Dobrovolník v nemocnici - dostanu zaplaceno?

Anonymní
4.11.20 13:40

dobrovolník v nemocnici - dostanu zaplaceno?

Dobrý den,
je práce dobrovolníka v nemocnici zaplacená? Nebo pracují „zadarmo“?
Moc děkuji za odpovědi

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
60991
4.11.20 13:42

Zeptej se v konkrétní nemocnici. Každá ti má jinak

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19759
4.11.20 13:44

Záleží na konkrétní nemocnici, ale i konkrétní pozici. Ja jsem primo na covid oddeleni, a mam to slusne placeny (dostala jsem smlouvu jako brigadnik), ale mam na to praxi. Jsou pozice, co se delaj ciste jen z dobroty srdce :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17336
4.11.20 13:54

U nás jsou dobrovolníci placeni, ale dle mne uboze, 100 kč za hodinu

• to má uklizečka kanceláří víc
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2716
4.11.20 14:05

@stinga tak logicky, kdyz pujdes delat dobrovolnika do spitalu, nejdes tam uplne kvuli penezum, ne? Ale pomoci ostatnim :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17336
4.11.20 14:12
@Micaella22 píše:
@stinga tak logicky, kdyz pujdes delat dobrovolnika do spitalu, nejdes tam uplne kvuli penezum, ne? Ale pomoci ostatnim :roll:

no ano, ale pokud tam půjdu místo svého zaměstnání, protože oni preferují dobrovolníky minimálně na 1 měsíc, tak musím být z něčeho živa a z něčeho živit svou rodinu - tato částka prostě je ubohá
ale tak někdo s dobrým zajištěním a dobrým srdcem to může splnit - já píšu svůj názor

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2678
4.11.20 14:29

Naše firma třeba lidem co dělají v nemocnici dobrovolníky posílá normální plat…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4486
4.11.20 14:36

Žiju v domnění, že dobrovolnictví je, dělat něco bez úplaty…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17336
4.11.20 14:41
@Paola21 píše: Žiju v domnění, že dobrovolnictví je, dělat něco bez úplaty…

ano běžný dobrovolník určitě, ale třeba u nás v nemocnici chtějí, ať tě zaměstnavatel nějak vyváže na měsíc z pracovního poměru, a na ten měsíc jdeš pracovat do nemocnice, kde dostaneš tu mzdu 100 kč na hodinu
kvůli papírování se jim dobrovolníci na kratší dobu nevyplatí, na všechno v dnešní době musíš mít smlouvu, zdravotní a ostatní pojištění - to není, že přijdeš- srdce na dlani- k nemocnici a začneš makat, vše musí být důkladně ošetřeno smlouvami
bez smlouvy můžeš důchodcům nosit nákup, ale práce v nemocnici je jiný level

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
883
4.11.20 15:01
@stinga píše:
ano běžný dobrovolník určitě, ale třeba u nás v nemocnici chtějí, ať tě zaměstnavatel nějak vyváže na měsíc z pracovního poměru, a na ten měsíc jdeš pracovat do nemocnice, kde dostaneš tu mzdu 100 kč na hodinu
kvůli papírování se jim dobrovolníci na kratší dobu nevyplatí, na všechno v dnešní době musíš mít smlouvu, zdravotní a ostatní pojištění - to není, že přijdeš- srdce na dlani- k nemocnici a začneš makat, vše musí být důkladně ošetřeno smlouvami
bez smlouvy můžeš důchodcům nosit nákup, ale práce v nemocnici je jiný level

Sorry za OT.

Tak „běžný dobrovolník“, jak se to vezme, třeba na západ od nás se tím dobrovolnictvím myslí to, že se dobrovolně přihlásíš, neděláš to z povinnosti, ale jelikož se zadarmo pracovat nesmí (prostě je to neetické), tak to hrazené je. Mzda je tam pochopitelně nižší, většinou kolem minimálky (když ten stát minimálku má, co já vím, tak většinou 10E/h, někde to je i osvobozené od daně a pod pojištěním hrazeným státem). Taková ta neplacená už skoro mizí, třeba v UK to chtěli přímo i zakázat, že je to diskriminační (neboť chudí prostě dobrovolničit nemohou, když musejí vydělávat), úplně nevím, jak to dopadlo… :nevim:

Zpátky k tématu:
Takže zákon o dobrovolnické službě se na to tedy asi vůbec nevztahuje, jestli tomu dobře rozumím? Je to v podstatě normální brigáda? Takže dobrovolnictvím je myšleno to, že se zájemce sám přihlásí o brigošku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4486
4.11.20 15:03
@stinga píše:
bez smlouvy můžeš důchodcům nosit nákup, ale práce v nemocnici je jiný level

Aha, jsem nevěděla o různých typech dobrovolníků…je to pro mě novinka. Díky za vysvětlení

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7819
4.11.20 15:09

Já si třeba neumím představit, jak by šel někdo dělat dobrovolníka někam, kde se vyskytuje zvýšená možnost chytit covida a nedostal ani floka, zatímco všichni kolem z kmenových zaměstnanců by měli ještě příplatek. To by bylo skoro trapný.
Nějaká odměna by měla být. Minimálně na úrovni brigády.
Dobrovolnictví v tomto případě chápu, že jde člověk dělat práci mimo svůj obor, spíše tu horší, o kterou nikdo moc nestojí a dobrovolně se rozhodl dočasně slevit z vlastních představ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
385
4.11.20 15:17
@Anonymní píše:
Dobrý den,
je práce dobrovolníka v nemocnici zaplacená? Nebo pracují „zadarmo“?
Moc děkuji za odpovědi

Mám kamaráda co teď na covidovým dělá a je to nemocnice od nemocnice. On je medik a musel nastoupit, pač je to jeho občanská povinnost, kdyby ne, tak by platil 50 000 pokutu. To problém není, to se dá pochopit, ale nikoho nezajímá, že do toho nestíhá přednášky ve škole a má absenci. Nemocnice mu dala rozpis služeb (dá se pochopit, že je teď potřeba a je to teď důležitější než studium), ale školu to jaksi nezajímá a nemocnici zas nezajímá škola. Hážou to na sebe navzájem. On si vybral, že škola půjde teď stranou. Bere 70 korun na hodinu, teda snad, ještě mu nic nedali. Ale záleží na nemocnici. On studuje v Praze i tam už žije, ale musel sem, protože zde má trvalák. Někde třeba berou vic a taky je to prej tím, že nemá udělanej zdravotní průkaz. To by prej bral přes kilo na hodinu, jenže to jaksi nestihl, ráno mu volali a už musel na noční.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19759
4.11.20 15:27

@Matt 02 tyjo to je drsny, u nas kazdymu vychazi vstric se službama. Vrchni to planuje jak ma kdo cas, studenti maj treba vikendy nebo pul smeny, aby stihli prednasku. Placeny je to taky mnohem lip, ja mam na brigadu jednou tolik, co sem mela jako staly zamestnaneec :mrgreen: zdravotní prulaz mam, ale nikdo ho po me nechtěl, jenom sem podepisovala cestny prohlášení, ze nejsem infekcni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17336
4.11.20 15:29

@listento já neznám zákon o dobrovolnické službě, píšu jen a pouze, jak to funguje v naší nemocnici

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat