Reklama

Doba platnosti pasu u dětí do 5 let

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Mirii
Generální žvanilka 22591 příspěvků 07.05.11 20:40
Doba platnosti pasu u deti do 5 let

Chtela bych se zeptat zda nekdo z vas nevi jak je to od roku 2012 s platnosti pasu pro dite do 5 let. Lonsky rok jsme nechali dceri udelat jeji vlastni pas a na nem mam napsany doba platnosti do roku 2015. Dnes jsem se dozvedela,ze do 5 let veku ditete bude platnost pasu pouze rok :roll: na strankach ministerstva vnitra ale maji psano jen ze pas je do 15 let ditete na 5 let a od 15 let plati 10 a tak jsem z toho jelen :think:

Dekuji moc za odpovedi.....

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

PetkaK 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.05.11 20:47

Mirii, neodpovím ti přesně na to co chceš, ale pokud máš ty zapsané dítě v pase, tak to platí jen do letošního 30.6. - po tomto datu musí mít dítě svůj vlastní pas, který prý platí 5 let pokud se nezměnila k nepoznání podoba dítěti.

Vše co jsem ti teď napsala, jsem zjišťovala loni někdy v listopadu a nevím jestli se to třeba nějak nezměnilo.

romype
Ukecaná baba ;) 1703 příspěvků 07.05.11 20:49

od 1.1. 2012 musí každé nezletilé dítě mít svůj vlastní pas, ruší se zapsání dětí v pase rodičů, pokud už dítě pas má, nechá se normálně doběhnout jeho platnost.

Aladina
Echt Kelišová 7584 příspěvků 07.05.11 20:53

Toto jsem našla na aktuálních stránkách.Omlouvám se zakladatelce, ale reaguju na druhý příspěvek.

Zapisování dětí do cestovních dokladů rodičů bude zrušeno
Podle nařízení Evropského parlamentu a Rady Evropského společenství č. 444/2009, které je závazné pro všechny státy Evropské unie, nebude možné do cestovního dokladu rodiče zapisovat údaje o dětech mladších 10 let počínaje dnem 1. července 2011 a dále všechny zápisy dětí v cestovních dokladech rodičů budou platné pouze do 26. června 2012. To znamená, že po 26. červnu 2012 bude moci dítě cestovat do zahraničí pouze s vlastním cestovním dokladem.
Připomínáme všem rodičům, kteří se chystají s dětmi mladšími 10 ti let do zahraničí a nemají je zapsané v cestovním dokladu, aby tak učinili nejpozději do 30.6.2011.
Pokud si zvolíte podání žádosti o nový cestovní pas pro své děti, nezapomeňte si pro případ prvního pasu dítěte zajistit u krajského úřadu vydání Osvědčení o státním občanství, které je jedním z povinných dokladů.

Mirii
Generální žvanilka 22591 příspěvků 07.05.11 20:57

Holky diky moc,ale ja potrebuji vedet zda ten novy pas plati tez 5 let a nebo zda bude platit jen rok.......prvni dcera ma na 5 let,ale potrebujeme delat pas i dcerce druhe. Kdo by mi jako ohodnotil zda se dcera nezmenila moc? To mi prijde jako nesmysl :nevim:

PetkaK 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.05.11 21:02

Cestovní pas se strojově čitelnými údaji a s nosičem dat s biometrickými údaji se vydává
ve lhůtě 30 dnů, je-li žádost podána na zastupitelském úřadě v zahraničí, ve lhůtě 120 dnů
občanům ve věku do 15 let s dobou platnosti na 5 let, občanům starším 15 let s dobou platnosti na 10 let; dobu jeho platnosti nelze prodloužit

http://www.mvcr.cz/…doklady.aspx?…

beruska2x
Ukecaná baba ;) 2380 příspěvků 07.05.11 21:11
Mirii píše:
Holky diky moc,ale ja potrebuji vedet zda ten novy pas plati tez 5 let a nebo zda bude platit jen rok.......prvni dcera ma na 5 let,ale potrebujeme delat pas i dcerce druhe. Kdo by mi jako ohodnotil zda se dcera nezmenila moc? To mi prijde jako nesmysl :nevim:

plati 5 let jde ale o fotku, musi uz tam mit znatelne jasne rysy obliceje - ja ted delala malymu ve cca 2,5 letech a to uz je pry ok ale miminku to nema cenu, … posuzovat.. planovane asi nikdo ale muze byt problem na letisti - nemusi te pustit pac ditko nebude si na fotu podobne..

PetkaK 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.05.11 21:13
beruska2× píše:
Mirii píše:
Holky diky moc,ale ja potrebuji vedet zda ten novy pas plati tez 5 let a nebo zda bude platit jen rok.......prvni dcera ma na 5 let,ale potrebujeme delat pas i dcerce druhe. Kdo by mi jako ohodnotil zda se dcera nezmenila moc? To mi prijde jako nesmysl :nevim:
plati 5 let jde ale o fotku, musi uz tam mit znatelne jasne rysy obliceje - ja ted delala malymu ve cca 2,5 letech a to uz je pry ok ale miminku to nema cenu, … posuzovat.. planovane asi nikdo ale muze byt problem na letisti - nemusi te pustit pac ditko nebude si na fotu podobne..

Přesně tak, my chceme jet letos do Švýcarska, malá bude mít rok. Švýcarsko není v EU, takže si jaksi nelajznu aby neměla malá pas, i když jí mám zapsanou u sebe, prostě mám strach. Pas budeme dělat za měsíc (v 10m), no a jsem docela zvědavá jak dlouho na něm bude k poznání :nevim:

Mirii
Generální žvanilka 22591 příspěvků 07.05.11 21:14

Berusko tak diky moc, me ted prave tvrdila kamaradka ze se musi menit kazdy rok pas do veku 5 let,tak jsem z toho byla v soku,protoze jsem to slysela poprve :nevim:

beruska2x
Ukecaná baba ;) 2380 příspěvků 07.05.11 21:16
petka.konecna píše:
beruska2× píše:
Mirii píše:
Přesně tak, my chceme jet letos do Švýcarska, malá bude mít rok. Švýcarsko není v EU, takže si jaksi nelajznu aby neměla malá pas, i když jí mám zapsanou u sebe, prostě mám strach. Pas budeme dělat za měsíc (v 10m), no a jsem docela zvědavá jak dlouho na něm bude k poznání :nevim:

taky bych bez pasu uz nejela loni jsme byli na rychlo na dovcu a uz by se to nestihlo, tak jsem ho mela zapsaneho ( byli mu zrovna 2 roky) a pri zpatecni ceste byl na letisti problem kde ma dite doklad :jazyk: - bylo to v Tunisu, celnik neumel anglicky, no docela legrace :roll: :roll:
takze ja bez pasu uz ani ranu :jazyk: :wink:

beruska2x
Ukecaná baba ;) 2380 příspěvků 07.05.11 21:18
Mirii píše:
Berusko tak diky moc, me ted prave tvrdila kamaradka ze se musi menit kazdy rok pas do veku 5 let,tak jsem z toho byla v soku,protoze jsem to slysela poprve :nevim:

nemusi ale zase nekde od 7 let pak musi mit uz i otisky prstu naskenovane :jazyk: ale to pry nemam resit pac se to porad meni - driv to bylo od 12 let.. takze buh vi, co bude platit za rok nebo za tech 5 let :nevim: :nevim:

Iduska
Zasloužilá kecalka 891 příspěvků 07.05.11 21:34

Ahoj, já nechávala dělat pas teď malýmu je 1,5 roku a paní mi říkala, že je platný 5 let. Vyzvednout ho jdu ale až příští týden tak nemůžu říct jaké datum platnosti tam má.

beruska2x
Ukecaná baba ;) 2380 příspěvků 07.05.11 21:36
Iduska píše:
Ahoj, já nechávala dělat pas teď malýmu je 1,5 roku a paní mi říkala, že je platný 5 let. Vyzvednout ho jdu ale až příští týden tak nemůžu říct jaké datum platnosti tam má.

datum platnosti maji vsechny detske 5 let, tam jde fakt o tu fotku aby byla podobna diteti :wink:
ale musim rict ze me prekvapil - davaji tam cernobilou fotku a vypada to moc pekne :palec:

evi3
Extra třída :D 11827 příspěvků 07.05.11 23:05

dcéra má 3,5 roka a vlastný pas (český) má skoro 3 roky - nechávali sme jej ho vystaviť pred prvými prázdninami u mojich rodičov. A sranda je, že ani za tie 3 roky sa jej výrazne nezmenili črty tváre :mrgreen: . Bol vydaný na 5 rokov. Pri vydaní prvého pasu je treba nechať na matrike vystaviť doklad o občianstve a na evidencii obyvateľstva si ešte overiť prihlásenie k pobytu.

Raduš.ka44
Kelišová 7193 příspěvků 08.05.11 09:41

I pokud by se příští rok změnila platnost pasů pro děti, tak se vsadím, že stávající pasy budou platné do data v něm uvedeného. Takže pokud teď máš pas s platností do roku 2015, tak to taky tak zůstane.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Stodůlková ve StarDance: Zažila výhru, rodinnou tragédii i zázračnou proměnu

Tanečnice Alice Stodůlková (31) se od doby, kdy se s Pavlem Křížem protančila... číst dále >

Syn Špinarové: Chci novou sochu, ve hře je právník. Úřad: Sochař peníze vracet nebude

Sochař David Moješčík možná pro Ostravu udělal velkou kulturní službu, když... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >

Superpotravina mák v hlavní roli. Upečte si bábovku, makovník či závin

Česká republika je makovou velmocí a mák je jednou z nejtradičnějších surovin... číst dále >