Dobrý právník v Praze na úpravu styku otce se synem

7920
7.4.16 14:53

Dobrý právník v Praze na úpravu styku otce se synem

Ahoj holky, prosím o radu, kdy jsem už úplně zoufalá. Syna (7 let) mám v péči, avšak bývalý manžel jej má hodně, jeden týden čt-ne, další týden st-čt, včetně st svátky, když náleží k jeho dnům, prázdniny máme na půl apod. S bývalým manželem je bohužel dohoda nemožná, prioritně mu ani o syna nejde, jen se snaží ublížit mne (přes sociálku jsem skončili až u mediátora a vše marné..), ale to je na delší povídání… Každopádně teď poslední dobou syn k němu vůbec nechce, možná je to i tím, že čeká s novou partnerkou dítě. Naposledy byly při předání hrozné scény, pláč, maminko vezmi mne prosím domu atd a bývalý malého odtáhl násilím…
Vzhledem k tomu, že je to velice náročné na psychiku syna, tak mojí, moc prosím o doporučení na nějakého právníka v Praze, který by mi mohl pomoci styk nějak upravit. Bojím se najít někoho jen tak na netu a tomu náš osud svěřit do rukou…
Díky moc

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5470
7.4.16 16:23

A z jakého důvodu chceš zamezit styku? Otec je problémový alkoholik, narkoman ci nasilnik? Jinak nevidim duvod, proc mu branit, aby byl vice se synem…ma ma nej stejne pravo jako Ty.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
666
7.4.16 16:26

Ahoj Tea1. Právníka v Praze nedoporučím, ale pokud chceš jeho zastupování, dobře vyber (se zkušenostmi), je jich v této oblasti práva málo, není to pro ně dobře honorované.

Styk otce je upraven soudně? Jak dlouho probíhá styk v tomto rozsahu? Myslíš, že by mu stálo za to, Ti přes syna stále ubližovat, kor když už má přítelkyni a s ní dalšího potomka na cestě? Že zatím není to, že chce skutečně se synem trávit čas a navozovat hluboké pouto? Že by mu stálo za to „mít na krku“ dítě, o které nestojí, vláčet se přes OSPOD, mediátora apod.? Nepřijde mi to pravděpodobné. Jak dlouho trvají ty problémy při předávání? Promluvili jste si o tom se synem? Pokud je to z důvodu toho, že se obává „konkurence“ /polosourozence/ tak to spraví čas a Ty bys syna naopak měla směřovat k tomu, že vše bude fajn a s ex-partnerem byste měli celkově předání snažit udělat co nejpříjemnější, nepomohlo by, kdyby si ho otec vyzvedával přímo ve škole? Ber to jako náměty k zamyšlení! Přeju ať to dopadne, co nejlépe pro syna. :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7920
7.4.16 16:50

No vzhledem k tomu, že mi malý řekne, že mu táta poví, že je hajzl, protože zlobí, nebo ho nechá jít pěšky vedle auta atd…
nechci mu zamezit styk ale když se hodinu dívám na syna, jak pláče a tlačí mne domu, že s ním nechce… rve mi to srdce… navíc vše je msta mne, kdy adresoval x dopisů na sociálku, kde mne osočoval, že je dítě zanedbané, pomočuje se atd. Nic z toho samozřejmě není pravda, proto jej už sociálka nechtěla poslouchat, navrhla mediaci, kde jsem požadovala, aby dodržoval čas stanovený soudem, což opět porušuje. Když má syna, jen ho očkuje proti mne a manželovi a dítě se vrací domu s hlavou plnou nesmyslů. Já se snažím na otce neházet špínu před malým, ale toto je z jeho strany cílený psych teror.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7920
7.4.16 16:54

A ano, styk je upraven již soudně, ale měla jsem špatného právníka, resp. známí na doporučení za flašku, jak se říká.. a u soudu figurovalo i to, že mne před rozvodem zmlátil, ale nic platné… proto chci teď právníka, který opravdu jde za svým..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
666
7.4.16 17:06

Pokud by s ním syn byl nešťastný, dával by to najevo zřejmě i otci, mít u sebe 3 dny plačící dítě? A těhotná přítelkyně přihlíží? Divné?

Řešili jste tyto problémy s mediátorem? (časy, pomluva druhého rodiče, předávání, způsob výchovy, očekávání polo-sourozence) Byli jste v poradně pro rodinu? Mluvíte spolu o tom, jak předání udělat co nejpříjemněji? Mluvíte o tom s dítětem? Pokud Vás expartner fyzicky napadal lze podat trestní oznámení, v případě že by se potvrdilo, zřejmě by to situaci ovlivnilo.

Jak dlouho máte rozsudek? Pro znovu otevření musí být důvod (změna poměrů) a je tam tuším i nějaká zákonná lhůta. Je všeobecně známo, že „paním“ z OSPODU se pracovat nechce, bohužel.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7920
7.4.16 17:15

Napadl mne v době, kdy jsme ještě byli manželé před rozvodem a proto jsem trest oznámení nepodala, je to už tři roky. Zpětně vím, že to byla chyba, ale pořád to byl manžel.
Ospod nefunguje a myslím, že syn to otci najevo dává, když malý řekne, že přítelkyně navrhne dát syna do pokoje a zamknout, že jej nechce poslouchat. Mnohokrát s nimi ona ani není.
Každopádně je to na dlouhé a nehezké povídání, proto bych tu nerada sklízela kritiku, ohajování otce atd.
Když budete mít někdo kontakt na dobrého advokáta, dejte mi, pls vědět, třeba do SZ

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
666
7.4.16 17:22

Cestou bylo se po vydání rozsudku u prvoinstančního soudu odvolat. Zvažovala jste v té době tuto možnost? Snad pomůže nějaký advokát, soudy nerady otevírají „uzavřené“ případy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7920
7.4.16 17:46

Dříve to nebylo tak vyhrocené a já neměla dost finančních prostředků na kvalitního právníka. to až teď..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama