Dobrá pojišťovna pro účely IVF, CAR atd.

194
31.5.15 18:41

Dobrá pojišťovna pro účely IVF, CAR atd.

Ahoj,
budu měnit pojištovnu, neboť chci navštěvovat centrum, kde nemají smlouvu s mou pojišťovnou. Která pojištovna je pro tyto účely nejlepší? Myslíte, když zvolím klasiku VZP, že je to dobrý typ? Váhám mezi VZP a VOZP..ale asi si dám VZP, myslím, že ta je snad všude ne? Včetně jiných lékařských zařízení? Díky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

194
31.5.15 18:59

A ještě prosím, jak je to v případě VZP a IUI? Platí 6× za život VZP IUI, a jsou pak stejně i tak nároky na tři hrazené cykly IVF (nebo 4, v případě, že se dávalo pokadždé jen jedno embryo), neboť jsem někde četl, a že pokud uhradí pojištovna již nějaká IUI, tak pak nepřispěje na více IVF? Jak to je prosím?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48460
31.5.15 19:27

Ja zrovna od VZP kdysi zdrhla i proto, ze CAR, o kterem jsem uvazovala, ji nebral. Ale uz je to par let, mohlo se zmenit. Sla jsem k ZPMVCR a vsichni mi doktori tuto zmenu prijali celkem radostne.
IUI je pojistovnami hrazeno 6× do roka, zcela nezavisle na 3 (4) pokusech IVF za zivot, i kdyz je pravda, ze kdyz ten zakon zacal platit, nektere pojistovny si to velmi rychle vylozily prave tak, ze absolvovana IUI zapocitavaly do pokusu IVF, i kdyz pevne verim, ze i to uz se velmi rychle urovnalo. Jinak mam pocit, ze to byla prave VZP, kdo to uctoval takhle blbe, mozna i jini.
Dnes by tohle mely vsechny pojistovny hradit stejne (samozrejme pokud ma dany CAR s nimi smlouvu). 6×IUI do roka, 3 (4) IVF za zivot - zde komplet IVF a zaklad leku. Zbyle doplatky se ovsem velmi lisi daleko vic centrum od centra, a to jak doplatky na leky, tak poplatky za nadstandardni ukony (ICSI, PK…), tak dokonce i za IUI, ktere je sice pojistovnou plne hrazeno, ale nektera centra si k tomu stejne nejaky nadstandardni poplatek pridaji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
194
31.5.15 19:35

Děkuji, já právě odcházím od MVČR k VZP, protože moje centrum nemá s nima smlouvu a chci docházet tam. Příplatek mi ani tak nevadí, jako spíš to, co jsem psala a pak ty - probém u VZP jednu dobu, tak proto jsem se radši zde ptala, abych si to ujasnila. IUI bych jednoznačně chtěla bez léků, tak snad to v pohodě proplatí a nebudou pak dělat případné štráchy s IVF, kdyby IUI nepomohla. Takže IUI není omezeno, je možno 6× za rok, čili další rok klidně mohu jít na dalších 6 pokusů? Čistě teoreticky?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
JayLee
31.5.15 19:38

@Ssasanka za sebe doporučuju MV 211 mame ji cela rodina uz kolik let a spokojenost moc Dr ji taky moc vitaji stejne tak i v caru ;)

• Citovat
  • Upravit
194
31.5.15 19:43

Díky. No já právě 211 mám nyní, ale jelikož nemají smlouvu s MVČR ani VOZP - dvě pojšitovny, co bych si zrovna vybrala, tak to budu měnit, nechci měnit CAR, když jsem si zde již začala zvykat a jsem spokojená s přístupem. díky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1280
31.5.15 19:56

Mě by to taky docela zajímalo :think: Mám taky VZP, chtěla jsem taky jít k MV, ale v Teplickém Pronatalu s nimi taky nemají smlouvu, musela bych kvůli tomu dojíždět do Prahy..Takže si asi počkám, až bude mimčo a pak teprve přejdu :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
194
31.5.15 20:01

Já když vybírala CAR, tak jsem vybírala dle dr., přístupu, recenzí atd. No ale zapoměnla jsem právě na tu pojištovnu, takže dosud vše hradím sama. Zatím jsme nic nezkusili, takže si zaplatím určitě jedno IUI holt a pak uvidím, co dál, možná nativní IVF. Beztak nechci žádné léky. Cyklus IVF na pojištovnu se stimulací, by byla u mě už poslední možnost, na hormony nemám dobré reakce. Léky neberu, zdravá jsem, tak doufám, že VZP je celkem v poho. Že budu něco doplácet beru, ale teďka je pro mě hlavní toto a mít proplacené sono folikulometrie atd. a ne si za vše platit. Ještě si raději zavolám ke svému gyn a zubaři, jak to mají s pojištovnama, ale předpokládám, že snad VZP je všude, nebo se mýlím?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1280
31.5.15 20:17

@Ssasanka Já teda nikdy s VZP neměla problém…Je to snad jediná pojišťovna, kterou berou všude :think:
Zatím jsem v Pronatalu nic neplatila :) Ale jsme teprve na začátku, tak uvidím no :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48460
31.5.15 20:53

Z me zkusenosti - VZP brali vsude, ale nemeli ji radi (plati hodne pozde ci co), coz se ale me jako pacienta nedotykalo. Jinak ano, IUI si muzes strihat az 6× kazdy rok zas a znova. Co se tyce nativu, tak ten se plati komplet vsude a v te cene by mely byt i veskere kontroly, folikulometrie, OPU (bez narkozy), ET. Absolvovala jsem ve dvou CARech jako samoplatce a ve vypisech z pojistovny se to neobjevilo. Leky si u nativu hradis komplet sama, i kdyz nekde to mozna na tu pojistovnu uhraji, u nativu je to ale par korun (ve srovnani s tisicema az desetitisicema pri normal IVF).
Jinak teda kdyz zmenis ted, zmena probehne od zacatku pristiho roku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17206
31.5.15 20:58

@ugluk prosim Te, to OPU bez narkozy, da se to zvladnout? Neni to moc bolestive?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48460
31.5.15 21:05

@Cuddy da ;) Absolvovala jsem dvakrat, pokazde napichavali oba vajecniky a jako jo, samozrejme to boli a dost, ale je to bolest kratkodoba, clovek zatne zuby a za chvili je to za tebou a za hodinu uz si kracis domu. A kdyz si vezmes, tak cilem toho vseho je porod, ktery i kdyz jsem mela rychly a bezproblemovy, porad je to bolest stokrat horsi a delsi :) Popravde uz jsem tech narkoz absolvovala tolik, ze jsem byla za tuhle moznost rada.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17206
31.5.15 21:09

@ugluk Dekuji za odpoved. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
194
31.5.15 21:11

Díky za info. Ugluk: prosím, jsou nějaká rizika při nativním IVF, myslím, to napíchávání folikulu? Infekce, poškození vaječníku, nebo vlastně píchají přímo do folíku, tudíž by neměl být problém…předpokládám, když se nestimuluje, je riziko minimální..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48460
31.5.15 21:13

@Cuddy neni zac :) Jako pokud uz chce nekdo nativ nebo minimalku z libovolneho duvodu, blbe reaguje na hormony nebo uz je samoplatce nebo chce setrit telo… tak by se k tomu ta narkoza musela bez ohledu na pojistovnu priplacet a nejak mam pocit, ze to za to nestoji, koneckoncu probouzeni z ni, nutnost byt nalacno apod. taky neni zadny med.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama