Dobrý bankovní účet. Máte tip?

def
231
24.10.20 10:28

Dobrý bankovní účet. Máte tip?

Potřebuji 3 platební karty.
Stačí mi 1 měna (CZK).
Potřebuji Apple pay.
Potřebuji alespoň 1 podúčet.
Měsíčně cca 30 online plateb, a cca 60 plateb fyzicky.
1-2 výběry kdekoliv měsíčně zdarma.

U Raifky za tohle platím 49,– Kč měsíčně. S jejich službami ale jinak nejsem vůbec spokojen. Máte tip na něco lepšího?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5465
24.10.20 10:45

Zkuste fio, jestli vsechno tohle splnuji. Myslim si, ze by mohli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
283
24.10.20 10:51
@Cenarius píše:
Zkuste fio, jestli vsechno tohle splnuji. Myslim si, ze by mohli.

Teď si zakládal bratr s manželkou, ale když chtěli vložit na účet, na pobočce chtěli poplatek za vklad, asi nový poplatek, já fio mám taky, ale nevkládám na pobočce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14377
24.10.20 11:49

Zkus kontaktovat unicredit, třeba ti něco nabídnou, v rodině něco podobnýho řešili a nakonec skončili tam, ale nevím jaké přesně měli požadavky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12026
24.10.20 11:57
@def píše:
Potřebuji 3 platební karty.
Stačí mi 1 měna (CZK).
Potřebuji Apple pay.
Potřebuji alespoň 1 podúčet.
Měsíčně cca 30 online plateb, a cca 60 plateb fyzicky.
1-2 výběry kdekoliv měsíčně zdarma.U Raifky za tohle platím 49,– Kč měsíčně. S jejich službami ale jinak nejsem vůbec spokojen. Máte tip na něco lepšího?

Důležitá je minimální výše příchozích plateb. Je rozdíl, když na účet přijde měsíčně 20 tisíc, 50 tisíc nebo 100 tisíc. Podle toho má řada bank tarify - mají třeba poplatky, ale od určité výše je nevybírají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
def
231
24.10.20 14:13
@Prof. Farnsworth píše:
Důležitá je minimální výše příchozích plateb. Je rozdíl, když na účet přijde měsíčně 20 tisíc, 50 tisíc nebo 100 tisíc. Podle toho má řada bank tarify - mají třeba poplatky, ale od určité výše je nevybírají.

Můžu si tam přeposlat, kolik bude třeba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3968
24.10.20 14:18
@debra.morgan píše:
Zkus kontaktovat unicredit, třeba ti něco nabídnou, v rodině něco podobnýho řešili a nakonec skončili tam, ale nevím jaké přesně měli požadavky.

Unicredit? To jako vážně? Suverénně nejhorší internetové bankovnictví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14377
24.10.20 14:34
@Zumpa píše:
Unicredit? To jako vážně? Suverénně nejhorší internetové bankovnictví.

Jo, vážně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12026
24.10.20 15:46
@def píše:
Můžu si tam přeposlat, kolik bude třeba.

Nerozumíme si. Banky chtějí, aby na ten účet přicházelo každý měsíc určité množství peněz (výplata). Přeposílání mezi vlastními účty se do toho nezapočítává. Tzn. pokud ti tam bude každý měsíc přicházet z cizího účtu minimálně 50 tisíc, může tě některá banka zahrnout do premium bankingu a neúčtovat poplatky apod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
def
231
24.10.20 15:48
@Prof. Farnsworth píše:
Nerozumíme si. Banky chtějí, aby na ten účet přicházelo každý měsíc určité množství peněz (výplata). Přeposílání mezi vlastními účty se do toho nezapočítává. Tzn. pokud ti tam bude každý měsíc přicházet z cizího účtu minimálně 50 tisíc, může tě některá banka zahrnout do premium bankingu a neúčtovat poplatky apod.

rozumíme. Já si tam budu posílat z účtu u jiné banky, kolik bude třeba. Už teď to tak dělám s RB. Jen mi pro denní činnosti RB prostě přestala vyhovovat a tak hledám něco lepšího.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3439
24.10.20 15:58

Jsem moc spokojená s FIO :potlesk: vše zdarma, obdobné požadavky…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12026
24.10.20 16:07
@def píše:
rozumíme. Já si tam budu posílat z účtu u jiné banky, kolik bude třeba. Už teď to tak dělám s RB. Jen mi pro denní činnosti RB prostě přestala vyhovovat a tak hledám něco lepšího.

Pokud budou oba účty vedeny na stejné jméno, tak ti banka neuzná. Ostatně RB má premium účet, který je při příchozích platbách nad 50 tisíc zdarma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
def
231
24.10.20 16:16
@Prof. Farnsworth píše:
Pokud budou oba účty vedeny na stejné jméno, tak ti banka neuzná. Ostatně RB má premium účet, který je při příchozích platbách nad 50 tisíc zdarma.

u RB mi to tak fungovalo. A dle mého druhá banka neví jméno, na koho je to vedeno. A jen jméno nestačí. Museli by mít všechny identifikátory. Ale to je fakt jedno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1998
24.10.20 16:59

RB je katastrofa. Já mám mBank, ale ta nemá v našem městě pobočku. Druhou mám FIO, používám teprve 3 měsíce a zatím dobrý. Má okamžitý platby, často posílám EUR a bez problémů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3968
24.10.20 17:55

U FIO jsem skončil na tom, že chtěli skeny mých osobních dokladů. Idioti na pobočce ani nevěděli, že lze účet založit i bez toho, ale pak je prý klient nedůvěryhodný. No, u banky bych očekával, že si nebude zákony vykládat jako sedlák na poli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama