Reklama

Doba čerpání rodičovské dovolené

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

mama.tata.mimi
Kecalka 112 příspěvků 30.01.17 18:17
Doba čerpání rodičovské dovolené

Ahoj, žádala jsem zaměstnavatele o prodloužení rodičovské dovolené do 4 let věku dítěte, personalistka mi odpověděla, že rodičovskou dovolenou u zaměstnavatele mohu čerpat pouze do 3 let věku dítěte. Povinností u zaměstnavatele je tedy prý pro mě nastoupit do zaměstnání ve věku 3 let dítěte nebo tuto záležitost řešit jinak. Je to pravda? Jaké jiné řešení má podle Vás na mysli?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Elishka1
Závislačka 2590 příspěvků 30.01.17 18:19

Povolit na 4 roky zaměstnavatel nemusí, nemyslela výpověď?

acimedaca
Nadpozemská drbna 25706 příspěvků 30.01.17 18:20

Mozna dohodu se zamestnavatelem a nasledne neplacene volno

Svistice
Neúnavná pisatelka 16931 příspěvků 3 inzeráty 30.01.17 18:27

RD je mozna pouze do 3 let veku ditete! Herdek zenske, kdy uz to prestanete motat, je to tu denodenne a jsou toho plne pracovni a financni portaly.
Po 3. roce buď vypoved (bacha na vypovedni lhutu) nebo zkusit se domluvit na neplacenem volnu (a ohlidat si zdravotni pojisteni).

mama.tata.mimi
Kecalka 112 příspěvků 30.01.17 18:36

@Svistice Měla bych nastoupit za cca 13 dní. Tou výpovědní lhůtou se myslí dvouměsíční, tu nestihnu. Při neplaceném volnu je to jak se zdravotním pojištěním. To neplacené volno, ale nemá zaměstnavatel povinnost přijmout, že?

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2293 příspěvků 30.01.17 18:43
@mama.tata.mimi píše:
@Svistice Měla bych nastoupit za cca 13 dní. Tou výpovědní lhůtou se myslí dvouměsíční, tu nestihnu. Při neplaceném volnu je to jak se zdravotním pojištěním. To neplacené volno, ale nemá zaměstnavatel povinnost přijmout, že?

Samozřejmě že nemá.

Caitlyn
Kelišová 5791 příspěvků 30.01.17 18:46
@mama.tata.mimi píše:
Ahoj, žádala jsem zaměstnavatele o prodloužení rodičovské dovolené do 4 let věku dítěte, personalistka mi odpověděla, že rodičovskou dovolenou u zaměstnavatele mohu čerpat pouze do 3 let věku dítěte. Povinností u zaměstnavatele je tedy prý pro mě nastoupit do zaměstnání ve věku 3 let dítěte nebo tuto záležitost řešit jinak. Je to pravda? Jaké jiné řešení má podle Vás na mysli?

Jo, tak třeba můj minulý zaměstnavatel to tak měl, že max. do tří let a pak návrat. Avšak, během doby, co jsem byla na rodičáku tam přišel jiný ředitel, takže pokud bych o tom místo strašně moc stála a chtěla se tam vrátit a zároveň bych chtěla být ještě rok doma, tak bych se vyprdla na personalistku a napsala doporučeně dopis se žádostí přímo řediteli firmy.

Co se týká mě, já si našla během rodičáku jinou a milionkrát lepší práci, takže jsem naopak rodičovskou ukončila dřív, než jsem musela, ale tu práci jsem si nechtěla nechat utéct.

myskalucka
Echt Kelišová 8115 příspěvků 30.01.17 18:51
@Svistice píše:
RD je mozna pouze do 3 let veku ditete! Herdek zenske, kdy uz to prestanete motat, je to tu denodenne a jsou toho plne pracovni a financni portaly.
Po 3. roce buď vypoved (bacha na vypovedni lhutu) nebo zkusit se domluvit na neplacenem volnu (a ohlidat si zdravotni pojisteni).

To neni jen tady, ale i na fb. Byla tam podobná diskuze a najednou se přidala zhrozena maminka, že si byla prodloužit rp na 3,5 roku, že zaměstnavatel to ještě neví a ze jako fakt musí zadat o neplacené volno a on s tím nemusí souhlasit? 8o a co ma teda jako dělat :zed:

acimedaca
Nadpozemská drbna 25706 příspěvků 30.01.17 19:03
@mama.tata.mimi píše:
@Svistice Měla bych nastoupit za cca 13 dní. Tou výpovědní lhůtou se myslí dvouměsíční, tu nestihnu. Při neplaceném volnu je to jak se zdravotním pojištěním. To neplacené volno, ale nemá zaměstnavatel povinnost přijmout, že?

nastoupíš ten den, co máš. oni ti dají výpověd - a ted je otázka, jak to bude dál, jestli po tobě budou chtít abys chodila ty dva měsíce do je výpovědní lhůta do práce a nebo jestli se dohodnete na okamžité výpovědi. Ale to je pak různé krácení podpory na pracáku, jestli tam pak půjdeš.
Na neplaceném volnu se lze se zaměstnavatelem dohodnout, ale není to jeho povinnost, ty bys pak měla povinnost platit si zdravotní pojištení každý měsíc, dokud bys nenastoupila do práce.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62563 příspěvků 3 inzeráty 30.01.17 19:08

@acimedaca A proc by ji oni davali vypoved, kdyz ona je ten, kdo cjce zustat doma?

acimedaca
Nadpozemská drbna 25706 příspěvků 30.01.17 19:10
@j.a.n.i1 píše:
@acimedaca A proc by ji oni davali vypoved, kdyz ona je ten, kdo cjce zustat doma?

pravda, to jsem to jen špatně formulovala, soustředila jsem se na to, že normálně nastoupí do práce a pak se to bude řešit - v odpovědi na to, že už nestihne 2m výpovědní lhůtu

Latty
Zasloužilá kecalka 720 příspěvků 30.01.17 19:11

@j.a.n.i1 třeba proto že oni by jí tam to místo nechtěli držet?

acimedaca
Nadpozemská drbna 25706 příspěvků 30.01.17 19:14
@Latty píše:
@j.a.n.i1 třeba proto že oni by jí tam to místo nechtěli držet?

ale ona je ta, kdo má problém, né zaměstnavatel. Takže jestli nemůže/nechce nastoupit do práce, tam má dát logicky výpověď ona

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62563 příspěvků 3 inzeráty 30.01.17 19:20
@Latty píše:
@j.a.n.i1 třeba proto že oni by jí tam to místo nechtěli držet?

I kdyby nechteli, tak zadosti o prodlouzeni rd dala jasne najevo, ze nastoupit nechce/nemuze a tedy staci pockat, az bude chtit skoncit ona, idealne na dohodu…

mama.tata.mimi
Kecalka 112 příspěvků 30.01.17 19:28
@acimedaca píše:
nastoupíš ten den, co máš. oni ti dají výpověd - a ted je otázka, jak to bude dál, jestli po tobě budou chtít abys chodila ty dva měsíce do je výpovědní lhůta do práce a nebo jestli se dohodnete na okamžité výpovědi. Ale to je pak různé krácení podpory na pracáku, jestli tam pak půjdeš.
Na neplaceném volnu se lze se zaměstnavatelem dohodnout, ale není to jeho povinnost, ty bys pak měla povinnost platit si zdravotní pojištení každý měsíc, dokud bys nenastoupila do práce.

A to bych musela platit zdravotní pojištění i když bych celodenně pečovala o dítě? Myslela jsem, že to platí stát (při péči o 1 dítě do jeho 7-mi let).

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Rekonstrukce bytu: Na co si dát pozor?

Kupujete byt a potřebuje opravit? Anebo už nejste tolik spokojení s vlastním... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejzrůdnější vražedkyně Česka? Fikáčková drtila kojencům hlavy, nesnášela jejich křik

Do historie české kriminalistiky se zapsala řada vrahů. Někteří byli nebývale... číst dále >

Co zlomilo Slavíkovi vaz? Opakující se skandály a odchod partnera

Konec! Karel Gott a ani Lucie Bílá si letos dalšího Zlatého Slavíka na své... číst dále >

Články z Ona Dnes

VIDEO: Jak se ze služky Gottwaldové stala první dáma. A lidé se jí smáli

Toužila být obdivována jako její předchůdkyně Hana Benešová. Jenže Martě... číst dále >

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Reklama