Reklama

Do porodnice na posledni chvíli?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.01.17 21:34
Do porodnice na posledni chvíli?

Čekám druhé dítě a jelikož bydlím vedle porodnice (5 min pěšky) tak si říkám že pokud by se mi rozjel porod spontáně doma…že bych si dala vanu a celou tu hnusnou fázi otevírání si třeba odbyla doma v teple vodě.. prvni porod byl vyvolaný a celý jsem ho proprujmovala, prozvracela, vanu tam nemají jen sprchu - kde mi byla zima.. pak jsem tam ležela s nohama do praku takovou dobu… mě prostě hrozně vana a teplá voda uvolnuje a veřím že bych to cele ve vaně zvládla lépe.. a až by se to nedalo vydržet by mě přítel hodil do porodky..?? u nas je ta porodnice stejně tak alternativní že nic nedávají na tlumení nebo tak.. nebo myslíte že bych to pak jako nemusela stihnout anebo bych mohla nějak ohroz miminko???it

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15265 příspěvků 15.01.17 21:37

Nedelala bych to. To, ze bydlis 5 minut od porodnice neznamena, ze se dostanes do 5 min na sal. Nikdy nevis, co se kde zvrtne. Navic v porodnici ti budou sledovat ozvy, kdyby neco, budou jednat driv. To doma neosefujes.

Příspěvek upraven 15.01.17 v 21:38

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2291 příspěvků 15.01.17 21:38

To ti asi nikdo nezaruci, ponevadr kazdej porod je jinej. Osobne bych se spis poohlidla po porodnici s vanou, kdyz vis, he ti to dela dobre. Ale ja nejsem asi dostatecne alternativni teda.

smurfka
Nadpozemská drbna 29406 příspěvků 15.01.17 21:39

Já to tak měla u obou dětí..do porodnice jsem jela opravdu jen na sál porodit..jinak jsem byla doma..ale nebylo to umyslně..u prvního jsem nevěděla kdy teda to má začít, kdy mám volat..měl a jsem ihned nástup kontrakcí co tři minuty..žádná pomalé rozjíždění a navíc mě nebolel podbříšek - měla jsem kontrakce do zad, voda mi nepraskla, tak jsem furt čekala kdy to jako bude horší a mužu vyrazit..
u druhého jsem musela čekat na manžela až prijede z práce aby se postaral o staršího…a tomu to trošku trvalo..takže zase doma.. :mrgreen:

ka2ka
Extra třída :D 12663 příspěvků 1 inzerát 15.01.17 21:39

To ti nikdo nepoví, ale když se něco stane tak si budeš vyčítat, že jsi nešla do porodnice o pět minut dřív

axelina
Ukecaná baba ;) 1880 příspěvků 3 inzeráty 15.01.17 21:42

@Cuddy ..no třeba budu zas přenašet a bude vyřešeno.. nebo mě to chytne někde „v terenu“ ale tak strašně bych si přála tu vanu s teplou vodou… u nas vanu mají ale teplota vody 25 C! to bych zmrzla :-)

smudlinky
Ukecaná baba ;) 2480 příspěvků 370 inzerátů 15.01.17 21:43

Ja s druhym porodem do porodnice taky nespechala, v noci se rozjely kontrakce, tak jsem cekala ze vzbudim manzela az bude hur. pak jsme hledali poznamky z predporodniho kurzu co jsme absolvovali pred 6 lety at vime pri jakych intervalech volat do porodnice. volali, jsme- to mi stihla prasknout voda a hle do 2 minut bylo druhatko na svete. Do porodnice nas vezla sanitka dva. Prvni porod jsem v porodnici stravila tusim 12hodin, bylo to ale pres noc, takze jsem si u toho stihla i zdrimnout ;-) oba porody jsem mela klasicke, bez jakychkoliv komplikaci.

zrcadlo
Kelišová 6616 příspěvků 15.01.17 21:45

Já to mám podobně blízko, přesto jsem s druhým u silnějších pravidelných kontrakcí jela (první porod nebyl úplně bez komplikací). Podívali se a řekli mi, že se zatím nic zásadního neděje (že prý ani není zaniklý čípek), tak jsem se zeptala, jestli můžu jet domů, když to máme autem 3min. Řekli, že ano, že to může být klidně ještě na celý den, ale u druhorodiček člověk nikdy neví. Doma jsem si dala horkou vanu a cca za 1,5h už byly kontrakce tak silné, že jsem manžela zburcovala podruhé, dítě se narodilo 20min. po příjezdu do porodnice.

sim.04
Zasloužilá kecalka 652 příspěvků 15.01.17 21:46

Tak jestli plánuješ porodit doma ve vaně, tak tam lež, teplá voda to dokáže pěkně rozjet. A nikdy nevíš jak to bude rychlé nebo co se bude dít. A miminko klidně můžeš nějak ohrozit, pokud vyvstane nějaký problém. Takže za mě, kontrakce po 3 minutách nejvíc a už bych mazala. Budeš ráda že dojdeš k autu.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.01.17 21:50

@zrcadlo @smudlinky no ja právě prvni přenášela a porod vyvolavali… takže jsem byla v porodnici už 2 dni před porodem a vadilo mi že si nemužu dát tu vanu a stejně si mě tam nikdo nevšímal… nakonec malý šel vexem.. ale jako tak dlouho bych doma nečekala pochopitelně.. jsem posera a nejsem alternativec.­.nemocnice mi nevadí ale vadí mi že jsem tam nemohla být ve vaně a ležet na zadech na koze kdy mi ta bolest v kříži přišla nesnesitelna nakonec jsem omdlela

andelka83
Neúnavná pisatelka 19347 příspěvků 15.01.17 21:51

Tak já jsem do porodnice nikdy extra nespěchala, bydlím autem 5 minut od ní. U prvního jsme přijeli dvě hodiny před narozením malého, u druhého mi kontrakce začaly kolem 19h, šla jsem do té vany, houpala se na míči, kontrakce byly nepravidelně po cca 3-7 minutách, až když to vypadalo že fakt rodím a začalo to fest bolet volala jsem kvůli hlídání a odvozu,23.15 jsem tam dorazila, monitor 15 minut, příjem, utz a 00.14 malý na světě. Sestřička se smála že příště porodim doma, ale nikdo neřekl že bych přijela pozdě, nevadilo to v ničem, i ty blbé papíry se stihly vyplnit a sepsat. Já zbytečně brzo do porodnice nelezu, není mi tam nic moc, radši jsem skoro celou první dobu porodní doma.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.01.17 21:53

@sim.04 ..jak se znám tak jakmile mě píchne po 40 tt už tam budu nastoupená :-) možná si moc fandím že vydržím doma v klidu ve vaně haha… ohrozit dítě rozhodně nechci.. ale nechci ani trpět a mrznout několik hodin na koze s monitorem na břiše

smurfka
Nadpozemská drbna 29406 příspěvků 15.01.17 21:54
@Anonymní píše:
@zrcadlo @smudlinky no ja právě prvni přenášela a porod vyvolavali… takže jsem byla v porodnici už 2 dni před porodem a vadilo mi že si nemužu dát tu vanu a stejně si mě tam nikdo nevšímal… nakonec malý šel vexem.. ale jako tak dlouho bych doma nečekala pochopitelně.. jsem posera a nejsem alternativec.­.nemocnice mi nevadí ale vadí mi že jsem tam nemohla být ve vaně a ležet na zadech na koze kdy mi ta bolest v kříži přišla nesnesitelna nakonec jsem omdlela

promin ale nikdy nic nemusíš..musíš akorát porodit..stačí se ozvat..oni ti nemužou nařídit ležte nebo vás vyhodíme na ulici, neprocházejte se, nebo vás neodrodíme..ozvi se a trvej na tom že dobře ti je tam, tak tam pujdeš, dobře ti je v sedě, tak si sedneš..nejsi vězen, jsi klient.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.01.17 21:56

@andelka83 …jee takhle bych si to přála no… taky kvuli hlídání malýho.. u prvního porodu mi řekli že faze otevirani u mě byla na prvorodičku rychlá a že u druhýho nemám moc otálet s odjezdem do porodky.. ale snad poznam kdy se jen otevírám a kdy je tlak na spodek si myslím… pak bych okamžitě jela samozřejmě… vždyt ta bolest se pak už nedá vydržet co si pamatuju

Helileli
Závislačka 2765 příspěvků 15.01.17 21:58

U mladsiho jsem prijela cca hodinu pred porodem, dal se monitor, a klesajici ozvy. Sice se to upravilo, ale vylezl dost fialovej, on ten sestup do porodnich cest opravdu neni uplne bez rizik. Nemela jsem zadne zasahy, medikaci, uplne prirozeny porod.
Ona i pri domporodu je pritomna PA a kontroluje ozvy, rotaci mimca atd. :nevim:
Navic druhy porod byva casto ficak, taky vubec pak nemusis byt schopna z te vany vylezt.
Nedelala bych to.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Na dovolenou jeli po rozchodu? Bučková naznačila konec už před měsícem

Napsala jsem vše, co jsem říct chtěla, na svůj Instagram, odbývá Eliška... číst dále >

Bývalý sparťan Zelenka dvakrát napadl manželku: „Neuklízí a vylila na mě kolu“

Platí za jednu z ikon fotbalové Sparty, vždyť v jejím dresu válel v dobách,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

V Praze nám můžou závidět, říká Šumavan Marek Ztracený

S partnerkou a synem žije v Železné Rudě. To je místo, kde Marek Ztracený... číst dále >

Reklama