Do kolikati let si hrály vaše děti?

Anonymní
15.3.21 13:09

Do kolikati let si hrály vaše děti?

Ahoj holky :srdce:
Taková zajímavá otázka, do kdy si vaše děti hrály…
Já mám třeba děti ve věku:13m,13,15 a 18.
Moje děti si ještě hrají, teď ale tu 13 m nejvíce zajímají knížky, ale samozdřejmě ta si ještě hrát bude dlouho snad, doufáme že nebude za chvíli držet tablet snad ne, protože u nás doma to nikdo moc nedělá, což je super a tak mě zajímá jestli si vaše děti ještě hrají.
Popř. do kolikati let si hrály. :kytka: :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
68504
15.3.21 13:18

Co znamená hrají? Panenky? Lego? Deskovky? Karty?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.3.21 13:20

@Lama Lama No u nás někdy ta 13 a 15 vytáhnou panenky a s legem si taky hrají, deskový taky u nás frčí.

• Citovat
  • Nahlásit
25106
15.3.21 13:38

Dcera (12) nejradši maluje nebo něco vyrábí, ale občas si ve vaně vytáhne petshopáky 8)
Při deskovkách většinou dělá bankéře :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.3.21 13:57

15 a 17 lety už si nehrají. To jsou už skoro chlapi. 7 léta si ještě samozřejmě hraje.

• Citovat
  • Nahlásit
24082
15.3.21 14:00

Syn 9 let občas u kamaráda vytáhnou lego, ale jinak už víceméně ne.
Má tu deskovky, magnetickou stavebnici, na to ještě občas sáhne - ale spíš třeba když je tu mladší kamarád, co ho to ještě baví, nebo když je uklizená elektronika. Hodně hraček jsem už porozdala a vyházela, jen zabíraly místo.
Teď tu má akorát pár stavebnic, kdyby náhodou, čtyři deskovky a haldu plyšáků, se kterýma chce spát :lol:
Takže o to víc ho vyháním ven, protože jinak už by z 80% chtěl jen mastit hry a koukat na videa na tabletu :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33923
15.3.21 14:22

Celé dětství přiměřeně věku. Jak dítě dorůstá, tak hry ubývá, mění se její charakter a taky preferované hračky, hry, kreativní sady atd..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2067
15.3.21 14:38

Deti mame jeste male (skoro 7 a 20m) ale premyslim, kdy jsem si ja prestala hrat. Deskovky nepocitam, to hrajeme i ted s manzelem. V 15 jsem si uz urcite nehrala, to jsem lezela v knihach. Spis tak ve 12-13 jsem si prestala hrat, a zacala cist. Doufam, ze to tak budou mit i moje deti, u starsi zacina frcet tablet, knihy ji moc nebavi ale jako batole je milovala tak snad se k nim zas vrati. Mladsiho tablet nezajima (zatim).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28877
15.3.21 14:47

10ti letá si hraje jak s mladší ségrou (6), tak se svými kamarádkami co za ní přijdou na návštěvu. Většinou si hrají na něco imaginárního, né s hračkami. Pokud ano, tak s legem, petsshop, převlékají se za modelky.
Co vidím straší děti našich kamarádů, tak na společných srazech si děcka 11,12,13,14 - holky i kluci - spíš už povídají/navzájem se provokují, společně podnikají „kraviny“ - jít v noci do lesa/řvaní na návsi, hrají deskovky, chtěli by pařit na mobilu, poslouchat písničky, případně hrají nějakou hru s míčem venku -volejbal, přehazku, skáčou do bazénu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3798
15.3.21 14:51

Já si hraju furt. :D
Deskovky mě neopustily snad nikdy, ty paříme s manželem i několikrát do týdne, i ty puzzle si někdy složím. ;) A jestli počítáš mezi „hraní“ i čtení knížek, jak píšeš v úvodním příspěvku, tak to si hraje i moje devadesátiletá babička. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
48982
15.3.21 15:02

Syn (10 let) si pořád staví něco z lega, vyhraje si s plyšáky, hot wheels autodráhou, kuličkovou dráhou. Hodně hrajeme různé deskovky. Ale zároveň má i volně přístupný počítač, mobil. Takže tráví čas i na tom.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1901
15.3.21 15:27

Já si taky občas hraju, jestli se tak daji nazývat činnosti ne úplně nutné k přežití, popřípadě základnímu chodu domácnosti :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2422
15.3.21 17:29

Mladší (9) si hraje s legem, plyšáky, panenkami. Starší (11,5) si s hračkami nikdy moc nehrál. Ale spolu si zvládnou hrát na vymýšlení příběhů celé hodiny. Nepotřebují k tomu žádné hračky, nic. Prostě si vybájí situaci, svět, příběh a „hrají si“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
102
15.3.21 21:44

Já od mala hodně četla, ale s panenkama jsem si hrála ještě tak do 18 -což mohl být i způsob terapie

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat