Dobrovolné vyřazení z up

Anonymní
18.12.19 14:03

Dobrovolne vyrazeni z up

Dobry den maminky chtela bych se zeptat kdyz se necham odhlasit z uchazece o zamestnani bude pojistovna platit tenhle mesic pojisteni nebo si ho budu hradit sama? Mam pravi od 3 ledna tak jestli by to slo nebo ne? Delala to taky nektera z vas ze se vyradila z evidence?

• Nahlásit
  • Citovat

Reakce:

1478
18.12.19 14:07

Však tam dones smlouvu, že v lednu nastupuje do práce a je to. Nebo proč se chceš odhlásit hned?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.12.19 14:19

@JancaS84 smlouvu dostanu az v lednu prvni den nastupu a mam takovou zenstou ze tam chodim kazde dva dny a posila me do prace s tema jejich papirky a to nechci nemam to za potrebi praci jsme si sehnala sama i bez nich

• Nahlásit
  • Citovat
214
18.12.19 14:25

Domluv se v práci, že podepíšete smlouvu dřív, den nástupu tam bude uveden, a to pak dones na ÚP.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.12.19 14:29

@listento nedaj mi smlouvu driv kdyz uz mam dovolenou od pondelka se ve firme nepracuje a nikdo tam neni nastupuji 3

• Nahlásit
  • Citovat
7866
18.12.19 14:36

Tak tam dojdi a nech se vyřadit na vlastní žádost. Nic složitého. Zdravotní bys měla už mít hrazené za celý prosinec. Nemusíš nikomu extra nic vysvětlovat. Radši si pak ještě zajdi do své ZP, tam nahlásíš, že už nejsi v evidenci ÚP. No a v lednu tě k pojištění přihlásí zaměstnavatel.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
214
18.12.19 14:51
@Anonymní píše:
@listento nedaj mi smlouvu driv kdyz uz mam dovolenou od pondelka se ve firme nepracuje a nikdo tam neni nastupuji 3

Tak když jim věříš, tak se vyřaď. Pak musíš asi do týdne naběhnout na zdrav. pojišťovnu a nahlásit změnu - tam ti řeknou, jestli platíš (já bych si skoro myslela, že zaplatíš i ten prosinec, protože se platí zpětně - ale dost lidí na netu píše, že když jsi byla většinu měsíce na ÚP, tak ne…).
Doplnění: Jinak ale to, že sis nalezla práci musíš taky hlásit na ÚP (lhůtu neznám, ale bude podobná), ale obvykle se to dělá se smlouvou v ruce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7454
18.12.19 15:45

Stačí, abys byla jeden den v měsíci uchazeč o zaměstnání a zdravotní budeš mít zaplacené státem. Sama by sis zdravotní musela platit jako OBZP jen pokud by se jednalo o celý kalendářní měsíc, kdy nejsi v žádné jiné kategorii.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.12.19 16:08
@Anonymní píše:
@JancaS84 smlouvu dostanu az v lednu prvni den nastupu a mam takovou zenstou ze tam chodim kazde dva dny a posila me do prace s tema jejich papirky a to nechci nemam to za potrebi praci jsme si sehnala sama i bez nich
Ženské na pracáku říct, že jste si našla práci a od 3.1.2020 nastupujete, že vás už nikam posílat nemusí, smlouvu doložíte 3.1.2020. :nevim:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69691
18.12.19 16:22

@listento Kdyz se ted necha na vlastni zafost vyradit, tak jim fakt nemusi hladit, ze di od ledna nasla praci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69691
18.12.19 16:23
@terryuiu píše: Ženské na pracáku říct, že jste si našla práci a od 3.1.2020 nastupujete, že vás už nikam posílat nemusí, smlouvu doložíte 3.1.2020. :nevim:

Ale klidne ji dal posílat může, v tom ji timto nezabrani…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.12.19 16:25
@j.a.n.i1 píše:
Ale klidne ji dal posílat může, v tom ji timto nezabrani…

Jo ja jim rikala ze mam praci zajistenou ze se hlasim jen do konce prosince ale je jim to jedno

• Nahlásit
  • Citovat
983
18.12.19 16:30

Teď jsem se musela zasmát: Klikla jsem na diskusi v domnění, že se dozvím, jak se nechat dobrovolně vyrazit z ÚP :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.1.20 09:06

Vyřazení z ÚP

Ahoj. Prosím vás poradíte mi někdo? Právě mě chtěli sankcne vyřadit z úřadu práce, paní se mnou chtěla sepsat správní řízení. Na to já jsem ji řekla, že se chci Teda s úřadu práce odhlásit. Ona samozřejmě že ne, že to nejde když chce se mnou zahájit správní řízení. Tak jsem ji řekla, že ji to Teda pošlu písemné. Ona mi to odkyvla a já odešla. Vím že to jde se před tím než vás vyřadí z evidence dobrovolně odhlásit než se tak stane. Ale nevím jestli v tomhle mém případě to projde taky. Nevíte někdo? Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.1.20 10:13

@janicola zalezi z jakeho duvodu te chce vyradit?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama