Do zimního fusaku v kombinézce? Otužování

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
543
13.11.21 10:07

Do zimního fusaku v kombinézce? Otužování

Tak dnes ještě jedno téma :))

Prosím o radu, snažíme se syna (4 měsíce) lehce otužovat, oproti jiným dětem ho oblíkám podstatně méně… Nicméně… Jsme zvyklí chodit ven i ve velké zimě, takže bychom chodili i s kočárkem, ale teď mám dilema… Máme zimní fusak Elodie, teploučký,… Dávat synovi do takhle teplého fusaku ještě zateplenou kombinézku nebo stačí nějaký teplý plyšový overalek? Nevím si s tím upřímně moc rady… Teď spí na terase v teplákovém overalku (bez plyše) a zimním fusaku a je to akorát, není přehřátý ani studený, ale co až bude větší zima?

Moc moc díky za rady!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
424
13.11.21 10:14

Dítě se mi narodilo v zimě a vystačili jsme si jen s kombinézou, když bylo pod nulou tak navíc s nánožníkem a případně tenkou dekou (tu jsem vozila v kočárku pro případ potřeby vždy). Nikdy by mě nenapadlo dávat dítě do fusaku a zimní kombinézy. To je jako by měl člověk na sobě dvě zimní bundy a oteplováky.

Příspěvek upraven 13.11.21 v 10:22

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
543
13.11.21 10:21

@Snorlaxik No právě… ale všechny moje kamarádky na mě koukali jak na šílenou matku, že chci synovi dávat přes kombinézku jen deku…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2381
13.11.21 10:42
@Bajina.P píše:
@Snorlaxik No právě… ale všechny moje kamarádky na mě koukali jak na šílenou matku, že chci synovi dávat přes kombinézku jen deku…

Oblikej dite podle toho, jak mu je/neni zima a ne podle kamaradek ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
752
13.11.21 10:48

@Bajina.P
Proč řešíš kamarádky? :) Obleč svoje dítě podle svého citu. Jen pozor, aby mu nebylo chladno. Ale myslím, že jak v kombinéze a fusaku by se upeklo. Pokud se koupí kvalitní kombinéza, tak deka by měla stačit.
Rozdíl je koupit nějakou obyčejnou, levnou a očekávat výsledky. To se nedivím, že dítě pak potřebuje ještě fusak. Ale chápu, že jsou i „levnější“ a kvalitní. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5090
13.11.21 11:07

Do Elodie fusaku bych teď dala jen jednu vrstvu merina a pořádně zateplila hlavu (kukla). Ve velké zimě přidala overal na tu jednu vrstvu, ale hodně bych kontrolovala, jestli se mládě nepeče.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26130
13.11.21 11:21

Ja nikdy ani v největší zimě nedávala fusak a kombinézu zároveň, vždy jen jedno a případně třeba deku na zakrytí, kdyby byla jo zima, ale v obojím bych je upekla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13.11.21 11:22

Záleží na fusaku a taky jak dítě v tom kočárku je. My měli gesslein sleepy, do kterého se to dítě údajně má dát max v té teplakovce. Synovi loni vyšla zimní sezona na nějakých pět až deset měsíců věku a už jezdil ve sporťáku v pololehu, protože do korby se už nevešel a taky už chtěl koukat a ruce vystrkoval ven. Od pasu nahoru už fusakem moc kryty nebyl, takže minimalne zimní bundu a dobré rukavice to chtělo. Dole mohl mít normálně teplacky jako doma. Na ty největší mrazy ale taky nějakou chvíli jezdil i v kombinéze. Ale to bylo minus deset i víc. Nejvíc jsem užila chlupaté kombinézy medvědy z Tesca…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1092
13.11.21 11:26

Tak ja asi otuzuju vic teda, neumyslne :mrgreen: ted ho do zimniho fusaku davam jen v tom, v cem je doma (body, teplacky), pridavam jen outlast kuklu a capacky.. kdyz je minus, tak davam mikinu. A je teply akorat.. az pujde v prubehu zimy do sportaku, tak na obleceni pridam

Příspěvek upraven 13.11.21 v 11:29

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13.11.21 11:28

Jako ležící mimino bych asi dávala do fusaku tak, jak je doma plus ta čepice a případně něco na krk. Jinak je celý v tom fusaku že jo. Ale zima je dlouhá a celou zimu jen ležet nebude

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3355
13.11.21 13:46

Já mám fusak z merinovlny a dávám v nem kluka ven spát. Fusak nejde úplně natesno stáhnout kolem hlavy, dite už je velké.

Na sobě má perovou zimni bundu, vlněné oblečení - body, punčochy a overal, zateplovaci termo ponozky az pod zadek a prosivane lehoučce vatovane kalhoty. Čepici, přes ni kapucu od té bundy a přes fusak perinku a nanoznik. Do rukávu zastrcene rukavicky. A prehratej není nikdy, přece jenom spi mi tak venku dvě a někdy az tři hodiny, jednou dal výjimečně i tři a půl, nehýbe se logicky vůbec :think: je mu rok.

Ven na procházku ho tak nenavlikam, ale to nechodime na tak dlouho a taky nespí a občas se hne, dela něco s ruckama, občas ho vyndam na hřišti a tak. Dávám mu zatepleny kabatek, mikinu, zateplene džíny, punčocháče a body/triko. A zimni boty. A v tom ho dam do toho fusaku do sedu, takže má schované jen nohy a zada.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22
13.11.21 14:34
@Luminance píše:
Tak ja asi otuzuju vic teda, neumyslne :mrgreen: ted ho do zimniho fusaku davam jen v tom, v cem je doma (body, teplacky), pridavam jen outlast kuklu a capacky.. kdyz je minus, tak davam mikinu. A je teply akorat.. az pujde v prubehu zimy do sportaku, tak na obleceni pridamPříspěvek upraven 13.11.21 v 11:29

Mám to úplně stejně + fusak outlast. V případě, že by to letos vypadalo na pořádnou zimu, vyměním oblečení z bavlny za funkční materiál.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
110
15.11.21 20:43

Ja jsem teda davala jen fusak a merino kuklu na hlavu. Mela jsem lodger fusak a zabalila do toho, jak do zavinovacky. Prdla jsem ji tam, tak jak byla doma, max neco na nohy kdyz se mi zdalo ze je fakt zima. Nikdy nebyla studena ani prochladla. Od toho ten fusak je ne? Aby usnadnil to oblikani, jen sup sup a je to… kdyz jsem fusak parkrat z nakyho duvodu nemela, tak byla v kombineze a tam to vrstveni a vsechno bylo teda horsi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20262
15.11.21 21:43

No v každém případě by nemělo být dítě venku pod minus pět stupňů kvůli krátkých dýchacím cestám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1217
15.11.21 21:45
@Bajina.P píše:
@Snorlaxik No právě… ale všechny moje kamarádky na mě koukali jak na šílenou matku, že chci synovi dávat přes kombinézku jen deku…

A co budou ty matky delat az bude mrznout?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat