Do kolika let se může připustit králičí samička?

9.4.20 12:22

Do kolika let se může připustit králičí samička?

Dobrý den, do kolika let můžu připustit kralici samičku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
34617
9.4.20 12:35

Ne starší 4 let.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9.4.20 12:48

@Russet 18.4 ji budou 4

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34617
9.4.20 12:49
@Anonymni holcina píše:
@Russet 18.4 ji budou 4

Tak už je na připustění stará.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8481
9.4.20 13:37

@Russet orientuješ se v problematice? jak je to s kastrací? do kolika let je to bezpečné?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34617
9.4.20 15:28
@bublinek píše:
@Russet orientuješ se v problematice? jak je to s kastrací? do kolika let je to bezpečné?

Já bych teda zvíře nekastrovala, pokud by k tomu nebyl důvod. Po dosažení pohlavní dospělosti. Ale jestli to neni králík na mazlení, tak bych zvíře nekastrovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8481
9.4.20 20:07
@Russet píše:
Já bych teda zvíře nekastrovala, pokud by k tomu nebyl důvod. Po dosažení pohlavní dospělosti. Ale jestli to neni králík na mazlení, tak bych zvíře nekastrovala.

mi se do toho taky nechce, pokud je v v pořádku, nechci to dělat jako prevenci
je to domácí pokojovka, takže na mazlení

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
575
9.4.20 20:49

Taky máme samičku zakrslého králíčka. Ptala jsem se našeho veterináře, jaký má na to názor. Četla jsem, že u samiček, které nikdy neměly mláďata, je velké riziko rakoviny vaječníků. Nejen u králíků, ale i třeba u psů apod. On mi říkal, že pokud nemívá falešnou březost, netrhá si chlupy, nestaví hnízdo apod., tak že by to nehrotil. Pokud by jí ale hormony pracovaly, byla by vhodnější kastrace. Takže jsme ji zatím nekastrovali :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34617
9.4.20 20:55
@Peggi píše:
Taky máme samičku zakrslého králíčka. Ptala jsem se našeho veterináře, jaký má na to názor. Četla jsem, že u samiček, které nikdy neměly mláďata, je velké riziko rakoviny vaječníků. Nejen u králíků, ale i třeba u psů apod. On mi říkal, že pokud nemívá falešnou březost, netrhá si chlupy, nestaví hnízdo apod., tak že by to nehrotil. Pokud by jí ale hormony pracovaly, byla by vhodnější kastrace. Takže jsme ji zatím nekastrovali :)

To se sice říká, ale měli jsme v rodině fenu, zasloužilou matku a hádej, na co chcípla? Na rakovinu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8481
9.4.20 20:58
@Peggi píše:
Taky máme samičku zakrslého králíčka. Ptala jsem se našeho veterináře, jaký má na to názor. Četla jsem, že u samiček, které nikdy neměly mláďata, je velké riziko rakoviny vaječníků. Nejen u králíků, ale i třeba u psů apod. On mi říkal, že pokud nemívá falešnou březost, netrhá si chlupy, nestaví hnízdo apod., tak že by to nehrotil. Pokud by jí ale hormony pracovaly, byla by vhodnější kastrace. Takže jsme ji zatím nekastrovali :)

jak starou máte?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
575
10.4.20 11:49

@Russet
To je mi moc líto :(.Jenže je fakt, že u samic, které nikdy neměly mláďata, je riziko rakoviny pohlavního ústrojí velice pravděpodobné.
@bublinek
V červenci bude mít 4 roky :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34617
10.4.20 13:10
@Peggi píše:
@Russet
To je mi moc líto :(.Jenže je fakt, že u samic, které nikdy neměly mláďata, je riziko rakoviny pohlavního ústrojí velice pravděpodobné.
@bublinek
V červenci bude mít 4 roky :)

Děkuji, to je prostě život. Ale když slyším, kolik psů má zdravotní problémy, tak si říkám, že jsem byli celkem ušetřeni a psi odešli ve věku, kdy to tak bývá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat