Do kolika let jste "dávali" aktivně děti spát?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

pampeliška189
Zasloužilá kecalka 677 příspěvků 30.04.18 21:33
Do kolika let jste "davali" aktivne deti spat?

Myslim kolik let bylo detem, kdyz jste je jeste ukladali, cetli pohadku a tak?
Jen me tak napadlo, kdy mam zhruba ocekavat, ze na me uz bude prdet a rekne jen dobrou a samo se ulozi 8)

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Hadumi
Extra třída :D 13098 příspěvků 30.04.18 21:41

Dcera od 11m., syn od cca 8-9m. Dostali najíst, položila jsem je do postýlky, odešla a usli.

ivašot.
Kelišová 5933 příspěvků 30.04.18 21:41

Naše 15ti letá chce ještě někdy před spaním pomazlit :oops:

axelina
Ukecaná baba ;) 1796 příspěvků 30.04.18 21:43

@pampeliška189 @pampeliška189 muj syn do 4 let byl zvyklý usínat sám. dokud jsem u nej byla tak neusnul nikdy. Vadila jsem mu tam - rozptylovalo ho to. Takže do 4 let jsem ho dala do postýlky-popřála mu dobrou noc a odešla. Od te doby co je ve školce a už spolu nejsme jsem zavedla že večer čtu 15 min pohádku a pak odcházím. Usnul by i bez toho ale ted si to užívám když spolu přes den nejsme moc..

Fjodorka
Extra třída :D 11081 příspěvků 30.04.18 21:45

4,5 roku a uspávám do usnutí stále. A ještě nějakou dobu budu.

pampeliška189
Zasloužilá kecalka 677 příspěvků 30.04.18 21:49

@Fjodorka a jak dlouho to trva nez usne?
Tady prave nekdy 10minut, ale nekdy mi povida hodinu a ne a ne usnout. 8o :jazyk:

Lama Lama
Hvězda diskuse 46958 příspěvků 1 inzerát 30.04.18 21:51

8,5 a dávám spát aktivně. někdy do usnutí, někdy něco přečtem. když vyjímečně nestíháme, tak to zvládnou i sami. ale že by se sebrali a šli spát, to fakt ještě pár let neočekávám.

pikola
Neúnavná pisatelka 18563 příspěvků 30.04.18 21:59

Mám skoro 5 letou a sama neusina. Slíbila až půjde do školy. Někdy 5 minut, někdy fakt dlouho.. jelikož chodí spát s tatínkem a tak tam prostě kvakaji a on je mēkej ji usměrnit :lol: se mnou spí za chvíli.

Příspěvek upraven 30.04.18 v 21:59

Anonymní  30.04.18 21:59
Kajak

Zhruba do 14 let :lol:

zuza92
Zasloužilá kecalka 507 příspěvků 30.04.18 22:04

Dceru skoro 4 uspávám a nijak mi to nevadí. Někdy čteme pohádku, někdy jen tak ležíme a povídáme…hrozně si to užívám, protože jednou přijde den, kdy na mě hodí bobek :mrgreen:. Ale přiznávám, že někdy je to náročné, vstávám ve 4:30 a dcera se prospí po obědě ve školce a chodí spát až okolo 9-10h. Ale nechci nás o ten čas připravit :srdce:

pampeliška189
Zasloužilá kecalka 677 příspěvků 30.04.18 22:08

@zuza92 jee, to je hezky. Ja prave za 2 mesice budu taky vstavat do prace po 5hod. Tak budu asi hotova, ale. napsala si to hezky: budu sr to snazit taky uzivat. Dokud o to jeste stoji :mrgreen:

elen-ka
Extra třída :D 11674 příspěvků 1 inzerát 30.04.18 22:08

Dětem, 5 a 7 let, pohádku čteme, nebo pouštíme pohádky či písničky na CD. Občas, když je mi blbě nebo mám toho večer ještě hodně, tak je požádám, zda by šly spát samy a zvládnou to.

elen-ka
Extra třída :D 11674 příspěvků 1 inzerát 30.04.18 22:10
@zuza92 píše:
Dceru skoro 4 uspávám a nijak mi to nevadí. Někdy čteme pohádku, někdy jen tak ležíme a povídáme…hrozně si to užívám, protože jednou přijde den, kdy na mě hodí bobek :mrgreen:. Ale přiznávám, že někdy je to náročné, vstávám ve 4:30 a dcera se prospí po obědě ve školce a chodí spát až okolo 9-10h. Ale nechci nás o ten čas připravit :srdce:

To bych nedala. Já v normální pracovní týden upadám do skorokomatu před tou 22 hodinou.

adresa
Ukecaná baba ;) 1861 příspěvků 30.04.18 22:11

Dcera i syn usínali od narození sami. Neuspavali jsme, měli jsme večerní ritual - koupel, mléko/kaše, od zhruba roku u jídla Vecernicek. Když byli malí bylo každodenní koupání mimin standard, oni jsou oba vodníci, ve vaničce později ve vaně se vyřadili, pak osušit, pyzamko a pak uz zvládli tak tak jidlo, padli za vlast. Tak to bylo zhruba do 3 let mladšího a 6 let starší. Pak si po tomto rituálu ještě většinou chtěli trošku popovídat, pomazlit, někdy jim tatínek něco četl. Tak 15-20 minut a zhasinalo se.
Koupat se chodili v predskolnim věku kolem půl sedmé a do osmi už bylo v pokojíku ticho. Samozřejmě byly výjimky, nemoc, prázdniny, vánoce, po nějaké akci apod.

Příspěvek upraven 30.04.18 v 22:13

adresa
Ukecaná baba ;) 1861 příspěvků 30.04.18 22:12

Jako miminka a malá batolata byli na klid a ticho u usínání tak zvyklí, že nějaké nase vstupy by je jen rušily :)

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Tatínci youtubeři: Divočiny, co mámy raději nevidí

Čas se svými dětmi tráví před kamerou, královsky se u toho baví... a přitom... číst dále >

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Články z Expres.cz

Jiří Mádl se rozešel s krásnou Zuzanou! Krach vztahu prý těžko nese

Jiřímu Mádlovi (31) se ve vztazích zatím nedaří a zdá se, že je znovu volný.... číst dále >

Ani fekálie by vás neměly odradit! Proč je Dubrovník tak oblíbenou destinací?

Před pár dny tisíce českých turistů pobavila zpráva o tom, že chorvatské... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sára Saudková: Dědeček Jan je pro mé děti něco jako paní Columbová

Žila s fotografem Janem Saudkem, dnes vychovává čtyři děti s jeho synem... číst dále >

Zuby moudrosti: trhat, nebo ne? Když nezlobí, mohou být i prospěšné

Každý o nich slyšel, ne každý je má a nikdo je nikomu nezávidí. Třetí... číst dále >

Reklama