Reklama

Do kdy vyvařovat a vařit z kojenecké vody

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

aduska912
Kecalka 234 příspěvků 24.07.18 11:56
do kdy vyvařovat a vařit z kojenecké vody

Ahoj, mám pár otázek?
1. do kdy jste vyvařovaly lahvičky? vyvařujete i avent pohárky na příkrmy?
2. do kdy jste příkrmy vařili z kojenecké vody?
3. od kdy jste dávali na pití vodu z kohoutku?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

P4ja
Kelišová 5448 příspěvků 24.07.18 11:58

S vyvařováním lahviček zkušenost nemám. Příkrmy nám doporučovali vařit z kojenecké vody do roku a stejně tak pít. A u nás to bude asi delší dobu, protože voda je fakt nic moc a kolikrát ji převařujeme i sobě.

kavulenka
Ukecaná baba ;) 1316 příspěvků 24.07.18 11:59

@aduska912 máme 8 m. Již nevyvaruju.. Max klasický nové věci.. Dudlíky jednou za Uherský rok… Mam speciál hubku na nádobí pro její věci a zbytek jaru od NUK… Teď mi došla kojenecká voda příkrm vařím z normální..3dny ale jinak kojeneckou zas koupím až pojedeme do marketu… Čaj jsem ji teď dělala taky z normální

Příspěvek upraven 24.07.18 v 12:01

Uživatel je onlineRusset
Extra třída :D 10432 příspěvků 24.07.18 11:59

Určitě do roka. Lahvičky jsem občas vyvařila i potom, zdály se mi čistší.

Mercury
Kecalka 201 příspěvků 5 inzerátů 24.07.18 12:01

Nadobi na prikrmy jsme nevyvarovali nikdy, krmime od 4,5 mesice. Kojeneckou vodu jsme davali na piti do 6.mesice ale prikrmy jsme varili z obycejne. Lavickynevyvarujeme ale mejeme v mycce (po mlece). UM davame jen na noc (od5.mesice) takze pak to vzdy vecer zapnu. Je nam 7 mesicu a jsme bez problemu (doma mame vodu ze studny u babiccky prazskou a v pohode obe).

Tichošlápek
Echt Kelišová 9664 příspěvků 24.07.18 12:01

Na pití a vaření do roka. Lahvičky vyvaruji i teď a to uz ma nejmladší dva roky ;) stejne jim proste lahve na pití čistím takhle

Aduš8
Ukecaná baba ;) 1637 příspěvků 24.07.18 12:09

Od půl roka nevyvařuji,myji v myčce,na pití dávám kohoutkovou vodu,ze začátku převařenou,vařím z ní také. A malý neměl nikdy jediný problém.

Marie432875
Ukecaná baba ;) 1882 příspěvků 24.07.18 12:12

Z kojenecké vody jsem dělala mladšímu diteti jen mleko cca půl roku, potom uz z normalni. Lahvičky atd jsem vyvarovala asi 3 mesice. Prikrmy jsem vzdy vařila v normalni vodě (na páře), k pití jsem dávala vzdy jen kohoutkovou, od cca půl roku.

kve-tinka
Závislačka 4347 příspěvků 4 inzeráty 24.07.18 12:21

Nikdy jsem nevarila z kojenecke vody, u nas je dobra voda-jen jsem ji prevarila, a to byl na UM.
Vyvarovala jsem do 2mesicu cca, jinak rucne a nebo mycka.

bjitka123
Stálice 98 příspěvků 24.07.18 12:27

Na pití nebo do mléka dávám kojeneckou vodu nebo převařenou kohoutkovou. Příkrmy vařím v kohoutkové (od 6ti měs.). Lahve po mléce a dudlíky vyvařuju pravidelně, pije většinou samotnou vodu, tak vyvařuju lahvičku po pití občas. Synovi je 9 měsíců.

Janli
Kelišová 5424 příspěvků 9 inzerátů 24.07.18 13:36

Kojeneckou vodu dávám do tří let, máme extra vysokou hladinu dusičnanů. Chutí to nepoznáš, je potřeba vidět rozbor. Lahve jsem vyvařovala do půl roku po každém použití, do roka jsem je hodila večer do parního sterilizátoru do mikrovlnky, stejně tak sklo na příkrmy. Pak už jen občas a myla jsem to v myčce.

šnitlík
Kecalka 124 příspěvků 24.07.18 14:11

Balenou kojeneckou vodu jsem nikdy nepoužívala, vždy jen kohoutkovou, kterou jsem převařila. A to na dokrmy i příkrmy :-)

Tejule
Zasloužilá kecalka 508 příspěvků 24.07.18 19:34

Vyvaruju od začátku do teď 1 rok 1× denně dudliky, lahvičky, přijde mi to čistci , vařila jsem příkrmy cca do 8 měsíců z kojenecké vody, teď v roce už z normální. UM a vodu na pití dávám kojeneckou z důvodu, že ji na UM jen ohreju a do lahvičky na pití naleju, ale to je pohodlnost moje :-) jinak si myslím, že normální prevarena voda mu určitě neublíží.

sissive
Kecalka 244 příspěvků 24.07.18 21:16

Kojeneckou vodu jsem dávala do půl roku. Pak jsem viděla test kojeneckých vod a potom jsk dopadli jsem usoudila, že voda z kohoutku je lepší. Lahvičky myju v myčce, takže nevyvařuji. Malá má teď skoro rok

Caboverde
Kecalka 150 příspěvků 24.07.18 22:31

@šnitlík Smysl pouzivani kojenecke vody tkvi v tom, ze ma nizky obsah dusicnanu, dusitanu a tezkych kovu. Do sesti mesicu by se kohoutkova voda z tohoto duvodu pouzivat vubec nemela. Hrozi otrava. Je mozne, ze v nekterych mistech splnuje i voda z verejneho vodovodu vyhlasku pro kojeneckou vodu.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Nespinká? Vyzkoušejte rady ostatních maminek

Někdo má doma malého spáče, jiní rodiče bojují o každou minutu spánku. Pro... číst dále >

Rekonstrukce bytu: Na co si dát pozor?

Kupujete byt a potřebuje opravit? Anebo už nejste tolik spokojení s vlastním... číst dále >

Články z Expres.cz

Telefon za volant nepatří! Snad to byla u Patricie Solaříkové jen výjimka

Používání mobilního telefonu za volantem je sice od roku 2002 na českých... číst dále >

Justin Bieber vypadá jako Macaulay Culkin, když byl na drogách

Kanadský zpěvák, který je momentálně na výletě v Londýně se svojí snoubenkou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Dvojčata z Atlanty se narodila jako holčičky, dnes jsou z nich bratři

Angel a Fabian Griffinovi už od deseti let vědí, že jim příroda nadělila... číst dále >

Reklama