Reklama

Dobírka - potřebuji poradit

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.12.17 20:25
Dobírka-potřebuji poradit.

Ahoj, potřebuji pomoc. Poprvé jdu něco poslat a nevím jak.Jde o to, že posílám telefon za čásku+poštovné. Už je to zabalený jen bych potřebovala poradit, jak mám správně nadepsat balík a jak to udělat tak aby poštovné jsem neplatila já, ale kupující. Jak vypsat lístek. Kolik mě to bude stát apod. Potřebuji do toho zasvětit. Děkuji předem.

Reklama

Reakce:

fiona313
Echt Kelišová 9210 příspěvků 1 inzerát 11.12.17 20:42
@Anonymní píše:
Ahoj, potřebuji pomoc. Poprvé jdu něco poslat a nevím jak.Jde o to, že posílám telefon za čásku+poštovné. Už je to zabalený jen bych potřebovala poradit, jak mám správně nadepsat balík a jak to udělat tak aby poštovné jsem neplatila já, ale kupující. Jak vypsat lístek. Kolik mě to bude stát apod. Potřebuji do toho zasvětit. Děkuji předem.

Jestli to je v rámci ČR, tak bych zvolila cenný balík a do udané ceny bych napsala hodnotu telefonu. Kdyby se balík ztratil, nebo by se poškodil, tak má odesílatel nárok na odškodné až do výšky částky. Dobírka se bude vyplácet na účet nebo v hotovosti? Jestli vám má dobírka být vyplacena na účet, tak si zvolte dobírkovou poukázku A, když to budete vy chtít vyplatit doma na adresu, tak volte poukázku typu C. Až půjdete na poštu, tak pracovnici pošty upozorněte na to, že potřebujete vědět částku, kterou celkem zaplatíte za zásilku a ona vám řekne, kolik si máte přičíst k té částce za telefon. Vyplťe si ještě před podáním podací lístek. Lze použít i kalkulátor České pošty. Je to na jejich webovkách

Marben
Ukecaná baba ;) 1966 příspěvků 11.12.17 21:14

Ještě k předchozímu dodám ze poštovné budete platit vy! Jen si ho prictete k částce za telefon a pak se Vam vrátí az si příjemce balík vyzvedne. Na balík je potřeba do horního levého rohu napsat Vaše jméno a adresu (pro případ ze si příjemce balík nevyzvedne aby se Vám vrátil zpet) do spodního pravého rohu jméno adresáta. Pod Vaši adresu napište: dobirka: a částka kolik za balík chcete (včetně toho podtovneho) číslem a pod to ještě slovy.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.12.17 21:36

@fiona313 @Marben Děkuju oběma moc :kytka:

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Michal David o nehodě Kočky: Zamyslet by se měli ti, co dělají dopravní značení!

Michal David (58) se vyjádřil k autonehodě svého synovce Jana Kočky mladšího... číst dále >

Do čela s ním! 5 důvodů, proč by Kubera byl skvělým předsedou Senátu

Primátor Teplic Jaroslav Kubera (ODS) slaví úspěchy nejen v domovském městě,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >