Do kolika let se může připustit králičí samička?

9.4.20 12:22

Do kolika let se může připustit králičí samička?

Dobrý den, do kolika let můžu připustit kralici samičku?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

24964
9.4.20 12:35

Ne starší 4 let.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.4.20 12:48

@Russet 18.4 ji budou 4

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24964
9.4.20 12:49
@Anonymni holcina píše:
@Russet 18.4 ji budou 4

Tak už je na připustění stará.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6424
9.4.20 13:37

@Russet orientuješ se v problematice? jak je to s kastrací? do kolika let je to bezpečné?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24964
9.4.20 15:28
@bublinek píše:
@Russet orientuješ se v problematice? jak je to s kastrací? do kolika let je to bezpečné?

Já bych teda zvíře nekastrovala, pokud by k tomu nebyl důvod. Po dosažení pohlavní dospělosti. Ale jestli to neni králík na mazlení, tak bych zvíře nekastrovala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6424
9.4.20 20:07
@Russet píše:
Já bych teda zvíře nekastrovala, pokud by k tomu nebyl důvod. Po dosažení pohlavní dospělosti. Ale jestli to neni králík na mazlení, tak bych zvíře nekastrovala.

mi se do toho taky nechce, pokud je v v pořádku, nechci to dělat jako prevenci
je to domácí pokojovka, takže na mazlení

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
520
9.4.20 20:49

Taky máme samičku zakrslého králíčka. Ptala jsem se našeho veterináře, jaký má na to názor. Četla jsem, že u samiček, které nikdy neměly mláďata, je velké riziko rakoviny vaječníků. Nejen u králíků, ale i třeba u psů apod. On mi říkal, že pokud nemívá falešnou březost, netrhá si chlupy, nestaví hnízdo apod., tak že by to nehrotil. Pokud by jí ale hormony pracovaly, byla by vhodnější kastrace. Takže jsme ji zatím nekastrovali :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24964
9.4.20 20:55
@Peggi píše:
Taky máme samičku zakrslého králíčka. Ptala jsem se našeho veterináře, jaký má na to názor. Četla jsem, že u samiček, které nikdy neměly mláďata, je velké riziko rakoviny vaječníků. Nejen u králíků, ale i třeba u psů apod. On mi říkal, že pokud nemívá falešnou březost, netrhá si chlupy, nestaví hnízdo apod., tak že by to nehrotil. Pokud by jí ale hormony pracovaly, byla by vhodnější kastrace. Takže jsme ji zatím nekastrovali :)

To se sice říká, ale měli jsme v rodině fenu, zasloužilou matku a hádej, na co chcípla? Na rakovinu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6424
9.4.20 20:58
@Peggi píše:
Taky máme samičku zakrslého králíčka. Ptala jsem se našeho veterináře, jaký má na to názor. Četla jsem, že u samiček, které nikdy neměly mláďata, je velké riziko rakoviny vaječníků. Nejen u králíků, ale i třeba u psů apod. On mi říkal, že pokud nemívá falešnou březost, netrhá si chlupy, nestaví hnízdo apod., tak že by to nehrotil. Pokud by jí ale hormony pracovaly, byla by vhodnější kastrace. Takže jsme ji zatím nekastrovali :)

jak starou máte?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
520
10.4.20 11:49

@Russet
To je mi moc líto :(.Jenže je fakt, že u samic, které nikdy neměly mláďata, je riziko rakoviny pohlavního ústrojí velice pravděpodobné.
@bublinek
V červenci bude mít 4 roky :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24964
10.4.20 13:10
@Peggi píše:
@Russet
To je mi moc líto :(.Jenže je fakt, že u samic, které nikdy neměly mláďata, je riziko rakoviny pohlavního ústrojí velice pravděpodobné.
@bublinek
V červenci bude mít 4 roky :)

Děkuji, to je prostě život. Ale když slyším, kolik psů má zdravotní problémy, tak si říkám, že jsem byli celkem ušetřeni a psi odešli ve věku, kdy to tak bývá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama