Dobrodružná kniha pro 6 letého

7194
16.12.19 13:05

Dobrodruzna kniha pro 6leteho

Hledam inspiraci na knihu pro sestileteho kluka. Zrovna jsme docetli Ronju, dceru loupeznika, ktera ho velmi bavila, pak ma rad treba Petra Pana (mame zkracenou verzi) nebo pribehy s tajemnem od Pavla Cecha. Predstavuju si neco na zpusob Letopisu Narnie, ale ne tak obsahle. Putovani za odhalenim nejakeho tajemstvi, muze tam byt nadprirozeno, ale neni to podminka, nejake tajemne komnaty… Melo by to byt literarne kvalitni (nic me nerozcili tak, jako blbe napsana kniha) s ilustracemi dokreslujicimi tajemnou atmosferu (neco jako Pavel Cech, nebo ilustrace v Panovi Prstenu apod.).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

1792
16.12.19 13:17

A Zuzana Pospisilova a jeji knihy Zahada skolni pudy apod.?Ma jich hodne a prijde mi to pekne a ctive. Dcera cetla i Skolni strasidlo a uplne to zhltla

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7194
16.12.19 13:21

@tini Vubec neznam, ale podivam se na to. Diky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
366
16.12.19 13:41

Co Kalle Blomkvist, take od Lindgrenove?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
366
16.12.19 13:42

Nebo knizky ze serie Spravna petka od Enid Blytonove.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8954
16.12.19 13:50

Dcera se zamilovala do „Zeme pribehu“.
A co treba Foglar? Takova „Chata v jezerni kotline“ nebo „Zahada hlavolamu“?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
65
16.12.19 13:54

A co Foglarovky? :)

nebo pár tipů:

Michael Ende - Momo
Frances Hodgson Burnett: Tajná zahrada,
Ludvík Aškenazy: Putování za švestkovou vůní
Ján Uličiansky: Podivuhodné příběhy sedmi moří
Mark Twain - Dobrodružství Toma Sawyera

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7194
16.12.19 14:05
@Gargamel píše:
Co Kalle Blomkvist, take od Lindgrenove?

To bych brala, kdybychom za posledni pul rok necetli od Lindgrenove 4 knihy. :-)

Jinak Foglarovky, Blytonova, Twain… to jsem spis myslela, ze si bude cist na zakladce, az bude umet cist sam. Foglarovky ted cte nas 10lety synovec. Ne ze bych si myslela, ze to nepochopi, ale mela jsem predstavu o necem vic pohadkovem. Je predskolak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
65
16.12.19 14:10
@Hoa Mai píše:
To bych brala, kdybychom za posledni pul rok necetli od Lindgrenove 4 knihy. :-)Jinak Foglarovky, Blytonova, Twain… to jsem spis myslela, ze si bude cist na zakladce, az bude umet cist sam. Foglarovky ted cte nas 10lety synovec. Ne ze bych si myslela, ze to nepochopi, ale mela jsem predstavu o necem vic pohadkovem. Je predskolak.

V tom případě doporučuji Putování za švestkovou vůní. Kdysi byl i večerníček. Milovala jsem ji.

https://www.albatrosmedia.cz/…tkovou-vuni/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8954
16.12.19 14:16

Dcera jeste doslova zhltla Dum doktora Fisera .
To se ji moc libilo, ale je to pro trosku vetsi deti. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
366
16.12.19 14:40

@Hoa Mai Kalle Blomkvist je detektivní příběh o partě dětí na švédském malém městečku, není to nic složitého a přitom je to napínavé. Má to tři díly (volné pokračování,. nenavazují na sebe přímo), mě to moc bavilo a i na předčítání pro předškoláka je to dobré. Stejný autor nevadí přeci. Lindgrenová má tu výhodu, že co knížka, to úplně jiný příběh a žánr a není to na jedno brdo.

https://www.databazeknih.cz/…sahuje-21443

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1599
16.12.19 14:56

Mám v plánu pořizovat tyto, chválila je kamarádka:
https://www.megaknihy.cz/…ro-deti.html?…

https://www.megaknihy.cz/…ro-deti.html?…

Jinak Foglara taky plánuju až tak za dva roky, kolem toho osmého roku…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1599
16.12.19 14:57
@Gargamel píše:
@Hoa Mai Kalle Blomkvist je detektivní příběh o partě dětí na švédském malém městečku, není to nic složitého a přitom je to napínavé. Má to tři díly (volné pokračování,. nenavazují na sebe přímo), mě to moc bavilo a i na předčítání pro předškoláka je to dobré. Stejný autor nevadí přeci. Lindgrenová má tu výhodu, že co knížka, to úplně jiný příběh a žánr a není to na jedno brdo.https://www.databazeknih.cz/…sahuje-21443

Aha, díky, tu jsem vůbec neznala… 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7194
16.12.19 18:15

@Gargamel No jasne, ze stejny autor nevadi. Spis jsem si chtela rozsirit obzory. Popravde, moji predstavu na sto procent splnuje jina knizka, ale taky od Lindgrenove - Bratri Lvi srdce. Ale s ni jeste par let pockam. Ja jsem ji cetla az nekdy na druhem stupni a vubec to nebylo na skodu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7194
16.12.19 18:23

@123Soňa No vidis, Gulliverovy cesty, dobry napad. Ty mam u rodicu.
Jinak zrovna o Foglarovkach jsme se ted bavili s muzem a jeho kamaradem. Videli jsme v knihkupectvi komix Pavla Cecha O Cervenackovi (takovy hold Rychlym sipum) a na prolistovani se nam moc libil, ale chlapi se shodli, ze je na to jese moc brzo. Ale kdyby tve deti Foglarovky chytly, tak to je tip, co by se jim taky mohlo libit. My ji ted budeme asi porizovat jedenactiletemu synovci a pro nase kluky ji mam na seznamu na pozdeji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama