Do kolikátého týdne brát magnézko na tvrdnutí bříška?

271
12.11.08 16:50

Do kolikátého týdne brát magnézko na tvrdnutí bříška?

Ahoj maminky,
jen jsem se chtěla zeptat, beru magnézium na tvrdnutí bříška, nevíte do kolikátého týdne maximálně se může brát? Vím, že se pak ke konci musí vy:,–(it, ale nevím kdy.
Díky za rady. :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

384
12.11.08 17:08

Ahoj Sussie,

já taky beru Magnosolv (vždy jeden sáček do 1/2litru denně) na tvrdnutí bříška a jsem v 19.tt. Doktorka říkala, že mi předepíše další balení, když ho budu snášet dobře, a protože ho budu už za týden končit, tak cca ještě 4týdny ho budu brát určitě. Já se na to zítra zeptám. Jdu na kontrolu, a pak dám vědět.

Jinak tedy to tvrdnutí mám teď každý den několikrát…dokonce cítím i kontrakce a dost silně, tak mě to trochu znervózňuje. Doufám, že to přejde, protože je to dost nepříjemný. :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24837
12.11.08 17:10

Ahoj, magnesium vy:,–(it ve 36.TT.
Zelvoon, bříško mi tvrdlo od 20.TT, magnésko jsem brala 8tbl. za den, tvdrnutí nepřestávalo a rodila jsem po termínu… Držím pěsti, ať je to lepší. Ahoj, M.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1180
12.11.08 17:26

Ahoj, beru magnesium i teď v 2. těhu (v 1. těhu od 22tt). Teď ho beru od 19tt … 3×2 tbl. Na minulé kontrole (v 33tt) u Dr. mi bylo řečeno, že ho mám postupně vysazovat ke konci 36tt. Takže mě to čeká za týden. Ale zdůraznil mi Dr., že musím postupně snižovat dávky (3×1, 2×1, 1×1), je tu riziko, že kdybych náhle vy:,–(ila, mohla by se dát děloha do pohybu a rozběhnout se porod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
12.11.08 17:42

Ahoj
Musíš jej vy:,–(it okolo ukončeného 35tt. Takže začátek 36tt.

• Nahlásit
  • Citovat
13496
12.11.08 17:46

Ahoj
me dr rekl at vy:,–(im ctyri tydny pred datumem porodu aby se deloha mohla pripravovat na porod

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
271
12.11.08 20:12

Ahoj. Díky moc všem.
Mně tvrdne bříško od cca 20.týdne (2. těhotenství, u prvního to bylo podobně, možná i trošku dřív, tak jsem tajně doufala, že se mi to tentokrát vyhne), taky je to dost nepříjemný, většinou se mi pak chce šííleně na malou (a to jsem mohla být předtím třeba před 5 minutami), zvlášť venku je to super 8O , celý to ztvrdne a občas mám pocit, že se nemůžu normálně narovnat, jak to tam tlačí. Ale naštěstí to prodýchám a ono to přejde. Do 10× za den je to prý v pohodě.
Taky mám Magnosolv, mám to brát do vody cca 2-3× denně, k tomu piju občas Magnezii. Přijde mi, že to moc nezabírá, no zkrátka se to asi musí vydržet.
Radši se doktora příští týden ve 30tt ještě zeptám, ale zatím budu pít dál.
Díky moc a bezproblémová těhu a zdravá krásná miminka. :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
271
12.11.08 20:40

Magnosolv

Ještě jsem se chtěla zeptat Zelvoon, nebo někoho kdo taky bere Magnosolv, jestli to na vás nepůsobí průjmově? Já mám ten dojem, že to musí být z toho, nic jiného neberu a jím normálně. V minulém těhu jsem měla tabletky a to bylo v pohodě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
45
12.11.08 21:06

Ahojky, dnes jsem právě byla u lékaře a řekl, že mimi bude větší, abych už přestala brát magnezko, aby se tam prý nedrželo zbytečně dlouho. Tak asi taky záleží na tom jak je mimísek velkej. Jsem teď ve 34tt a bude prý lepší do měsíce porodit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18636
12.11.08 21:28

Anděla :lol: bude lepší do měsíce porodit? :lol: tak to ti doktor pěkně naplánoval.

Já brala při obou těhu magnesium do 36tt. A pak oba kluky porodila skoro na den v termínu.HonzaTP15.6.05 a narozen15.6.05 a TOm mi to kazí :) TP30.1.07 a narozen 29.1.07

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
45
12.11.08 21:37

Lacenko, on mě totiž straší, že když to samo nepůjde, tak tomu pomůžeme. Tak jsem z toho docela rozladěná, protože jsem si přála, aby si malej sám vybral datum porodu a ne kdy řekne doktor, ale kdyby pak měl mít třeba 5kg, tak zase kdo by to rodil. Tak nevím co je lepší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18636
12.11.08 21:51

co je lepší ti můžu s klidem říct: Už nikdy si nenechám vyvolat žádný porod. Promiň příliš emotivní poznámka, samozřejmě že je nejlepší poslouchat doktory, ale pokud bude malý jen „trošku“ vetší tak snad není důvod k vyhánění… Samo pokud nemáš 150cm a 50kg, ale to by šla rovnou na císaře, ne? Si jistě šikovná holka a malého vylodíte přirozeně… Přeji rychlý fyziologický porod

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3011
13.11.08 09:05

Holky a jaký je důvod hořčík vy:,–(it kolem 36.týdne :?:

Mě doktor právě v úterý řekl, že mám brát i nadále :!

Katka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24837
13.11.08 09:08

Jak psala Taminka, děloha si musí nacvičit kontrakce na porod a pak tam hrozí ochabnutí svalů u novorozence… Ahoj,M.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.11.08 11:12

Ahoj,
me tvrdlo brisko uz tak od 13tt, porad, tak 10× denne, takze jsem si na to casem zvykla 8) Magnezko jsem brala od te doby rekla bych skoro do konce, tak do 38 tt mozna, porodila jsem den po terminu a uplne v pohode… :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama