Dobrání/proplacení dovolené při nástupu na mateřskou dovolenou

12.12.19 05:14

Dobrání/proplacení dovolené při nástupu na mateřskou dovolenou

Ahoj,
Chtela bych se zeptat zda a s tím mate někdo zkušenost. Pracuji v soukromém sektoru a zaměstnavatel dává 25 dni dovolené.
Jelikož jsem těhotná a termín nástupu na MD mám od 1.2.2020, jak to budu mít s dovolenou, která mi naběhne nová s novým rokem?
Kolik zaměstnavatel proplatí nebo kolik budu moct za leden vybrat?
Samozřejmě si se zamestanavatelem půjdu promluvit a probrat všechny možné varianty, jen bych chtela být připravená.

Děkuji za odpovědi :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

13163
12.12.19 06:05

Dovolenou si vyber mezi mateřskou a rodičovskou dovolenou. Budeš mít nárok na celých 25 dní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2815
12.12.19 07:04

V lednu je škoda to vybírat, to bych ještě odpracovala. A pak máš možnost po mateřšké čerpat dovolenou a bud hned mít i rodičák, nebo o rodičák žádat až po dokončení te dovolené. Bud si tím prodloužíš dobu co budeš moct byt doma (takže budeš mít mateřskou, pak dovolenou přes měsíc, a pak rodičák třeba do tří let dítětě a kousek). Anebo (já to měla takto) po mateřské jsme měla hned rodičovskou a zářoven i čerpala tu dovolenou z práce, takže to byli jakože peníze na víc. Přišel mi rodičák i peníze za dovolenou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13163
12.12.19 07:29

@Veru1987 prosím že, možnost být doma si neprodlouží. Rodičovská dovolená je pouze do tří let věku dítěte. Ale může si protáhnout čerpání rodičovského příspěvku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2815
12.12.19 07:37
@nozu píše:
@Veru1987 prosím že, možnost být doma si neprodlouží. Rodičovská dovolená je pouze do tří let věku dítěte. Ale může si protáhnout čerpání rodičovského příspěvku.

Uff tak chce mit třeba určitou částku měsíčně… a tím že bude ještě mít dovoulenou měsíc…tak třeba těch 7300 bude čerpat o měsíc dýl…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13163
12.12.19 07:45
@Veru1987 píše:
Uff tak chce mit třeba určitou částku měsíčně… a tím že bude ještě mít dovoulenou měsíc…tak třeba těch 7300 bude čerpat o měsíc dýl…

Ano, ale to čerpá rodičovský příspěvek. Ten nemá vliv na délku rodičovské dovolené, tedy omluvenku z práce. Tu může klidně ukončit ve dvou letech a jít zpět do práce. Rodičovský příspěvek může čerpat do čtyřech let věku dítěte. Omlouvám se za pleveleni, ale ono se to velmi často zaměňuje a jsou z toho pak i potíže.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2815
12.12.19 07:49
@nozu píše:
Ano, ale to čerpá rodičovský příspěvek. Ten nemá vliv na délku rodičovské dovolené, tedy omluvenku z práce. Tu může klidně ukončit ve dvou letech a jít zpět do práce. Rodičovský příspěvek může čerpat do čtyřech let věku dítěte. Omlouvám se za pleveleni, ale ono se to velmi často zaměňuje a jsou z toho pak i potíže.

Já jen vysvětlovala tu dovolenou. že ji může čerpat po mateřské zároven s rodičákem /(když se jim budou hodit peníze navíc) nebo po mateřské a rodičák až potom.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69665
12.12.19 09:27

@Veru1987 Dobu kdy bude moct byt doma tim neprodlouzi, RD je vzdy maximálně do 3 let veku ditka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2815
12.12.19 09:36
@j.a.n.i1 píše:
@Veru1987 Dobu kdy bude moct byt doma tim neprodlouzi, RD je vzdy maximálně do 3 let veku ditka.

Prodlouží si pobíraní rodičovského příspěvku!!! OMLOUVÁÁÁM SE!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.12.19 18:26

Děkuji moc všem za reakce :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie