Do kdy se musím rozhodnout, zda bude otec u porodu?

26.1.12 21:57

Do kdy se musím rozhodnout zda bude otec u porodu???

Ahoj maminky,

jsem ve 26tt a chtěla jsem se zeptat do kdy se musíme s přítelem rozhodnout zda půjde k porodu nebo ne?? My pořád nevíme, nebo spíš přítel se celkem bojí.:)
Děkuji moc Veronika :) ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
26.1.12 21:58

tak to se musíš zeptat, tam kde budeš rodit. Každá nemocnice to má jinak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8043
26.1.12 21:58

řekla bych že do porodu ;) já dopředu nic nehlásila, prostě jsem přijela rodit a při příjmu jsem řekla že v čekárně je manžel a chce být u porodu :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6926
26.1.12 21:59
ppetra píše: řekla bych že do porodu ;) já dopředu nic nehlásila, prostě jsem přijela rodit a při příjmu jsem řekla že v čekárně je manžel a chce být u porodu :nevim:

Taky tak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16631
26.1.12 22:04

Já myslím, že tohle nemusíš řešit vůbec.. nech to na příteli a prostě pokud se bude cítit bude s tebou a pokud by to najednou bylo moc, tak prostě odejde..
Není nic jednoduššího.. já myslím, že tohle nahlašovat nemusíš.. jen pak doplatíš poplatek - podle porodnice..

A neboj, on to zvládne!! Mám spousty známých co říkali, nepůjdu, pak jsme je lehce přesvědčili, že šli, ale že pak odejdou a najednou jim ani nepřišlo potřeba odcházet a drželi miminko v náruči.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31603
26.1.12 22:07

Jeden čas měli nějaké porodnice kurz, na který když muž chodil, tak pak měl přítomnost u porodu zdarma či se slevou :think:
Takže asi se informovat v porodnici, ve které chceš rodit.
Ale obecně bych řekla, že stačí při příjezdu, muž se taky furt nemohl rozhodnout a nakonec to byl takový fofr, že jen tak povlával někde za mnou, mě vezli na vozíku a nakonec jsem celkem překvapeně sledovala, že koukal i tam a hlásil, že vidí hlavičku :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Uju
6758
26.1.12 22:09

Nemusíš se rozhodovat, u první to u nás bylo tak, že manžel tam nechtěl a já ho tedy nenutila,ale přišel za mnou na návštěvu v tu chvilku co mě sestra odváděla na sál, on začal koktat, že tam nechce,ona ho strčila do šatny,hodila mu tam hadry a řekla, že nemá na blbý kecy čas. Tak tam nakonec byl-bo ho tam dostrkala,ale asi kdyby řekl, na tvrdo že tam prostě nepůjde a bránil se trochu víc,tak by tam prostě nebyl. Ono je to jedno,buď mu zavoláš a on přijde nebo ne. Myslím, že předem nic nahlašovat nemusíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20518
26.1.12 22:14

Někdy chtějí porodnice,a by tatínek absolvoval kurz. Aby věděl, do čeho jde a pak se jim tam nesložil nebo naopak nehysterčil a neřádil jak černá ruka, že doktoři nedělají svojí práci. Ale v drtivé většině případů (pokud mohu soudit) prostě tatínek odveze rodičku do porodnice a buď jde na ten sál s ní a nebo počká za dveřma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24488
26.1.12 22:15

Až při příjmu tam bude s tebou…
Odejít může vždycky. Můj se taky moc netěšil a byl „nadšený“, hrozně silný zážitek, podruhé chce určitě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5971
26.1.12 22:15
ppetra píše: řekla bych že do porodu ;) já dopředu nic nehlásila, prostě jsem přijela rodit a při příjmu jsem řekla že v čekárně je manžel a chce být u porodu :nevim:

taky tak :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13761
26.1.12 22:17

Svagr, ktery omdliva i u zubare, taky k porodu nechtel a nakonec to prezil bez ujmy :) akorat se pry dival radsi segre do obliceje :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3513
26.1.12 22:20
Emilie píše:
Někdy chtějí porodnice,a by tatínek absolvoval kurz. Aby věděl, do čeho jde a pak se jim tam nesložil nebo naopak nehysterčil a neřádil jak černá ruka, že doktoři nedělají svojí práci. Ale v drtivé většině případů (pokud mohu soudit) prostě tatínek odveze rodičku do porodnice a buď jde na ten sál s ní a nebo počká za dveřma.

můj absolvoval kurs a stejně se složil :lol: :lol: . Ale složil se asi v polovině, kdy se mnou už nějakou dobu rozdýchával stahy a prostě to nedal :lol: . Sestřičky a doktorka si ho pak tam fotili, jak leží na zemi s nohama nahoře. Jsem byla naštvaná, že se tak neskáče kolem mě :lol: :lol: .

Jinak u nás v porodnici se to taky nějak nenahlašovalo dopředu. U nás se ani neregistruje k porodu, prostě přijedeš a porodíš :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8937
26.1.12 22:35

To až úplně před porodem, já měla porod vyvolávaný, ležela jsem 2 dny před porodem v porodce a pak jen sestřička přišla, za chvíli vás přestěhujeme na sál, tak můžete zavolat manželovi, pokud chcete aby přišel.
Třeba s kamarádkou byl manžel na sále během kontrakcí a když šlo na věc, tak šel pryč a sestřička ho zavolala, až byla malá na světě. Takže pokud má přítel strach, můžete to také tak vyřešit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4216
26.1.12 22:40

U nás taky tak. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11503
26.1.12 22:40

Záleží jak která porodnice, některá má povinný předporodní kurz, bez něj tam chlapa nepustěj. Já rodila tam, kde povinný nebyl, takže za mnou přijel na návštěvu a já rodila, do tý doby jsem nic neřikala a sestřička řikala: á tatínek, půjde k porodu? No nestihl pomalu ani říct jestli jo nebo ne a už ho táhla dovnitř :mrgreen: (neměl jinak vůbec tucha, že rodím) nakonec byl rád, že tam byl a ke druhému chce jít taky. Takže se zeptej v porodnici ve které chceš rodit, jinak těsně před porodem :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama