Dobrý den, do kdy musí držet zaměstnavatel místo?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Hooupacka
Kecalka 125 příspěvků 15.01.17 10:05
Dobrý den, do kdy musí držet zaměstnavatel místo?

Prosím o radu. Kamarádka se chce vrátit do zaměstnání až budou dítku 3 roky a dva měsíce. Musí tak zvolit kvůli školce. Otázka zní, zda zaměstnavatel musí držet místo jen do 3 let dítěte. Nebo musí držel do doby, kdy bude čerpat rodičovský příspěvek. Tudíž do 3 let a 2 měsíců. Našla jsem spíše staré články, tak se ptám zda někdo neví jak to je. Moc děkuji..

Reakce:

nozu
Extra třída :D 11683 příspěvků 15.01.17 10:08

Podle zákoníku práce drží zaměstnavatel místo jen do 3 let. musí si domluvit neplacené volno (ale zaměstnavatel s tím nemusí souhlasit) a nebo si na ty 2 měsíce zajistit hlídání jinak…

Svetlussska
Kecalka 333 příspěvků 15.01.17 10:17

Stejný místo drží jen do konce mateřský, obdobný místo se stejným platem drží do 3 let věku dítěte. Příspěvek je na tom nezávislý…Takže asi školku nebo hlídání nebo holt dohodnout to neplacený volno…

bublinek
Kelišová 5114 příspěvků 15.01.17 10:19

Místo - myslím přesnou pracovní pozici - drží do konce mateřské dovolené. Pracovní místo - kdekoli - po dobu rodičáku.
Můj příklad dělala jsem v jedné části podniku, teď se vracím po rodičáku a půjdu do jiné části, budu se zaučovat na jinou práci s jinými stroji.

bublinek
Kelišová 5114 příspěvků 15.01.17 10:21

Domluvit se se zaměstnavatelem by nešlo?
Na pracáku si domluvit na ty další dva měsíce prodloužení rodičáku a pak se vrátit.
Někdy je zaměstnavatel lidský a vyjde vstříc.
Domluva na pracáku je kvůli placení zdravotního pojištění.

LadyBrigit
Ukecaná baba ;) 1248 příspěvků 15.01.17 10:58

Nazev diskuze me pobavil :lol:

JetLi
Kecalka 152 příspěvků 15.01.17 11:01

Já jsem se přímo zeptala na personálním, protože se ke mě dostávaly různé informace. Jsme sice malá pražská neziskovka, takže poměry asi jiné, ale máme prý i zaměstnankyně, co jsou devět let na materske a místo stále drží :-)
Není nad to se zeptat přímo

Hooupacka
Kecalka 125 příspěvků 15.01.17 11:14

Holky, díky moc za všechny informace.. Je to tedy jak jsem myslela.. Díky moc.

eumedon
Extra třída :D 13629 příspěvků 15.01.17 11:30
@Hooupacka
@Svetlussska píše:
Stejný místo drží jen do konce mateřský, obdobný místo se stejným platem drží do 3 let věku dítěte. Příspěvek je na tom nezávislý…Takže asi školku nebo hlídání nebo holt dohodnout to neplacený volno…
:pankac: Tak tak. Do návratu z mateřské dovolené musí držet pracovní pozici, po návratu z rodičovské dovolené musí přidělovat práci co do druhu práce a místa výkonu dle pracovní smlouvy (ne nutně na stejné pozici). Rodičovský příspěvek s tím nesouvisí
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

V soutěži Nastartujte se uspěl nápad na originální Priessnitzovy zábaly

V již šestém ročníku grantového programu Komerční banky a Asociace malých a... číst dále >

Články z Expres.cz

Plekanec se sice vrátil, aby rodina byla spolu, syny ale nechal v Kanadě

Vracím se do Čech, abych mohl být se svými syny, tak se dají parafrázovat... číst dále >

Novinky z Pákistánu: Tereza si ve vazbě našla kamarádku a chybí jí vepřové maso

Češka Tereza H., která je obviněna z pašování devíti kilogramů heroinu, v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >