Dodat odvahu tomu kdo se bojí k zubaři!

Anonymní
17.12.20 10:59

Dodat odvahu tomu kdo se bojí k zubaři!

Zdravíčko, je to tak 2 měsíce co jsem tu psala že mám panickou hrůzu ze zubařů a že na mých zubech je to bohužel vidět.
Dva přední mi chybí. Spoustu zkažených. Protože se prostě k zubaři bojím.
Sebrala jsem odvahu, řekla si že tentokrát necouvnu a dodělám to do konce! Tímto chci dodat odvahu těm, kdo se bojí jako já.
Našla jsem si báječnou paní zubařku. Je milá, hodná. Nároční jsem jí řekla že prostě ze zubaře mám hrůzu. Dělá všechno proto abych byla v klidu. A musím říct že ač mi ještě ty dva zuby chybí, tak spodní zuby už mám krásné. Teď mi vytrhala zkažené, bolavé. A fakt je to úžasný! Příští měsíc už mi bude dělat implantáty takže se už budu moc konečně usmát. Ale okolí už mi i teď říká že mám nádherné spodní zuby ( vrchní neukazuji ale brzo začnu).
Proto - nebojte se! Seberte odvahu a běžte k zubaři. Já si spíš nadávám že jsem to nechala dojít tak daleko.
Paní doktorka mi vždycky dá injekci a vždy se ptá jestli mě to nebolí, že mi případně dá klidně ještě další.
Vážně! Já jsem to udělala tak že když přijdu od zubaře s novým zubem tak sama sebe hrozně chválím a říkám si jak jsem pyšná! Věřte si a dokážete to!

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7893
17.12.20 11:08

Muzu se zeptat, na kolik te vysly ty implantaty? Zname vypadl kojenim zub a novy ji stla 20 tisic. Kdyz si predstavim platit treba 10 zubu… :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.12.20 11:10

@PaníBovaryová
Implantáty ještě nemám. Ale jeden bude stát 30 tisíc. Což je teda ranec. No ale budu mít klid..

• Citovat
  • Nahlásit
62162
17.12.20 11:18

Super, vidíš, že to jde.. Já se taky strašně bála. Chce to dobrého zubaře a pak jde vše

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
17.12.20 11:41

Já jsem se sice nikdy zubařů nebála, ale velmi ráda vás všechny podpořím.
Hlavně bych chtěla říct, že ač jsem nikdy na kazy netrpěla, tak mě jeden potkal a byla jsem velice příjemně překvapená, že dnešní procedury jsou úplně jiné a vlastně úplně bezbolestné, než si pamatuji z dětství a to nejsem tak stará (26)! Nejhorší byla injekce a případně jen nějaký tlak, jinak nic nebolelo.
Chodím teď k mladší zubařce, která používá modernější technologie a je to pecka :)
Nezapomeňte ani na dentalní hygienu! Za ty peníze to opravdu stojí :)

Držím palce, ať se můžete brzo usmívat na celé kolo!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.12.20 11:43

@Malineka
Ja jsem se do doby než jsem musela změnit zubaře, ( kvůli úmrtí ) taky nebála. Pak to byl jeden… Za druhým.. Hrozný. Pak jsem nebyla řadu let. Jenže teď se to zlomilo a řekla jsem si že se chci smát se svými dětmi.
A mám opravdu báječnou paní zubařku!

• Citovat
  • Nahlásit
10
17.12.20 11:45

Já taky dlouho hledala, ale stálo to za to. Ty peníze za to jsou teda trochu horší, ale nechala jsem si ještě teď udělat i rovnátka Invisalign a musím říct, že to bylo nejlépe vynaložené peníze :)
Uvidíte, že budete taky moc spokojená.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9314
17.12.20 11:48

Dříve se chodilo ke kováři a ten měl pěkný kleště.
Takže kdo nedokáže využít luxusu umrtvovací injekce a bezbolestnosti zákroků, tak to bude mít jak to má.
Není co řešit. Každej svého štěstí strůjcem a fobie se musí chtít překonávat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
703
17.12.20 11:55

Nejsem na tom se zuby jako ty, ale taky mám hrůzu. Vrtání mi nevadí, to dám s přehledem, ale vadí mi trhání. Mám panickou hrůzu z jehel, injekcí atd takže to umrtvení je právě nejhorší. Od léta mám jít trhat poslední moudrák (3 už jsou venku) a právě proto, že vím do čeho jdu, se nemohu odhodlat. A to mám zubařku perfektní, emaptickou, jsem u ní od nějakých 12 let takže moje strachy moc dobře zná a chápe. Dala mi na podzim Dormicum, ale i tak mám. strach a prostě se tam nedokopu. Jen na to pomyslím, začne mi šíleně bušit srdce, začnu se potit, klepat a je mi do breku. Kdo nezažil, nepochopí…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1344
17.12.20 13:24
@luloinka píše:
Nejsem na tom se zuby jako ty, ale taky mám hrůzu. Vrtání mi nevadí, to dám s přehledem, ale vadí mi trhání. Mám panickou hrůzu z jehel, injekcí atd takže to umrtvení je právě nejhorší. Od léta mám jít trhat poslední moudrák (3 už jsou venku) a právě proto, že vím do čeho jdu, se nemohu odhodlat. A to mám zubařku perfektní, emaptickou, jsem u ní od nějakých 12 let takže moje strachy moc dobře zná a chápe. Dala mi na podzim Dormicum, ale i tak mám. strach a prostě se tam nedokopu. Jen na to pomyslím, začne mi šíleně bušit srdce, začnu se potit, klepat a je mi do breku. Kdo nezažil, nepochopí…

Já mám poslední moudrak už dva roky a nemůžu se dokopat, vítej v klubu :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat