Reklama

Do kdy spotřebovat domácí presnídávku?

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

EDDT
Povídálka 36 příspěvků 08.05.18 08:54
Do kdy spotřebovat domácí presnídávku?

Prosím vás, když doma dcerce uvařím přesnídávku, do kolika hodin to musí spapat? :) a ještě dotaz, od jakého věku se může dávat kapsička Kubík.. A ovocné pyré Relax?.. Neříkám, že ji tím chci cpát každý den, jen se ptám, protože to tam výrobce neuvádí :roll: ale je to jen jablko a banán :nevim:

Reklama

Reakce:

Russet
Extra třída :D 10314 příspěvků 08.05.18 09:01
@EDDT píše:
Prosím vás, když doma dcerce uvařím přesnídávku, do kolika hodin to musí spapat? :) a ještě dotaz, od jakého věku se může dávat kapsička Kubík.. A ovocné pyré Relax?.. Neříkám, že ji tím chci cpát každý den, jen se ptám, protože to tam výrobce neuvádí :roll: ale je to jen jablko a banán :nevim:

Kde byl řepný cukr v kapsičkách, nedostal do roka. Relax je snad jen ovoce bez přidaného cukru. Víc jsem kupovala ve skleničce. Domácí jablkové jsem se snažila spotřebovat do druhého dne. Jinak zavařit, aby chytlo víčko. Nebo zamrazit.
Banánové jsem nekupovala, jedl rozmačkaný banán.

lucenka
Vesmírná mluvilka 31673 příspěvků 08.05.18 09:04

Asi bych dala max druhý den. Ale spíš bych dávala čerstvé ovoce.
A kapsičky podle složení.

EDDT
Povídálka 36 příspěvků 08.05.18 09:10

Zkusila jsem koupit tohle a přijde mi, že v tom není nic špatného? Mohla bych to dát půlroční?… Nechápu, proč to tam nenapíšou :)

lucynka25
Kelišová 7114 příspěvků 2 inzeráty 08.05.18 09:15

@EDDT domácí otevřené spotřebovat do druhého dne a dát do lednice dozadu (né do dveří, kde to moc nechladí).
Zvu tě k nám do skupinky vaříme pro kojence a batolata , najdeš tam recepty na domácí stravu i na ty dětské různé přesnídávky ;)

co se týče kapsiček, nevím jak máš staré dítko, ale dájí se koupit bez cukru, stačí číst složení, já kupuji např. HAMI na cesty, jsou průhledné, takže vidím co uvnitř je :palec:
skoro všechny kapsičky bývají od 6.měsíce, takže pokud tam je jen ovoce a není tam cukr atd, kidně dát (pokud už je miminko zvyklé na ovoce a má vyzkoušené ty druhy, kvůli případné alergii).

lucynka25
Kelišová 7114 příspěvků 2 inzeráty 08.05.18 09:15

@EDDT klidně dej :palec:

Ellabela
Ukecaná baba ;) 2351 příspěvků 08.05.18 10:00

@EDDT
Ja nejradeji kupuju v DM kapsicky Babylove, slozenim jsou super a ty Relax si myslim taky, tam je taky jen ovoce. Mam teda 2leteho, tak to uz tak moc neresim, ale tyhle bych dala i malemu miminu od 6. mesice, pokud to ma zavedene. Ja teda kapsicky kupovala az od roka, do te doby jsem davala domaci presnidavky, ktere jsem si v lete zavarila. A ty nezavarene spotrebovat do druheho dne.

Jana206
Nadpozemská drbna 26291 příspěvků 08.05.18 10:06
@EDDT píše:
Zkusila jsem koupit tohle a přijde mi, že v tom není nic špatného? Mohla bych to dát půlroční?… Nechápu, proč to tam nenapíšou :)

Protoze by museli zaplatit testy a to by se odrazilo na výsledné ceně. Ani omylem by to nestalo 9,90 Kc v akci v Lidlu 8) V klidu to dej.

Jana206
Nadpozemská drbna 26291 příspěvků 08.05.18 10:08

Ja uvarim presnidavku, jen ovoce, horké do sroubovacich sklenicek, dnem vzhuru, po vychladnuti do lednice, tak to mam týden. Ok. Pro dlouhodobejsi skladování mrazak.

EDDT
Povídálka 36 příspěvků 08.05.18 14:26

Tak díky všem :palec: a z toho pridaneho vitamínu C se nemůže osypat? :lol: jsem to někde četla, že se myslím nějaké dítě osypalo..
A jinak myslíte, že spíš zavarit nebo zamrazit?

janamarti
Povídálka 11 příspěvků 09.05.18 12:39

Já osobně mám pár zavařených když jdeme někam ven a vím že se nestihneme vrátit na svačinu domů a pár zmražených když jsme doma, zavařování je náročnější na čas :) Ale malé jsem od 7 měsíců začala dávat ovoce i zeleninu syrové, nastrouhané (jablko, hruška, mrkev pro začátek) a od 8 měsíců jí to dávám i se slupkou, má v tom mnohem víc vitaminů než je v přesnídávce.
O osypání nic nevím, chystám jí vše doma. Ale mě se osypala i po 4 oloupaných kuličkách hroznového vína, tak asi postupně vyzkoušet, co to s dítkem udělá.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Zemřel zpěvák Vláďa Štěpánek: Proslavily ho kapely Harlej a Walda Gang

V úterý 18. září zemřel zpěvák Vláďa Šafránek (†46). Fanoušci ho poznali... číst dále >

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem tak trochu rebelující černá ovce rodiny, říká sestřička z Ordinace

Ha Thanh Špetlíková, která je známá jako zdravotní sestřička ze seriálu... číst dále >

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Reklama