Dobrá zpráva - jak něco dobře dopadlo :-)

26652
12.2.20 16:36

Dobrá zpráva - jak něco dobře dopadlo :-)

Dobrých zpráv není nikdy dost. A já mám radost, tak se podělím. Teď jsem byla na návštěvě u kamarádky. Když se jí narodil syn, strašně dlouho nemluvil, verdikt lékařů: těžce postižený, nikdy nebude samostatný, ústav, vzdejte se ho, konec, ona i manžel na sebevraždu… Rozhodli se, že bude doma, dokud to půjde a pak ten ústav. Že aby měl alespoň hezké dětství.

Zlepšoval se.

V sedmi šel do normální školy, žádní asistenti tehdy nebyli, no, jednoduché to nebylo, ale šlo to.

Vystudoval střední, má maturitu. Je to trochu podivínek, laickým pohledem nějaká forma PAS to bude. Bydlí pořád s rodičema, nevím, nakolik by úplně samostatný život zvládl, ale rodiče jsou optimističtí. Splnil si sen. Řídí autobus mhd, už nějakou dobu, vydělává čtyřicet tisíc (většinu mu rodiče spoří, za zbytek si kupuje elektroniku a modely autobusů :mrgreen: )

A teď jsem zjistila, že má holku. Vztah je zatím hlavně elektronický, ale už se viděli na nějakém srazu v kostýmech a párkrát rande s partou.

Takže žijící důkaz, že někdy můžou věci dopadnout docela dobře, i když to ze začátku vypadá na provaz. Třeba to někoho potěší. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

7000
12.2.20 16:45

To je fakt hezký :palec: z podobného soudku: Kamarádce lékaři řekli už jako teenagerce, že není absolutně žádná šance, že by někdy měla děti. Ona se tedy logicky moc nechránila a otěhotněla pomalu s prvním chlapem krátce po dvacítce. Má úplně zdravé dítě a je za to ráda, protože děti hrozně chtěla

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26652
12.2.20 16:48
@Lalelale píše:
To je fakt hezký :palec: z podobného soudku: Kamarádce lékaři řekli už jako teenagerce, že není absolutně žádná šance, že by někdy měla děti. Ona se tedy logicky moc nechránila a otěhotněla pomalu s prvním chlapem krátce po dvacítce. Má úplně zdravé dítě a je za to ráda, protože děti hrozně chtěla

:srdce:
Tehdy se toho tolik o PAS nevědělo a oni si byli fakt jistí, že kluk nebude nikdy mluvit (mluví normálně, trochu monotónně, šroubovaně, ale normálně).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12472

Je to hezky příběh :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
728

To je dobře :kytka: Kolem mě se teď vyrojila spousta špatných zpráv, které se sice netýkají přímo mé rodiny, ale stejně je to na budku. Takže mě potěší i cizí štěstí :*

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní

@Bábrdl to je krásné. My jsme na začátku cesty. Synovi je 5,5. Ale do 2 let mi doktorka tvrdila, že bude autista. Naše bývalá doktorka byla naprosto neřešící, když to porovnám se současnou doktorkou, tak ta by hnala kolečkem i staršího.
Při hospitalizaci v nemocnici (kvůli zápalu plic) mi tamní doktorka řekla, že to bude nízkofunkční autista.
Kdysi jsem se ptala i tady a ty jsi mi tehdy psala, že to mám okamžitě řešit, že vypadá na autistu.
Nakonec všechno dohnal. Není to zadarmo a ani to není vše „sluncem zalité“. Má dysfázii. Teď plánujeme běžnou základku. Podle psycholožky to není ani na asistenta.
Ale 3-4 roky zpátky to bylo hrozně náročné období.
Ráda si čtu, že to někde dopadlo dobře.

• Nahlásit
  • Citovat

.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.2.20 16:55

Moje sestřenice se narodila, speciální péče, ústav nejlepe hned.. vystudovala VŠ, pracuje v pomahači orifesi má krásné a zdrave dítě, dlouhodobě bez léků, hlídá si stravu.

• Nahlásit
  • Citovat
808
12.2.20 16:57

To Rada slysim 8o mam syna a stale jsme na hrane s dysfazii a PAS, takze cekame a makame a jsme pripraveni na vse…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2902
12.2.20 16:58

To je hezký příběh. Snad se mladému muži bude dařit dál. A je moc dobře, že se rodiče nevzdali. :palec: Kolega má skoro 40 letou dceru s DS, od mala chodila na různé besídky, výlety, které se pořádaly pro děti, zájezdy… zvládla i školu, teď chodí do nějaké hospodářské? Není sice schopná samostatně žít, bydlí s rodiči, ale má dobrou paměť a když je potkám, vždy se s ní zasměji. Co neví, to nepoví. A taky jim tenkrát doporučovali ústav.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2240
12.2.20 17:01

@Bábrdl :srdce: to je bezva
přesně jak říkáš, dobrých zpráv není nikdy dost :andel: :kytka:
po tom, co tu člověk často čte, to úplně hladí duši :-)

já taky osobně zažila příběh s dobrým koncem - můj zásadní příběh 13letého trápení a snažení, nikdy by mne nenapadlo, že si nakonec můžeme navzájem pomoct s maličkýma adopčátkama dvojčátkama ;) a od té doby jsem 10let nejšťastnější člověk na světě ;) mmch, jedno z nich mělo taky blbou diagnozu - dvojče B - (áčko bývá silnější), obě nar. 36TT, menší jen 1,2kg, spousta komplikací..
dnes je to třídní premiantka (co je jiná známka než jednička víme tak 2×za pololetí..), krásně zpívá (koncerty a tak), je velmi empatická, píše příběhy/pohádky :srdce: (a má řasy přes půl hlavy, nádherné oříškové oči ;) a je to šikovná pěkná snaživá holka )
a to měla v prognoze případnou mírnou mentální retardaci… :oops:
taky věřím v dobré konce :andel:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8910
12.2.20 17:06
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.2.20 17:06

Někdy ty diagnozy u mimin jsou na provaz a neprávem :? Já měla v papírech asi do čtyř let středně těžkou retardaci, fyzicky jsem na tom také nebyla nejlíp, jen proto, že jsem nezapadala do tabulek. Dnes mám skoro doktorát a fyzicky jsem úplně v pohodě :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
882
12.2.20 17:07

Jsem ráda, že jsem to četla :srdce: ostatní také přidávají hezké příběhy :palec: doufám, že zde bude hodně příspěvků.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18565
12.2.20 17:12

Krásný

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu