou přiběhlo, je mu tak nějak přes dva roky, a sápalo se jí do výstřihu a tahalo jí prso ven… A kamarádka se přede všemi vychloubala, že ještě kojí… Jako mě to přišlo spíš trapné než k vychloubání…To dítě už umí s mobilem, má zuby, jí všechno, a ona ho tam při večeři kojí jak kdyby to bylo novorozeně. Tak jsem z toho byla trochu v šoku no…

Pokud to té matce vyhovuje proč ne, ale ať si to nechá do soukromí. Jako kojit při oslavě takto velké dítko by mi také přišlo zvláštní, protože mu klidně už může dát k večeři třeba chleba se sýrem a to kojení nechat k uspávání. Upřímně pro mě by to byla noční můra někam jít a mluvící, zubaté chodící dítě se mi před někým sápat po vystřihu. Hodně si o kojení teď před porodem čtu a třeba názory, že dítě kníkne a hned se mu má dát prso jsou pro mě… Nevím jak to správně formulovat… Jako ano, mít s dítětem co nejvíc fyzického kontaktu to beru. Ale jde to i jinak, než si nechat žužlat bradavku. Přitulit, chovat, pusinkovat, hladit… Ale ač po porodu kojit chci, tak opravdu maximálně do toho roku, protože pak už by mi to opravdu bylo nepříjemné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.11.19 00:41

@white_snow To chápu. Moje sestra také přestala kojit v roce. Já tu nikohoneodsuzuju, ani toho, kdo kojí krátce, ani toho kdo kojí dlouho. Jen mi to prostě přijde divné kojit tak starý dítě a hlavně když už dítě umí trávit pevnou stravu a má zuby. A podle některých reakcich tady těch co dlouho kojí, bych řekla, že kojení starších děti je ani ne tak o potřebě dítěte ale potřebě matek.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama