Dobrý den chci se zeptat, když mám já matka

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
1.1.22 19:47

Dobrý den chci se zeptat, když mám já matka

Dobrý den maminky, chtěla bych se prosím poradit, já matka mám krevní skupinu Rh negativní a otec má A+, čekáme miminko, bude vše v pořádku? Nemůžu se na internetu moc dočíst, máte některá zkušenosti? Rh pozitivní je značení 0+, ne? Děkuji za rady

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2758
1.1.22 19:51

Rh je buď plus nebo mínus..pokud jsi ty
Rh- a otec +, nejspíš budeš muset řešit riziko mísení krve. Někdy se to řeší až u druhého těhotenství.

Proč mi minus vkládá tečku? -

Příspěvek upraven 01.01.22 v 19:52

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
1.1.22 19:52

@Petula306 já jsem Rh negativaí a on má v očkovacím průkazu A+, je to druhé těhotenství

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2758
1.1.22 19:54

Tak to s tebou bude řešit lékař. Píchají se jakýsi sajrajty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8846
1.1.22 20:01

Jestlize mas rh-, mas v krvi protilatky proti rh+, budes dostavat injekce, abys miminku nesrazela krev tema protilatkama, proste u Tebe jen potlacej tu imunitni srazeci reakci. Rh faktor se dedi stejne jako krevni skupiny, dominantne, vsechno zucastneny se projevi, tudiz mimco bude mit rh+, pokud ho ma otec. Takze budes dostavat ty leky, aby bylo vsechno ok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2992
1.1.22 20:30
@Tarjei píše:
Jestlize mas rh-, mas v krvi protilatky proti rh+, budes dostavat injekce, abys miminku nesrazela krev tema protilatkama, proste u Tebe jen potlacej tu imunitni srazeci reakci. Rh faktor se dedi stejne jako krevni skupiny, dominantne, vsechno zucastneny se projevi, tudiz mimco bude mit rh+, pokud ho ma otec. Takze budes dostavat ty leky, aby bylo vsechno ok.

Pokud je jeden z rodičů Rh minus a druhý plus, může být mimino minus i plus. Záleží na tom, jestli má Rh+ rodič obě alely dominantní (je dominantní homozygot) nebo jednu dominantní a druhou recesivní (heterozygot). Pokud je heterozygot, tak potomek může zdědit buď dominantní (pak bude Rh+) nebo recesivní alelu (pak bude Rh-).
A na rozdíl od AB0 systému nejsou protilátky proti Rh+ přítomné přirozeně, ale až po kontaktu s Rh+ - předchozí těhotenství nebo teoreticky transfúze (ale tam se to hlídá).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1538
1.1.22 20:56

Já mám Rh- a obě moje děti mají Rh+. Po každém porodu jsem dostala injekci do zádele. V těhotenství tě čeká pár odběrů krve navíc, tím se hlídají protilátky. Nemusíš se bát :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1780
1.1.22 21:20

Ja jsem 0-, manzel A+ a dcera A-. V tehotenstvi mi merili protilatky 2×. Jasne ze bylo vse v nejlepsim poradku, kdyz dcerka ma rh faktor po me. Detem rh- matek se stanovuje hned krevni skupina. Ostatnim ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat