Do kolika let prvorozeného porodit druhé dítĕ - mateřská

Anonymní
23.5.16 19:32

Do kolika let prvorozeneho porodit druhé dítĕ-mateřská

Ahoj, dumam nad tim, do kolika let prvorozeneho musim porodit druhe dite, abych mela narok na materskou. Mame dite 2,5 roku a rodicovskou mam do jeho 3 let.Kdyz bych v brzke dobe otehotnela a sla do praceza pul roku, budu mit pak materskou nebo rovnou rodicak? Dekuji za odpovedi.Zna me tu par lidi pod nickem proto anonym dekuji.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

4223
23.5.16 19:39

Pokud mas pracovní smlouvu na neurčito tak ano, musíš nastoupit do práce ve 3 letech věku prvního. A poté je jedno zda otehotnis hned nebo za rok. Pokud hned bude se materska počítat v výdělku před první mateřskou, takze stejná jako u prvního dítka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8541
23.5.16 19:41

Tak pokud jsi měla nárok na mateřskou teď, tak ji budeš mít i pak ten půlrok a nemusíš ani do práce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4361
23.5.16 19:43

Jestli máš pracovní smlouvu na nerčito máš nárok na mateřskou vždycky. Pokud se dítě narodí ještě před skončením rodičáku, budou mateřskou počítat z výdělku přad prvním dítětem. Pokud se vrátíš do práce tak z výdělku před novou mateřskou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.5.16 19:47

@Anix My jsme s manzelem zacaly uvazovat o druhem diteti, ale prave nevime jak je to stou druhou materskou, kdyz nenavazu. Smlouvu mam na neurcito.Ja prave mam kamaradky, ktere porodily druhe do 3let prvniho. Takze neznam zadnou maminku, ktera by mela vetsi vekovy rozdil.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
23.5.16 19:49

@Kacka2 Takze kdyz se vratim do prace, tak odpracuju urcity pocet dni a z toho se mi vypocte materska? Jde mi o to abych stihla ty dny odpracovat, podle toho naplanujem snazeni :mrgreen:.

• Nahlásit
  • Citovat
1754
23.5.16 19:54

Když je termín porodu do 4 let prvního dítěte, tak je mateřská stejná, jako ta na první dítě. I když třeba žena do té doby pracuje, počítá se ten vyšší základ ;).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8115
23.5.16 19:56

Tak záleží jaký úvazek budeš mít po RD. Pokud nižší, a dítě by jsi porodila do 4 let prvního dítěte ( tedy nástup na ppm ), tak ppm bude stejná nebo vyšší ( záleží jaký základ bude v tom roce ), pokud až po 4 Rice dítěte, tak se ppm bude počítat z výdělku po RD.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8115
23.5.16 19:57
@Anonymní píše:
@Kacka2 Takze kdyz se vratim do prace, tak odpracuju urcity pocet dni a z toho se mi vypocte materska? Jde mi o to abych stihla ty dny odpracovat, podle toho naplanujem snazeni :mrgreen:.

Nemusíš je odpracovat, můžeš nastoupit klidně do práce na 2 měsíce a pak na ppm ( a ta bude stejná jako u prvního ).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2127
23.5.16 19:58

A nemas jednodussi si radeji rodicak trosku protahnout, at do prace nemusis a kdyz se zadari, tak budes mit narok na stejne vysokou materskou jako u prvniho?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.5.16 19:58

@Lucie008 Diky! To sem chtela vedet, dokdy porodit druhe, aby se mi materska pocitala stejne jako ta prvni. Takze muzu jit ve 3 letech prcka do prace a porodit v jeho 3,5 letech treba? A materskou budu mit stejnou jako u prvniho???

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
23.5.16 20:01

@ndkv To bych zas mela mesicne mene nez ted.To si zas nemuzu dovolit. Proto resim tu materskou.

• Nahlásit
  • Citovat
6155
23.5.16 20:02

@ndkv to ji ale už zaměstnavatel nemusí držet. místo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8115
23.5.16 20:02
@ndkv píše:
A nemas jednodussi si radeji rodicak trosku protahnout, at do prace nemusis a kdyz se zadari, tak budes mit narok na stejne vysokou materskou jako u prvniho?

No ve 3 letech nastoupit musí ( pokud by ní zaměstnavatel nepovolil neplacené volno, ale jeho povinnost to není ). Takže jwksi prodloužit rp v tomhle nemá smysl, to nemá co dělat s rd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6155
23.5.16 20:03
@Anonymní píše:
@Lucie008 Diky! To sem chtela vedet, dokdy porodit druhe, aby se mi materska pocitala stejne jako ta prvni. Takze muzu jit ve 3 letech prcka do prace a porodit v jeho 3,5 letech treba? A materskou budu mit stejnou jako u prvniho???

Však ti řekly, že do 4 let věku prvniho je to stejný nebo lepší. Ale kdybys nastoupila třeba na poloviční úvazek, základ pro výpočet by byl nižší, proto se to nebere.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama