Dočerpání rodičovského příspěvku a nová mateřská

11.10.20 22:49

Dočerpání rodičovského příspěvku a nová mateřská

Dobrý večer,
jsem aktuálně na rodičovské dovolené. Rodičovský příspěvek mám rozpočítaný až do září 2021, ale zdá se, že jsem znovu těhotná. Tak si chci zvýšit částku, kterou měsíčně čerpám. Jenže, jak tak hledám na netu, zjišťuju, že ho nejspíš nebudu moci vyčerpat celý! :zed: Když si částku, která mi zbývá rozpočítám na měsíce do doby 6-8 týdnů před plánovaným porodem, vyšla by mi částka asi o 6 tisíc víc, než je těch 70% 30ti násobku denního vyměřovacího základu. Takže vlastně těch celkových 300 tis. Kč nemůžu vyčerpat celých. Nevíte někdo, jestli je nějaká šance, jak to udělat, abych o ty peníze z příspěvku nepřišla? Samozřejmě se zeptám na sociálce, ale jestli už to někdo z vás neřešil?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1535
11.10.20 22:51

Můžeš požádat přes příjem manžela/otce dítěte, pokud ten má vyšší příjem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11.10.20 22:54

@Sue2008 fakt? Jo, má vyšší příjem. Tak moc díky, zjistím si to 😍

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19107
11.10.20 22:55

Ma partner vyssi prijem? Jestli jo muzes zadat pres nej. Jestli ne nebo uz to pocitas s nim, tak bohuzel, co nestihnes vybrat, propadne. A ptej se na pracaku, socka nema s rodicakem nic spolecneho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11.10.20 22:59

@Kriss Tina Jojo, blbě jsem to napsala, vím, kam jít. A to se pak počítá těch 70% jen z jeho příjmu nebo z příjmů nás obou? Sice bere víc, ale furt bychom nevyčerpali vše, kdyby to počítali jen podle něj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19107
11.10.20 23:03

@Zvejka.lucik ne jen z jeho, scitat se to fakt neda :D vem to pres nej a vycerpas co vycerpas no, neda se nic delat, holt to nevyberete uplne cely.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11.10.20 23:05

@Kriss Tina aha, tak lepší, než nic. Díky za info :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1131
11.10.20 23:49

@Zvejka.lucik já jsem řešila tak půl roku zpět. Chlap i když nejsme vyziti, si nechal udělat výměr na den na OSSZ ( myslím, že k tomu potřeboval z práce příjmy za poslední rok) a s tím jeho výměrem jsem zašla na sociálku, kde mi vypočítali novou maximální částku, kterou můžu pobírat. Podle doby, po kterou jsem měla ještě pobírat a sumy co mi na ty měsíce zbyla, jsme jí upravili a vybrala jsem úplně všechno… ;) :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama