Doba určitá a doba určitá zástup za MD-RD

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.06.17 18:45
doba určitá a doba určitá zástup za MD-RD

Omlouvám se za anonym, ale o práci nechci psát veřejně.

Nebudu zacházet do detailů.
Vzhledem k povaze práce na určité projekty jsem měla už 2× dobu určitou, nyní je potřetí (vše u stejného zaměstnavatele, vždy na několik měsíců).
Až třetí doba určití skončí musí mi dát smlouvu na neurčito nebo už smlouvu vůbec neprodlouží. To vím. Jenže jedna kolegyně je těhotná a bude odcházet cca měsíc po tom co mi končí doba určitá.
Může mi zaměstnavatel dát smlouvu na dobu určitou zástup za MD-RD, nebo nemůže, protože by to byla další doba určitá?

Reakce:
aledud
Kecalka 409 příspěvků 1 inzerát 01.06.17 19:00

Myslím, že na dobu určitou už nemůže, teď už není rozdíl v době určité - zástup za MD a RD.

Sova Klára
Zasloužilá kecalka 959 příspěvků 01.06.17 19:02

Nemůže… smlouvu může max 3× prodloužit na tak dlouhou dobu na jakou byla ta první… takže, může to vypadat např.: 3× půl roku, nebo 3× jeden rok (nejčastější varianta), maximálně může být ta první na určitou dobu na 3 roky takže nejvíc 3×3 roky… tady to máte přesně http://www.prace.cz/…u-urcitou-1/ stačí jen pohledat… po 3× prodloužení MUSÍ už na neurčito :-)

Lendeš
Kelišová 5588 příspěvků 01.06.17 19:24

Běžně lze dát smlouvu na dobu určitou max. 3× na max. 3 roky. Existuje ale výjimka v případě vážných provozních důvodů - v takovém případě ale musí být ty vážné provozní důvody vymezené v dohodě s odbory nebo ve vnitřním předpisu zaměstnavatele.

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2345 příspěvků 01.06.17 19:27

Může tě převést třeba jako agenturní, ale pod svojí hlavičkou už nee.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.06.17 20:06

No, mě bylo řečeno, že místo na neurčito prostě nemají, takže jsem dostala na výběr, buď počtvrté na určito nebo nic, ale dostala jsem slíbeno, že když se uvolní místo na neurčito tak ho dostanu. Podepsala jsem a je fakt, že za týden mi nadřízená donesla smlouvu na neurčito a tu na určito zrušila. Prosím o anonym kvůli zaměstnavateli

Reflex
Ukecaná baba ;) 2464 příspěvků 01.06.17 20:40

Pokud je tvá práce vázána na konkrétní projekty, tak je to vlastně pokaždé jiná práce, takže ti může dobu určitou dávat až do aleluja… Tedy je to má domněnka, jistá si nejsem, ale znám osobu, co to takto měla a proto pak po letech šla jinam.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.06.17 21:56

Díky všem za info i když jste mi s konkrétní situací moc nepomohly, ale já nechci popisovat detaily, tak se za to částečně můžu sama

@Sova Klára to co jsi psala vím, mi šlo o to, jestli zástup za MD-RD patří do té 3× určité doby, nebo je to něco jiného a o tom v tom článku není ani slovo

@aledud víš to jistě, že zástup MD-RD patří do stejné kategorie jako běžná doba určitá? máš na to někde odkaz?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.06.17 11:49

Prosím víte někdo jak je to v případě zástupu za nemoc? Vztahuje se to taky do doby počtů opakování smlouvy?
Uvedu svůj konkrétní případ - a proto prosím o zachování anonymu.
Pracuji jako učitelka, mám smlouvu od 2.1.2017 na dobu určitou jako zástup za nemoc paní xxx nejdéle však do 31.8.2017 (z důvodu, že paní xxx měla smlouvu na dobu určitou a 31.8 jí smlouva končí). Vím, že se paní xxx do práce již nevrátí a paní ředitelka mi dá smlouvu od 1.9. novou. Avšak zvykem této paní ředitelky je dávat smlouvu na dobu určitou 1 rok, kterou následně dvakrát prodlužuje a pak dává na neurčito. Jak je to v mém případě? Může mi dát na 1 rok od září a pak jí dvakrát prodloužit? Nebo se do toho počítá nějak ten zástup za nemoc? Jsem v tom trochu zmatená a v práci se na to raději ptát nechci.
Kdo se v tom trochu vyzná, prosím napište :kytka:

Děkuji anonymní učitelka :)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Rýsuje se snad rozchod? Kopřivová a Jágr nejspíš nebudou na Vánoce spolu!

Spekulace o tom, že se vztah hokejisty Jaromíra Jágra a Veroniky Kopřivové... číst dále >

Hůlka se zapojil do kauzy ze StarDance: Asi se přihlásím do SuperStar!

Je fér, aby Jiří Dvořák (51) soutěžil v zábavné show StarDance? Jak Expres... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >