Dodanění a zrušení životka do 80 let, zrušeno v 70 letech

Anonymní
18.10.19 12:03

dodanění..zrušení životka do 80 let,zrušeno v 70

Prosím o radu, otec má životní pojištění sjednáno do 80 let. Je mu 59 let a uplatňuje slevu na dani a příspěvek zaměstnavatele. Vím, že pokud by zrušil teď musí dodanit.
Jak je to v případě, že zruší třeba v 67 letech..také musí dodanit?
Nikde nemohu najít zákon kde se konktérně píše. Poradce mu řekl, že smlouvu musí zkrátit do 65 let jak půjde do důchodu nebo mu ji chce předělat. Ze by pak bude muset dodaňovat i dále. Myslela jsem, že pokud bude ve starobním důchodu, smluvu má již 12 let a bude si ji dále platit dodaňovat nemusí..poradíte mi?

  • Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1026
18.10.19 17:40

Stačí, když počká do 60 let věku a nemusí dodaňovat nic.

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1026
18.10.19 17:53

Mimochodem… do 80 let nemá smysl mít životku s vyšší investiční složkou. Smysl té investiční (nebo spořící) části je vytvořit prostředky na období důchodu, nikoli ze svého důchodu odkládat další prostředky někam nad 80 let. K předešlému… pokud je možné se domluvit se zaměstnavatelem, tak ať mu to dá v případě, že by to zrušil, do penzijního. Nebo vydržet do odchodu do důchodu kvůli těm příspěvkům od zaměstnavatele. Smlouvu kvůli dodanění zkracovat nemusí, ale zkrácením se možná mohou změnit parametry odbytného, to je to, co by bylo dobré zjistit, pokud by uvažoval o skončení smlouvy. Další možnost je z ní realizovat po odchodu do důchodu výběr a upravit ji, aby do ní nešlo to „spoření“ a nechat si ji jako rizikovku. Úplně čistě to nepůjde, protože buď by to mohla být starší kapitálovka nebo to bude IŽP a pak záleží na konstrukci pojištění a co umožní. Je třeba se podívat na víc věcí a čísel a zhodnotit je s nějakou představou, co s tím chce dělat a proč.

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat