Dobrou zdravotní sestrou se narodíš, nebo se k tomu musíš dopraco

Anonymní
27.4.21 21:30

Dobrou zdr. sestrou se narodís nebo se k tomu musíš dopravovat?

Zdravím zajimal by mě názor jestli se dobrou zdr. Sestrou staneš praxí a zkusenostmi nebo to máš prostě v sobě a hodí se na to každý? Jsem zdr. Sestra zatím s 10letou praxí kdy jsem dělala na normálním odd. kde jsme měli spíše plánovaný zákroky takovej normalni stereotyp i když jsme se treba cely den nezastavily tak to bylo pohoda hodně jsem se toho za ty leta naučila a pochytila. Kolektiv jsem měli pohodovej i dobrou staniční sestru. Jak říkám kráva se najde vždycky někde co to dokáže znepříjemnit. Nastoupila jsem na materskoua a po 4 letech se vratila bohužel na Covid odd. Pred mateřskou jsem se považovala za sikovnou pracovitou sestru co se ničeho nebojí. Sem tam člověk udělal chybu, ale nic tragického. Učenej z nebe nespadl že? Nyní co jsem na Covid odd. kde je kolektiv z celé nemocnice(což je dost náročný) si připadám jak totální neschopnej lempl co nikdy nepracoval Nevím jestli je to už tím, že toho maji všichni plný zuby nebo prostě jsem během mateřské toho hodně pozapomela :nevim:
Je toho někdy moc a je to dost náročný a ten namichaný kolektiv je jedna velká katastrofa. Někdy se stane, ze udělám menší chybu, ale ostatni misto, aby me na to upozornily tak jdou za dveře a akorát pomlouvají. Na Covid odd. Jsem se toho docela dost ještě priucila veškeré přístroje, úkony a veškerá péče o Jip pacienty apod. Ale ostatní mě spíše srazí k zemi tím, že jsem jako kdyby naplavenina odjinud. Kazdej si stojí za svým odd. A za svou partou. Je to všechno tou situací a lidi toho mají dost? Ale ostatní mě přijdou jak kdyby sezrali celej svět. Dříve jsem se do práce těšila ale nyní? Moje práce se odvíjí od toho s kým jsem, protože když jsems někým kdo akorát prudí tak jsem pod tlakem ve stresu a dělám zbytečný chyby. Přijde mě, že v těch mondurech(overaly, respiratory, štíty ) se člověku odkyslici mozek a nekdy je úplně mimo, ale za práci umím vzít. Myslíte si, že jsem zbytečně stahovačná a beru si to vše k srdci nebo prostě je toho v téhle situaci moc a nebere to konce? Měla jsem práci zdr. Sestry ráda, ale dost uvažuji, že se na tuhle práci vykašlu.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
21074
27.4.21 21:35

Hele kolektiv dela hodně, já byla v nemocnici na 2 odděleních a hruza, sama blbka všude, jak píšeš no, pomluvy, slepičinec. Naposled taky covid, tam to člověka semele už samo o sobě. Navíc ty zdravotníci už toho maj taky dost, rok se jede na max, minimum volna, ty obleky, dost holkam už z toho hrabe. Já šla do soukromého sektoru ( pečovatelsky dum) a tam to bylo mnohem lepší, větší klid, lepší kolektiv ( i když to bylo spis stesti než pravidlo no).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27.4.21 21:41

Běž jinam, kde se budeš cítit lépe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.4.21 22:09

Tohle říká i blízka příbuzná, která sestru dělá 35 let. Že toho všichni mají plný brejle, spocení a nemotorní v overalech, nemá to konce, nikdo tam pořádně nechce chodit, ale odměny by chtěl každý, proto se na oddělení hádají a jsou na sebe protivní. Zbytečně vztahovačná nejsi, prostě je to náročné pro všechny. Možná to ani ti druzí nedělají schválně, jen jsou nevrlí ze situace, třeba nějaká drobná chyba je rozzlobí. :nevim: Zkus to vydržet, přes léto zase bude líp. ;)

• Citovat
  • Nahlásit
17
27.4.21 22:12

Těch chyb je nějak moc ne? Podle mne by sestra chybovat nemela. Pracuji na ARU již 20 let momentálně už víc než rok jsme Covid taky máme hodně posil ze špitálu a moc nám to teda nepomohlo.spis naopak. kazdej hledá všechno. nikdo nic nenajde. prace na víc pro nás. Nez někomu něco vysvětlovat Zajdu si pro tu a tu věc sama a ušetříme cas.Tim Vás nechci nikterak shazovat. Prace je všude asi tak nějak stejná. Vsechny sestry co k nám přišli i medici jsou hozený do vody a plavej. Treba sestra z očního co nikdy neviděla ventilator.Taky špatný. Celkove jsou všichni už nervní a každej už má toho plný zuby.Je nás málo. Staram se třeba o 2 pacienty s ECMO.Fakt žádná sranda. Rozhodne to nevzdávejte. Všude je chleba o dvou kurkach. A ten Vámi jmenovaný mundur je TYVEC🤣

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3366
27.4.21 22:30

@brozi tak sestru z očního dát na ARO ať pečuje o covid pozitivní pacienty. Navíc asi hodně specializované ARO, když tam máte i ECMO je asi chyba u vrchní sestry, ne?? Já chápu, že může mít stejné vzdělání jako sestra na ARO, ale ta praxe a zkušenosti jsou nejvíc a taková sestra, je neštěstí. Jak pro ostatní tak i ona musí být hodně nešťastná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17
27.4.21 22:40

@Nell2 Ano.Byla to chyba vedení. Reditelstvi. Tezko říct kdo ten personál přerozděloval. Kazdopadne se to moc nepovedlo. Nikdo se k nám sám od sebe nehrnul. Vsichni měly obavy.Coz chápu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17
27.4.21 22:42

@Nell2 Ano.Byla to chyba vedení. Reditelstvi. Tezko říct kdo ten personál přerozděloval. Kazdopadne se to moc nepovedlo. Nikdo se k nám sám od sebe nehrnul. Vsichni měly obavy.Coz chápu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3862
27.4.21 22:47

Kolik tady ještě bude diskusí na téma zdravotní sestra??

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
755
27.4.21 22:55

Zdravotnictvi.. ja nastupovala mimo covid a taky na me byli neprijemni, mysleli si, ze hned po skole budu umet vsechno, hodili me do toho a nic mi nevysvetlili, nedohlizeli.. po roce jsem odesla, kdyz to doslo do faze, kdy jsem chodila domu s brekem a pred dennima sluzbama nespala. Bylo to aro oddeleni. Presla jsem na zachranku a totalne mi tam zvedli sebevedomi, naucila jsem se vsecko hned a byla tam spokojena. Ted jsem na materske. Kolektiv dela strasne moc

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
217
27.4.21 22:57

Práce na odděleních intenzivní péče je vysoce kvalifikovaná a specifická práce a rozhodně ne pro každou sestru.
Po několikaleté pauze na rodičovské dovolené se dostat na takové oddělení je opravdu náročné a velká odvaha. Nedivím se Tvým pocitům. Pokud chceš na tomto oddělení zůstat, asi to chce se hodně vzdělávat a možná si i dodělat specializaci ARIP.
Mám pár spolužaček na oddělení JIP, ARO, ale všechny tedy s VŠ magisterským vzděláním v oboru intenzivní péče v anesteziologii a resuscitaci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1000
27.4.21 23:15

Já být vámi, tak bych se zeptal někoho kompetentního, jestli vaše pomoc je skutečně pomocí, nebo by pro oddělení bylo lepší, kdybyste přešla jinam? Byla jste dlouho mimo a před tím na jiném oddělení, takže se nemůžete posuzovat objektivně. A věřte, že to nemyslím nikterak zle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.4.21 05:52
@brozi píše:
Těch chyb je nějak moc ne? Podle mne by sestra chybovat nemela. Pracuji na ARU již 20 let momentálně už víc než rok jsme Covid taky máme hodně posil ze špitálu a moc nám to teda nepomohlo.spis naopak. kazdej hledá všechno. nikdo nic nenajde. prace na víc pro nás. Nez někomu něco vysvětlovat Zajdu si pro tu a tu věc sama a ušetříme cas.Tim Vás nechci nikterak shazovat. Prace je všude asi tak nějak stejná. Vsechny sestry co k nám přišli i medici jsou hozený do vody a plavej. Treba sestra z očního co nikdy neviděla ventilator.Taky špatný. Celkove jsou všichni už nervní a každej už má toho plný zuby.Je nás málo. Staram se třeba o 2 pacienty s ECMO.Fakt žádná sranda. Rozhodne to nevzdávejte. Všude je chleba o dvou kurkach. A ten Vámi jmenovaný mundur je TYVEC🤣

Mně anesteziologická sestra s léty praxe na sále natáhla efedrin místo atropinu. :nevim: Jako celkem mi zatrnulo. Takže hřebínek dolů, stane se každému.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
28.4.21 06:15

Zkusila bych změnit oddělení, jestli je to možné. Nemá cenu se v práci trápit. Já jsem teď na mateřské a vůbec se mi zpět do zdravotnictví nechce, když vidím jak to teď vypadá. A to jsem dělala na ambulanci a měla bych se tam vracet, takže žádná velká změna. Ale kolektiv v práci a finanční podmínky se mi moc nelíbí :think:
Každopádně práce zdravotníka je náročná a pochybení může stát život. Lepší než dělat chyby a trápit se je odejít. já bych si přála dělat v nemocnici, ale už teď vím, že to bude nereálné. Hned po škole jsem začala dělat v ambulanci a bohužel bych se musela vše učit znovu. Nevím jestli bych to zvládla.

• Citovat
  • Nahlásit
10615
28.4.21 07:27

Hele, z vlastní zkušenosti je tohle hlavně o kolektivu. Já se teď vrátila po 4 letech rodičáku a musím říct, že jsme zklamaná ze svých kolegů. A to jich více jak polovina zůstala stejná. Odcházela jsem ze skvělého týmu a teď jsem se vrátila mezi lidi, kteří si navzájem nepomůžou, hází si klacky pod nohy a pomlouvají se. Každou chybu jsou schopni člověku třikrát omlátit o hlavu. A to jsme jen domov důchodců. :zed: :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat