Reklama

Do kolikátého TT se provádí vnitřní ultrazvuk?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anci.kolarova
Povídálka 21 příspěvků 16.03.18 10:50
Do kolikátého tt se provádí vnitřní ultrazvuk?

Dobrý den,
momentálně jsem na začátku 6.tt (5+1). Zajímá mne do kolikátého tt se provádí vnitřní neboli vaginální ultrazvuk, protože přítel by chodil na ultrazvuková vyšetření rád se mnou, ale vnitřní by mu prý jako mému partnerovi byl nepříjemný obzvlášť, když muj gynekolog je muž. A v jakém tt se provádí odběr plodové vody (mám v rodině downův syndrom, takže toto vyšetření bude skoro povinné).
Děkuji za odpovědi :) :hug:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Kikulele
Zasloužilá kecalka 800 příspěvků 16.03.18 10:59

@Anci.kolarova me dr. delal vnitrni utz naposledy 7+3,ale kdyz jsem mu rekla na dalsi poradne asi v 16tt udelal me vnitrni utz kvuli tomu aby se mrknul na cipek. Takze to muze byt hodne individualni asi.Ale nejsem doktor. A pritelovi by nestacilo jit s tebou jen na ta velka vysetreni co jsou okolo 12tt,20tt, a myslim 30tt? Partner semnou byl zatim na tech prvnich dvou a na treti pujde samozrejme taky.Ale kazdy dr nedela UTZ pri kazde navsteve poradny.Ja mam tehotenstvi rizikove tak mam utz kazdy mesic, prez brisko ne vnitrni(dr vzdy rychle koukne na srdicko)plus ty velke na ktere chodim na specialni pracoviste.
EDIT:doplnene info.

Příspěvek upraven 16.03.18 v 11:17

iwa83
Kelišová 6167 příspěvků 16.03.18 10:59

@Anci.kolarova zeptej se u doktora na krevní testy co se posílají do zahraničí - to je spolehlivější než ten 1.screening.

A vaginální UTZ je myslím do toho prvního screeningu, což je nějaký 11-13.tt

martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 16.03.18 11:02

@Anci.kolarova mi dělal dr vnitřní naposledy v 9 tt, co se týče odběru plodovky, doporučili ho po prvním screenu, tedy cca 14-16 tt, my ho nakonec odmítli.

Anci.kolarova
Povídálka 21 příspěvků 16.03.18 11:05

Bude mu to muset stačit. Řekla jsem mu, že aby mu to nebylo líto, tak si nechám dát kopii ultrazvuku aby naše mimčo viděl také :) Já půjdu teprve na 1. těhotenskou prohlídku, protože měl dr. dovolenou takže uvidím co mi řekne :)

Anci.kolarova
Povídálka 21 příspěvků 16.03.18 11:08

Co jsem se bavila se známou, která čeká už sedmé dítě…říkala, že to není moc příjmné ale není to bolestivé ten odběr plodové vody, ale žena pak má byt tyden v klidu nic nenosit apod.
Tak jsem zvědavá, pokud to tak je…jak to ten můj chlap unese, je zvyklý, že jsem čilá sice si dávám pozor na to abych netahala až moc těžké věci ale jinak funguji uplne normalne.

iwa83
Kelišová 6167 příspěvků 16.03.18 11:10

@Anci.kolarova já byla teď 8+6 a byl vaginální. Jdu příští týden zas. minule jsem byla poprvé. To budu 10+1 a typuji že bude ještě vaginální. Asi záleží od doktora - u prvního těhu jsem pak už měla normál přes břicho - to už bylo norml vidět. Teď jak je to prťavé, tak asi přes břicho není moc vidět.

iwa83
Kelišová 6167 příspěvků 16.03.18 11:12

@Anci.kolarova hlavně u odběru plodovky hrozí riziko potratu, je to předse jen invazivní. Ale 100% jistota. Jen se čeká 2 týdny na výsledky. Ale někdo mi říkal, že už se doporuče právě ten krevní test v 10tt a až to vychází blbě nebo hodně hraničně tak pak se posílá na plodovku.

Uživatel je onlineveria
Generální žvanilka 23253 příspěvků 1 inzerát 16.03.18 11:13

Tak do 10-11 tt. Taky záleží, jak máš velkou „kožní řasu“ a tak :D

iwa83
Kelišová 6167 příspěvků 16.03.18 11:14

@veria kožní řasa je super pojem - to si zapamatuji :D

Suzínek
Ukecaná baba ;) 1018 příspěvků 16.03.18 11:18

@Anci.kolarova Mně dělala doktorka na prvotrimestrálním screeningu 13+3 přes břicho a pak ještě dokontrolovávala spodem. A tam už většinou tatínci chodí..

Uživatel je onlinerozand
Ukecaná baba ;) 2379 příspěvků 16.03.18 11:20
@Anci.kolarova píše:
Co jsem se bavila se známou, která čeká už sedmé dítě…říkala, že to není moc příjmné ale není to bolestivé ten odběr plodové vody, ale žena pak má byt tyden v klidu nic nenosit apod.
Tak jsem zvědavá, pokud to tak je…jak to ten můj chlap unese, je zvyklý, že jsem čilá sice si dávám pozor na to abych netahala až moc těžké věci ale jinak funguji uplne normalne.

Ehm, tak to se může ještě hodně změnit, jsi teprve na začátku těhotenství. Stačí nevolnosti a čilá fakt nebudeš :lol:.

Jinak se mnou byl můj muž i u vnitřního ultrazvuku a až na základě zdejších diskuzí mě napadlo ptát se ho, jestli mu to nepřišlo divný. Říkal, že neví, proč by mělo, když mi navíc seděl u hlavy, takže se na to fakt nedíval :roll:. Vyšetřoval mě taky doktor. Nějak tohle moc nechápu - to by jako žárlil na to, že ti tam doktor něco strká? Mně to připadá hrozně směšný.

Tichošlápek
Echt Kelišová 9664 příspěvků 16.03.18 11:27

Moje dr děla vaginální az do předání k porodu. Neni ale takový problém, aby partner po uz přes břicho odešel a pak te vyšetřila spodem

Půáček
Kecalka 264 příspěvků 16.03.18 11:30

Nenabizeli ti odběr choriovych klku? Dělá se dřív než odběr plodové vody (tuším 12. nebo 13. tt) a předběžně výsledky jsou do 24 hodin. Definitivní do tydne. Já mám chromozomalni vadu a geneticka mi doporučila toto. Právě že nemusíš čekat ještě měsíc do té plodovky. Podstoupila jsem to s oběma detmi.

Jitul.kaaa9
Ukecaná baba ;) 1451 příspěvků 16.03.18 11:32

@Anci.kolarova mně dělali naposledy vnitřní na 1.screeningu. To byl u toho poprvé i manžel a přežil to :lol:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Rekonstrukce bytu: Na co si dát pozor?

Kupujete byt a potřebuje opravit? Anebo už nejste tolik spokojení s vlastním... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Články z Expres.cz

Sirotky ze Sýrie bych přijala, potřebují pomoc, říká „miss z děcáku“ Kašáková

Kauza padesáti syrských sirotků hýbe Českem. Europoslankyně Michaela Šojdrová... číst dále >

Evropa zaspala, měla se inspirovat v Perském zálivu, říká arabista Pelikán

Že si s migrační vlnou Evropská unie ukrojila mnohem větší krajíc, než může... číst dále >

Články z Ona Dnes

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Reklama