Dobrý právník/právnička na rodinné právo Brno

Anonymní
11.4.20 17:44

Dobrý právník/právnička na rodinné právo Brno

Krásný den všem.

Chtěla bych se zeptat zda mi můžete někdo doporučit dobrého právníka na rodinné právo z Brna. Ex podal návrh k soudu ohledně péče o malého. Náš případ je trochu složitější, tak bych raději právníka.

Děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5226
12.4.20 17:12

Na co právníka? Dám ti tip na dobrého mediátora - Eva Pávková.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
12.4.20 17:18

@canaglia potřebuji právníka. Ex je…, kterej se nehodlá domluvit a už podal návrh k soudu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5226
12.4.20 21:12
@SarahR píše:
@canaglia potřebuji právníka. Ex je…, kterej se nehodlá domluvit a už podal návrh k soudu

A co chce? A proč to chce? Víš to? A proč je to pro tebe nepřijatelné? Co bys chtěla dosáhnout ty?
To, že podal návrh na soud, ještě neznamená, že není schopen dohody. A soudí to Městský soud v Brně? Tam vím o dobré soudkyni. Dovolila mi udělat mediaci v přestávce jednání a do jednačky jsme se vrátili s dohodou… Brno - venkov je slabší.
Pokud ti jde o psychickou pohodu dítěte, pak nemůžeš mediace vynechal, aspoň to zkusit. V opatru je vždycky lepší blbý mír, než dobrá válka. S právníkem nespěchej, jsou i takoví, kteří výrazně přispějí k eskalaci sporu. A v Brně neznám dobrého konsenzuálního právníka. Nejbližší Severovou z Pelhřimova. Ta v jednom mém případu zastupovala protistranu a dokopali jsme rodiče k velmi pěkné dohodě, nad kterou kroutil hlavou i krajský soud v Táboře, ale schválil ji. Buď opatrná, na rozpoutání války je čas vždycky a první padlý je dítě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.4.20 21:29

@canaglia díky za reakci. Já žádnou válku nechci. Ego bývalého utrpělo, když jsem odešla a dělá to nejhorší co jde a o čem si myslí, že mi to znepříjemni život. Synovi jsou 3, je na mě fixovany, delší odloučení špatně snáší. Ex chce buď střídavou péči týden a týden nebo výhradní péči. Ale jakmile je malý u táty déle než 4 dny, po návratu je absolutně nesamostatny a potřebuje mě u všeho, jinak pláče. Já chtěla zůstat u toho jak to funguje teď, táta si ho bere na víkendy a svátky a když dostane dovolenou. Ale on mě chce prostě jen prudit a tahat po soudech. A ano měl by to projednávat soud Brno město.

• Citovat
  • Nahlásit
5226
12.4.20 22:09
@Anonymní píše:
@canaglia díky za reakci. Já žádnou válku nechci. Ego bývalého utrpělo, když jsem odešla a dělá to nejhorší co jde a o čem si myslí, že mi to znepříjemni život. Synovi jsou 3, je na mě fixovany, delší odloučení špatně snáší. Ex chce buď střídavou péči týden a týden nebo výhradní péči. Ale jakmile je malý u táty déle než 4 dny, po návratu je absolutně nesamostatny a potřebuje mě u všeho, jinak pláče. Já chtěla zůstat u toho jak to funguje teď, táta si ho bere na víkendy a svátky a když dostane dovolenou. Ale on mě chce prostě jen prudit a tahat po soudech. A ano měl by to projednávat soud Brno město.

Jo tak tam střídavky u tříleťáků dávají. A co mu navrhnout střídání tak, aby to klukovi vyhovovalo? Třeba takto:
lichý týden od pondělí po školce do středy do školky a od pátku po školce do pondělí do školky a v sudém týdnu od středy po školce do pátku do školky? Dítě tříleté necelé dva všední dny týdně u otce zvládne, víkend necelé tři dny dá taky v pohodě. Otci zacpeš ústa tím, že bude mít hrdina střídavou péči, ty a dítě budete mít klid. A velmi rychle se ukáže, jestli to otec myslí vážně nebo jen jako buzeraci. Na tvém místě bych mu to navrhl na vyzkoušení, ať ví, co dřiny a odpovědnosti je kolem takového prcka. A uvidíš, jak to bude vyhovovat prckovi. Podle mých zkušeností je jen málo dětí, které by toto v pohodě nezvládali.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5226
12.4.20 22:14
@Anonymní píše:
@canaglia díky za reakci. Já žádnou válku nechci. Ego bývalého utrpělo, když jsem odešla a dělá to nejhorší co jde a o čem si myslí, že mi to znepříjemni život. Synovi jsou 3, je na mě fixovany, delší odloučení špatně snáší. Ex chce buď střídavou péči týden a týden nebo výhradní péči. Ale jakmile je malý u táty déle než 4 dny, po návratu je absolutně nesamostatny a potřebuje mě u všeho, jinak pláče. Já chtěla zůstat u toho jak to funguje teď, táta si ho bere na víkendy a svátky a když dostane dovolenou. Ale on mě chce prostě jen prudit a tahat po soudech. A ano měl by to projednávat soud Brno město.

Ještě poznámka, necítím z tebe vyloženě odpor vůči tomu otci, takže si fakt myslím, že mediace je pro vás nejlepší řešení. A Pávková vám dokáže pomoci. A kdyby otec nechtěl mediátorku ženu, dělají se i ko-mediace, kde vás k dohodě vede mediátor a mediátorka, a s Pávkovou bych se toho klidně chopil. Promysli to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
85
19.4.20 17:36
@Anonymní píše:
Krásný den všem.

Chtěla bych se zeptat zda mi můžete někdo doporučit dobrého právníka na rodinné právo z Brna. Ex podal návrh k soudu ohledně péče o malého. Náš případ je trochu složitější, tak bych raději právníka.

Děkuji.

Na rodinné právo doporučuju JUDr. Stanislava Bruncka :palec: případně Mgr. Miloše Procházku.
Ve Vaší situaci určitě doporučuju obrátit se na advokáta.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
85
19.4.20 17:36
@Anonymní píše:
Krásný den všem.

Děkuji.

Na rodinné právo doporučuju JUDr. Stanislava Bruncka :palec: případně Mgr. Miloše Procházku.
Ve Vaší situaci určitě doporučuju obrátit se na advokáta.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20.4.20 11:31

Dobrý den,
také doporučuji obrátit se na advokáta, zejména pokud se věc již dostala k soudu. Mediace určitě není od věci, ale nelze na ni spoléhat jako na všelék - spousta rodičů není bohužel schopna či ochotna se dohodnout a zbytečně ztrácejí čas a peníze návštěvami mediátora. Navíc i v případě, že si najdete advokáta, neznamená to, že už nemůžete zkusit mediaci.

A osobně si myslím, že advokát, který ještě spory mezi rodiči vyhrotí, není dobrý rodinný advokát. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
361
1.10.20 16:57

Sice už to není asi moc aktuální, ale nekomu by se informace hodit mohla.
okr.soud Brno Venkov posílá rodiče nejdříve na mediaci, než dojde k prvnímu stání. Krajský soud v Brně se také někdy snaží dát rodičům prostor dohodnout se na mediaci. Tudíž dobrovolně iniciovat mediaci, např. s pomocí OSPODu, můžu jedině doporučit. Soudy při rozhodování o svěření do péče mají dbát i nazřetel i to, který z rodičů jakým způsobem přistupuje k mediaci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat