Dobírka - potřebuji poradit

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.12.17 20:25
Dobírka-potřebuji poradit.

Ahoj, potřebuji pomoc. Poprvé jdu něco poslat a nevím jak.Jde o to, že posílám telefon za čásku+poštovné. Už je to zabalený jen bych potřebovala poradit, jak mám správně nadepsat balík a jak to udělat tak aby poštovné jsem neplatila já, ale kupující. Jak vypsat lístek. Kolik mě to bude stát apod. Potřebuji do toho zasvětit. Děkuji předem.

Reakce:
fiona313
Echt Kelišová 9241 příspěvků 11.12.17 20:42
@Anonymní píše:
Ahoj, potřebuji pomoc. Poprvé jdu něco poslat a nevím jak.Jde o to, že posílám telefon za čásku+poštovné. Už je to zabalený jen bych potřebovala poradit, jak mám správně nadepsat balík a jak to udělat tak aby poštovné jsem neplatila já, ale kupující. Jak vypsat lístek. Kolik mě to bude stát apod. Potřebuji do toho zasvětit. Děkuji předem.

Jestli to je v rámci ČR, tak bych zvolila cenný balík a do udané ceny bych napsala hodnotu telefonu. Kdyby se balík ztratil, nebo by se poškodil, tak má odesílatel nárok na odškodné až do výšky částky. Dobírka se bude vyplácet na účet nebo v hotovosti? Jestli vám má dobírka být vyplacena na účet, tak si zvolte dobírkovou poukázku A, když to budete vy chtít vyplatit doma na adresu, tak volte poukázku typu C. Až půjdete na poštu, tak pracovnici pošty upozorněte na to, že potřebujete vědět částku, kterou celkem zaplatíte za zásilku a ona vám řekne, kolik si máte přičíst k té částce za telefon. Vyplťe si ještě před podáním podací lístek. Lze použít i kalkulátor České pošty. Je to na jejich webovkách

Marben
Ukecaná baba ;) 1995 příspěvků 11.12.17 21:14

Ještě k předchozímu dodám ze poštovné budete platit vy! Jen si ho prictete k částce za telefon a pak se Vam vrátí az si příjemce balík vyzvedne. Na balík je potřeba do horního levého rohu napsat Vaše jméno a adresu (pro případ ze si příjemce balík nevyzvedne aby se Vám vrátil zpet) do spodního pravého rohu jméno adresáta. Pod Vaši adresu napište: dobirka: a částka kolik za balík chcete (včetně toho podtovneho) číslem a pod to ještě slovy.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.12.17 21:36

@fiona313 @Marben Děkuju oběma moc :kytka:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejhorší věc na pákistánské base? „Vadí mi turecké záchody,“ vzkázala Tereza

Pašeračka Tereza v pondělí opět stanula před pákistánským soudem, po pár... číst dále >

Kam to spějeme?! Slováková má pár kilo navíc a je z toho oheň na střeše!

Přestože doba, kdy byly na kost vyhublé modelky na výsluní, snad konečně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >