Dochází mi síly - mimi stále brečí

Anonymní
26.3.20 18:49

Dochází mi síly - mimi stále brečí

Hezký den všem.
Předem se omlouvám za anonym, ale vzhledem k následujícímu je to snad prominutelné…
Mám 7 týdenní miminko, které přes den skoro vůbec nespí.. Nakojím, pak si chvíli,,vykládáme", za chvíli však spustí brekot. Tak ho ponosím, uklidní se. Když vidím, že je unavený, tak mu dám prso, on usne, položím ho do hnízdečka, spí tak max. 15 minut a pak opět řev… Za celý den jsem ráda, pokud si zajdu na záchod a i to jsem nervózní, že začne zase řvát. Prostě ať dělám co dělám, spí vždy jen pár minut, zbytek času většinou prořve. Z toho neustálého nošení mám už natažené zápěstí, neudržím ani čaj…
Manžel mi po práci s malým samozřejmě pomáhá, ale máme malý byt, takže vlastně pořád s ním chodí kolem mě a já slyšíc zase řev si prostě neodpočinu. Když je hezky, jde s kočárem ven, ale taky tam nemůže být x hodin (kor v této době).
K večeru jsem už tak utahaná, že se mi třepou nohy a já nemám sílu na nic jiného než si sednout na sedačku a brečet. Dá se říct, že mě ani nebaví život, jsem psychicky vyřízená a kolikrát mám chuť se sebrat a od toho všeho utéct. Říkám si, jak dlouho je takto fyzicky možné žít - snídat za řevu okolo 12 hodiny, zajít si na záchod a mít našpicované uši, kdy zase uslyším řev, obědvat až v 5, kdy manžel přijde z práce a na chvíli ho vezme… Prostě shrnuto, být 20 hodin denně v letu a u toho poslouchat řev.
Už si fakt říkám, že na to mateřství nejsem asi stavěná a že kdyby mi toto někdo řekl, tak si joo rozmyslím, jestli mít děti… Strašně mě to mrzí, protože bych si tak moc mého chlapečka chtěla užívat, ale místo toho jsem z toho všeho úplně vyčerpaná a když se na něj dívám, tak si říkám, co k němu vlastně cítím :(

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

12335
26.3.20 18:51

Napadá mě jen jedno slovo: nosítko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6300
26.3.20 18:55

@debra.morgan nebo satek. Muze mit bolavy brisko, jako ze prdy, davej ho spat na brisko, uvidis ze bude spat dyl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22
26.3.20 18:57
@debra.morgan píše:
Napadá mě jen jedno slovo: nosítko.

tak tak…kup si šátek na nošení. Já takto existuji už skoro 3 měsíc :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29
26.3.20 19:00

A nebo vibrační lehátko. To pomáhá na prdíky a dost dětí se v něm sklidní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29
26.3.20 19:10

Můj syn byl stejný. My jsme přežili jen díky vození v kočárku a v autě. To byla jediná místa kde spal. Takže my jeho prvních 8 měsíců projezdili v autě. To jsem i mohla někde v lese zastavit a s puštěným motorem si s ním dát šlofíka. Stydím se za to, že byl tak moc v autosedačce, ale jinak to prostě nešlo. Taky jsem si od něho potřebovala trochu odpočinout a vyspat se.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8057
26.3.20 19:12

Já měla syna v nosítku nebo šátku až do tří měsíců a zachránil mi zdravý rozum. Do té doby byl syn absolutně neodložitelný. Usínal jen u prsa, spal u mě na ruce. Když jsem ho odložila, řev do pěti minut. Trpěl na prdíky a koliky. Ale k tomu byl strašně kontaktní. Jsou mu 2 a 1/4,dodnes usíná se mnou a když nejsem u něj, v noci se budí a pláče. Je to prostě mamánek. Na druhou stranu je to sebevědomé a šikovné dítě, které se jen tak ničeho a nikoho nezalekne :nevim: smiř se s tím a dej mu, to co potřebuje, pak budete spokojeni oba. Já si to taky představovala jinak, ale než se neustále nervovat, raději slevím ze svých očekávání.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10568
26.3.20 19:20

Soucitim s tebou :hug: U nas prvni 3 mesice bylo stejne peklo :oops: Prezili jsme to, syna jsem nezabila :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1532
26.3.20 19:21

Jako to nosítko nebo šátek zkusit můžeš, ale u nás nepomohlo ani to, u nás nezbývalo nic jiného než to prostě přežít. Dcera taky strašně řvala, hystericky řvala, prvních pět měsíců bylo úplně nejhorších, fakt jsem se nenáviděla za to, že jsem kdy chtěla dítě :-D po těch pěti měsících začala zas strašně ječet, nic jí nebavilo jen to ječení, první rok prostě úplně na odstřel, ted je ji 19,5 měsíce a je to trochu lepší, ale v noci se třeba někdy budí i každou půl hodinu, takže já mám fakt „zlatý“ dítě :-D ale už jsem si za tu dobu zvykla

Příspěvek upraven 26.03.20 v 19:22

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.3.20 19:21

Zkoušela jsem

Děkuji vám všem za rady. Nosítko i šátek jsme zkoušeli, trochu to zabírá, ale jelikož trpím na záda, tak ho nevydržím nosit déle než 5 minut. Jakmile si s nosítkem sednu - řev. V autě taky spí, ale jakmile zastavím, opět řev - i když je nastartovaný motor. Vibrační lehátko jsme nezkoušeli, má jen to houpací, ale byl to úplně zbytečný kup - tam to taky prořve. Tak asi to vibrační lehátko zkusím, ale moc šancí tomu nedávám :-(

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
26.3.20 19:29

Vydrz! Mela jsem to uplne stejne a propadla se az do poporodni deprese. Male zlepseni prislo cca ve 3 mesicich, kdyz ustaly koliky a pak bylo vzdy o kousek lip. Prvni rok se proste musi prezit a materstvi je pekna makacka :mrgreen: synovi je ted skoro 10 mesicu a i kdyz se cely den nezastavim, uz je to mnohem lepsi a zabavnejsi. I to kafe se mi kolikrat podari v klidu ;) posilam povzbuzeni! :hug: Anonym prosim zachovat - udaje o zdravotnim stavu.

• Nahlásit
  • Citovat
3246
26.3.20 19:33

Drž se

Soucítím, měla jsem to stejně - syn mi proplakal první 4,5 měsíce života. Jak už tu padlo - šátek, nesedat si, chodit. Na delší spaní zkus Karpovu metodu zavinování. Jestli dáváš Vigantol, zkus změnit na D3 od Terezie. Víc moc udělat nejde :(

Neboj, časem to přejde, drž se :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
585
26.3.20 19:43

Satek, nositko a Hojdavak. Temto vecem dekuji za to, ze jsem prezila prvnich 7 mesicu zivota dcery. Furt rvala a strasne malo spala. Nic ji nechybelo, dle Dr byl mozek moc napred pred telem a to ji rozcilovalo. Navic strasne kontaktni. Drzim pesti. Mne se moc ulevilo hlavne ve chvili, kdy jsem to vsechno prijala a slevilaze svych predstav, jak ma den s miminem vypadat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.3.20 19:55

U nas to bylo brisko, ted zuby, navic mame proste drazdive mimco, neco si o tom precti. Radu nemam, tocim se v tom kolobehu revu stale a to ma mimco 7 mesicu, jsem vyrizena stejne jako ty ba jestli ne vic. Snad mozna ti jeste zavidim - pomahajiciho partnera a maly byt. Zkus si s timto predstavit manzela ktery chodi denne kolem 7 z prace, velkej barak na kazdodenni uklid a k tomu jeste starsi ditko ktere si nevyhraje samo. Neboj, vzdycky muze byt hur :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
2943
26.3.20 19:57

Soucítím s tebou, ten můj kluk byl to samé, namožená zápěstí takovým způsobem, že jsem nebyla schopná si na kartáček vymáčknout zubní pastu… Život nám zachránila karpova metoda - na důkladné zavinutí a bílý šum nedám dopustit…
Přečti si od Karpa - Nejšťastnější miminko v okolí (tenounká knížečka, zvládneš to).
Z udělátek doporučuju zavinovačku swaddle me a na bílý šum aplikaci white noise baby sleep sound - hezky pořádně nahlas - bude spát jak buk ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama