Do porodnice taxíkem? Jely jste?

49
16.11.19 01:30

Do porodnice taxíkem? Jely jste?

Ahoj. Za měsíc mám termín, takže vlastně to klidně už může být kdykoliv. A v čem mám problém… Samozřejmě nevím, jak budu rodit. Pokud mi třeba praskne voda, tak v pohodě, ale pokud mi začnou kontrakce, tak do porodnice nepojedu dřív, jak když budou tak po cca pěti minutách, aby mě třeba zase neposlali domů. Prvně dám dceru k babičce a pak se budu snažit dovolat manžela, který permanentně mobil nezvedá i když ho vyloženě prosím, aby ho teď hlídal… Jedině kdo by mě mohl hodit autem je mamka, ale té se taky dovolat bývá umění. Buď nezvedne nebo mi to vytípne a volá třeba až za hodinu nebo dvě, protože je třeba zrovna v obchodě nebo se jí prostě zrovna nechce nebo nehodí ten mobil vzít. A tak nejspíše pojedu taxíkem. Porodnice cca 3 km od bydliště. Pokud bych se dovolala manžela, tak fajn budu klidnější, ale nějak si nedovedu představit takto jed sama. Jezdím teď poslední dobou často a v 95% narážím na protivné nesympatické jedince a když třeba jedu z nákupu a vidí břicho a velkou tašku, tak vystoupí a pomůže mi to naložít a vyložit tak možná 10% z nich. Takže se tak nějak děsím představy, že budu sama, to auto si zavolám, přijede nějaký protivný nabručený patron. Já si v bolestech sama naložím kufr a do toho mě v tom autě třeba 2× chytí kontrakce, pak si zas kufr vyložím a půjdu na příjem. Je to sice fakt blbina, ale mě to nevím proč šíleně děsí snad víc než třeba klystyr před porodem :mrgreen: Takže bych si strašně moc potřebovala přečíst zkušenost jiných, že tak do porodnice jely a bylo to v pohodě :lol: :lol: nebo se klidně podělte i o jiné způsoby, jak jste tam samy jely. MHD, vlak… :lol: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
662
16.11.19 01:43

Znam par kamaradek, co jely do porodky taxikem, proste ho slusne poprosis, kdyz ho to nenapadne, jestli ti muze pomoct s taškou ;)
A jinak klystýr muzes v pohode odmitnout, neni povinný :) tak se neboj ozvat, prijemny a rychly porod :pankac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1237
16.11.19 06:18

@white_snow zavolala bych si sanitku. A manžel va máma jsou oba teda dárečci k pohledání. Kdy jindy být v pohotovosti než teď. No nic, sama víš nejlíp, koho sis vzala. Upřímně bych nechtěla být ani v kůži toho taxikáře, kdyby se ti porod rozjel, nastaly komplikace, cokoliv. Taky můžete zůstat trčet v koloně. Ale rozhodnout se musíš sama

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11748
16.11.19 06:50

Hele byla tu diskuze, kdy jedna holka říkala, že pracuje na taxi dispečinku… Říkala, že jsou fakt nadšení, když jim rodicka znecisti auto…
Manžel je trošku ignorant, že? Vážně chce s jet s někým cizím v kontrakcich?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
645
16.11.19 06:59

Musím říct, že mě teda vezl manžel…za což jsem strašně ráda, ale mě praskla voda a byl večer, takže zrovna dojel z práce. Vůbec se ti nedivím, že tě to děsí. Mě zase děsilo parkování před nemocnicí ve dne :lol: protože tam je věcně nerváno a šlapat kdo ví od kud… Brrrr :mrgreen: Pokud by si manžel nedal říct a hlídání mobilu nevzal vážně, jak už tu někdo psal radši bych volala sanitku než taxi. Právě třeba kvůli případným komplikacím nebo se to může hodně zrychlit a co s tebou pak taxikář udělá… :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3527
16.11.19 07:25

No kdyby zakladatelka vznesla dotaz, jestli si zavolat sanitku, tak by se tady na slitlo hejno srsni, ze si ma vzit taxik a nezneuzivat system :roll: Stejna diskuze uz tady byla stokrat. Takze tezko radit..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26261
16.11.19 07:27

No bezne tu byvaji diskuze, ze volat sanitku do porodnice je zneuzivani, ze maji jet se sousedem, taxikem, pomalu MHD. Najednou se sanitka doporucuhe. Zajimave veletoce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1237
16.11.19 07:37

@Pajka89 @vokishka tak mě osobně by nad ničím jiným než sanitkou případně teda mámou nenapadlo přemýšlet a to z mnoha důvodů, jako je zdravotní riziko, kolona i to znečištění auta. Ale mě teda pokaždé vezl samozřejmě manžel, nedovedu si představit, že by mě nechal ve štychu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1849
16.11.19 07:45

Clovek nikdy nevi, jak to bude. Me ted podruhe praskla voda pri cekani na poradnu v porodnici, takze jsem jen presla 50 metru k porodnimu salu. Nic jsem s sebou nemela a nevadilo to. Manzel mi vse dovezl, tak za 2 hodky. Takze jsem vlastne do porodnice jela vlakem a tramvaji :mrgreen:.Poprve praskla voda vecer, takze byl manzel doma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11748
16.11.19 07:46

@vokishka já jsem vždycky radila sanitu. Ty chytré horákyně si můžou jít trhnout ploutvi…
Tady spíš vidím jako problém ignoraci manžela a maminky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
904
16.11.19 07:48

A nemá sv blízkosti nějaké kamaradky, pritelovi kamarády nebo sousedy s kteryma se bavite, ze by Te nekdo z nich mohl odbezt treba? Urcute to bude prijemnejsi mez taxík ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1687
16.11.19 07:59

Taxíkem bych opravdu nejela. Ani MHD :roll: :lol: Když není schopné okolí, tak jedině sanitkou..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4010
16.11.19 08:00

@white_snow ja k prvnimu porodu jela taxikem, uprimne me ani nenapadlo volat sanitku, ale kdyz nad tim ted tak premyslim tak je to asi logictejsi nez taxik :mrgreen: Tehdejsi pritel byl v praci a nesmel mit mobil u sebe a stejne nemel ridicak :mrgreen: Taxikar teda nemel zadnej problem me odvezt, ale nebyla jsem takova ta rodicka z filmu ktera u kazdy kontrakce rve jak pavian :mrgreen: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1223
16.11.19 08:08

A jak se jezdívalo do porodnice dřív, když ještě každej neměl tři auta? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11748
16.11.19 08:16

@fera21 no a nebyly téměř taxíky. Hádám že sanitkou nejvíc